Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Chaser #60 üzenetére

    Szüleim hideg fehéret szerettek volna eredetileg. Mert csak. Eredetileg azt is kaptak, de ilyeneket vásároltam most.
    Ez még csak nem is a "cool white", hanem "neutral white".

    Egy ideje már van egy kevés rálátásom a témára nem csak világítás de fényképezés kapcsán is, de bevallom először hallok arról, hogy a tiszta égbolton a déli nap színhőmérséklete "hideg". Ez most zavarba ejt, mert én abban a hitben voltam idáig, hogy ez az ember számára a természetes fehér fény, és ez a referencia színhőmérséklet. Minden amiben a vörös dominál, az ennél melegebb és minden amiben a kék, az ennél hidegebb.
    Fényképezőgépek is 5500-6000K közöttire teszik a napos fehéregyensúlyt. Led szalagoknál is 6000K általában semleges fehérként van feltüntetve.
    Az általam is használt Kelvin2RGB konverter algoritmus is - amihez hasonlókat használnak képszerkesztő programokban is - 6500K körülire számolja a semleges fehér fényt.
    Felmerül akkor a kérdés, hogy mindenki hülye? A világítástechnikai és digitális fényképezőgép gyártókat is beleértve? A linkelt írásban található referenciákon szereplő képletek kitalálói is? :))
    Ez kicsit... mi is a pszichológiai fogalma annak, amikor egy állítás nem összeegyeztethető a világról alkotott képünkkel és szükségszerűen elutasítja az ember a személyiségének integritása megőrzése céljából? :D

    szerk: konyhapult világítás létezik már évtized óta, vmiért még sincs minden háztartásban. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák