Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vehement69

    senior tag

    én értem, hogy a PH! és az egész lapcsalád inkább a Windows-ról szól, de azért itt főleg a fórum elején lévő kötelező, demagóg, szart sem érő hsz-eket mellőzhetnétek már, kicsit unalmas.. főleg úgy, hogy tapasztalat nincs sok mögötte, talán moonman már látott egyet (Mac) közelről, de a többi fikázódó.. senki nem mondja, hogy korrektek a hazai árak, viszont ha jobban átgondoljátok, hosszú távon olcsóbb egy Mac, mint akár egy Linuxos gép (!). persze ez függ attól, hogy milyen programok kellenek a munkához, et cetera. a legjogosabb vád szerintem az, hogy az alap 1 év helyett 2-3-mat kéne adnia az Applenek bővítés minden nélkül.. nem is kéne árcsökkentés szvsz, hanem csak ennyi.

    mellesleg én sem értem ezt az egészet, az Apple kb az egyetlen az IT világban, aki növelte a nyereségét xDD talán ez sem véletlen..

    szerk: a perifériákról nem szokott szólni a téma, szóval az árral kapcsolatos dolgokat szigorúan a gépekre értem :) viszont azzal nem értünk egyet, hogy a félterrás Time Capsule drága.. az egy terrás már tényleg lehúzós .. amúgy ez úgy általában igaz az Apple termékekre: az alap felszereltségű termék jobb ár/teljesítményű, mint a full extrás..

    [ Szerkesztve ]

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    válasz bambano #18 üzenetére

    azért írtam oda, hogy függ attól, milyen munkára használod ;) azt kéne megértenie a '3 nagy tábornak', hogy tökmindegy, milyen rendszert használsz, mert ár/teljesítményben ugyanúgy ki lehet hozni bármelyik rendszert győztesnek, attól függően, hogy >MIRE< használják az adott munkaeszközt. Vagy ha játékgép, akkor ugye egyből el is dől. Bár akkor meg ott van a nagy kérdőjel, hogy Linuxon is lehet idsoft játékokkal pl játszani, Mac-re is elég sokat lefordítanak, persze nem ugyanolyan teljesítménnyel futnak, a Windows konkurenciája meg a konzolok.. ésatöbbi ésatöbbi :) olyan felesleges az egész, kinek mi jön be.. lassan kezd ez a harc odaáig fajulni, mint a politika, ami köztudottan barátságokat képes szétbarmolni, persze az előbbi inkább az ezirányú érdeklődésűek körében lehet hasonló széthúzó erő, míg utóbbihoz ugye manapság mindenki ért :)

    szerk: én kifutó termékként vettem meg a feka MB-met 260-ért, tudok rajta netezni, tőzsdézni, programozni, szöveget szerkeszteni.. Ha oda jutok, hogy a saját zenéimet is szeretném itthon 'faragni', akkor elfut ezen is egész jól bármelyik ilyen zenei szoftver.. Vágni meg nem ezen fogok.. az iMac termékek meg egy kompakt megoldás részei. Lényegében dísze egy szobának, nincsenek kábelek, teljesítményben ott van a notik és a Mac Pro között, szóval félprofi munkára is tökéletesen alkalmasak. Azt kell felfogni, hogy más a célközönség. Ugye alapvetően grafikusok/zenészek használnak Mac-et, ebből kifolyólag elvárt a szép kinézet, és mivel általában az ilyen emberek nem túl profik számítógépkezelés terén, ezért egyszerűen kezelhető rendszer is kell (bár szerintem ez manapság mindegyiktől elvárható lenne). Nem utolsósorban az USA-ban az egyetemisták között is népszerű, szóval az előbbi 2 kritérium emiatt is fontos.. etc etc... itthon meg minden kibaszott drága és mindenből divatcikk lesz.. hülyék vagyunk, csak nem vesszük észre, mert másra terelik a figyelmünket :)

    [ Szerkesztve ]

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    még valami: az Apple sohasem akart Microsoft lenni. értsétek ezt úgy, hogy míg előbbi egy jól kitalált és megcélzott csoportnak akar megfelelni, addig az utóbbi teljesen univerzális megoldást kínál. és amit sokan elfelejtenek, a Windowsokkal kapcsolatos legtöbb negatív tapasztalat is ebből adódik. Nincs ezzel semmi baj. A Linux meg túl individuális felfogásban fejlődik (desktop szinten), így soha nem is lesz esélye :) Szerintem így tökéletes a piac. Van egy, ami mindenkinek jó, van egy, ami bizonyos célokra a legjobb, és van egy, ami felhasználói szemszögből semmire sem jó szinte (nem bántás, boccs lin-esek, de egy egyszerűbb júzer úgyse fog tudni mit kezdeni vele), viszont az előbbi kettő nem lenne meg nélküle (lásd: hálózatok, meg úgy általában a fél internet [vagy még több :) ] alapja linuxos hálózatok : ) )

    dadada: közben szarrá szerkesztettem a hsz-emet, olvasd el, szerintem válaszoltam rá :) és én még oda venném a 17 collos MBP és a legfullosabb iMac-et, a fullos Mac Mini-t kivéve az összes gépet :)

    mellesleg azért a Mac Pro-t is egy kissé túlzásbavitt, aranyáron mérik ám..

    [ Szerkesztve ]

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    bambano: szerintem sokkal jobb lenne, ha 1 olyan disztrot csinálnának, amelyik felveszi a versenyt egyszerűségében egy Windowssal (illetve Leoval). harry-re is reagálva ugyanis én azért legalábbis windowson szerintem egy középesen tájékozott usernek mondhatom magamat, és még így sem sikerült 'A Tudás' birtokába jutnom, többek közt az ezt birtokló 'kedves' társaság miatt. Amíg egy linuxot nem lehet kattintgatva, egyszerűen személyre szabni, addig mindig csak egy SZNOB, DIVAT RENDSZER lesz. Mármint a kockák körében ;)

    dadada, sasa311: nekem igenis számít a vékonyság, egy sima björn borg oldaltatyóba beférek úgy, hogy nincsen gusztustalanul megtömve:) számít az a mínusz 1 (-2?) kiló is. Számít az is, hogy halk. Számít, hogy sleepből felkeltve egyből tudok dolgozni. Az is, hogy egy töltéssel általában 4 órát röhögve kihúz, még zenehallgatás közben is, szeptember-október környékén meg lehet, hogy megkapja az összes MB/MBP az újfajta, még erősebb akksit.. Mutassatok egy olyan gépet, ami egy MB teljesítménye mellett, mindenféle utángyártott akksi nélkül, böngésző/iTunes/IM/etc mellett, közel max fényerőn bír akárcsak 3 órát is.. NAGYON NEM MINDEGY!

    A 60k-s gépet egyrészt nem tudom hurcolni, másrészt ronda, harmadrészt Logic-ot hogy futtatok rajta? :) mármint LEGÁLISAN, ugye, ami itthon még mindig nem divat.. Az meg, hogy szép a gép az nekem mindegy volt, de mióta ezt használom, valahogy sokkal jobb érzés leülni dolgozni.. Amennyire nem mindegy, hogy milyen irodában dolgozik az ember, annyira nem mindegy, hogy milyen eszközzel, vagy mi..

    és dadada: félreértetted, az MBP 17'' szerintem sem tartozik a legjobb vásárlások közé ;) kicsit hülyén fogalmaztam, most olvasom.. Az a 3 nem tartozik szvsz a best buy kategóriába :)..

    amúgy nem téríteni akarok, csak eloszlatni azt a faszmagyar hozzáállást, hogy ha az Apple termékekről van szó, még ha nem is a tényleg faszmódon túlárazott dolgaikról, akkor is megy a hülyesznobszarbutageciakieztveszi fléém.. Aztán meg ha pl én elmegyek windows topikba, márcsak az aláírásom miatt is le leszek ugatva.. Igaz, nem vagyok az a tisztelettudó, szerény ember, de akkor is :D Mindenki azt vesz, amit akar basszus, szerintem a mai számtech piacon, ha valaki megbízható gyártótól, 240-250 forint-tól kezdve vesz akármilyen számítógépet, az már nem jár rosszul. Nagy a kínálat, ennek a része az Apple termékskálája is, én pl 2 év után vettem meg a gépet és jól döntöttem, mert ez kellett, lehet másnak más a király.

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    óó Bambanő még annyit hozzáfűznék, hogy a Mac OS X-et is széthekkelheted, ott is teljesértékű terminál van :) ...
    És azt is, hogy a bjönborgot azért írtam, mert ponthogy nem sznob márka, sőőőőőőt :) tróóger ;)
    'A netbookokhoz képest a kedvenc márkád gépei ótvaros szilikát falazóblokkok...' te Bambanő, ha te ilyen értékrenddel vagy megáldva, kíváncsian szemügyre venném a kolbászkerítésedet :) Mellesleg netbook-ot 60kból? Nanee, annyira nem vagyok gazdag..

    negyedes: nem, viszont szeretem, ha nem csak egy gázrezsót, egy műanyagtömböt és lego-kiöntöformákat kapok ;)

    sasa311: felvételeket csinálok, persze vannak jobb DAW-ok, viszont a felvett anyagainkat ezen is szerkesztgethetem, félig garázs-zenekar volnánk.. Mellesleg ha konyítanál a dologhoz, FW400-as hangkari a minimum bármit is csinál az ember (én eredeti hangszeres zenét amúgy, ha nem volna érthető).. Sony Sound Forge? :DD :DD naneeeeeee ... az 500 dolcsi meg kb aprópénz, ha munkára ilyet használ az ember ;)

    fordfairlane: ez általános jelenség..

    sheratan: mivel nagyon nem támogatja még az Apple a magyar nyelvet, így ez nem túl meglepő sajnos :( bár mintha most jött volna ki vmi...

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    Bambanő: servernek egyértelműen a Linux a legjobb megoldás, ezt sehol sem vitattam, viszont desktopra SZSZVSZ akár a Win, akár a Mac OS sokkal jobb. nemtom ki kérdezte, de megfogott, utoljára a 7-es Ubi-t próbáltam, meg az akkori SuSe-t (ez utóbbi katasztróóófaaaaaa), lehet gyorsan írok egy live CD-t és megnézegetem, mi változott..

    dadada: az a helyzet, hogy változott a helyzet valamennyire, már itthon is KEZD elég jó lenni a support.

    ja és szerk: ezt még ide írom neked, dadada, szóval ugyanolyan árkategóriában mint 1 Apple nem találtam olyan gépet (ThinkPad még nem nagyon volt a kezemben, csak nagyon régen), amit ha alulról felemelsz, akkor nem nyeklik meg az alaplap és emiatt nem száll el az egész gép :) értsd: merevítés szaar. Próbáltam 2 Dell-en (egyik 15'', másik 13''), Toshibákon és a céges HPken.. Mind 250-350 ezres kategória.. Ja és az ilyen apróságok, hogy az unibody Mac-eknek a csatlakozói soha nem fognak eldeformálódni, de a háza se nagyon, stb, stb.. Mondom, TP-t még nem volt gusztusom fogni, arra mondják még, hogy jó, de hát az kimaradt, nekem így viszont az Apple a csúcs, lehet csak a rózsaszín sztívdzsobszköd miatt :)

    [ Szerkesztve ]

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    válasz dadada #65 üzenetére

    TP-t kivéve mind megvolt :)

    feljebb írta valaki az Acer-eket... hát no comment.. sajnos leromlott (szinten maradt?) a minőségük..

    mellesleg itt írta le valaki a lényeget: nem fikázni kell, hanem mérlegelni. Most attól senki nem lesz 'hülyébb', mert ezt, vagy azt vette. mások az igények. Bambanő: tök egyetértek veled is. Neked meg az az igényed. Én személy szerint nagyot csalódtam a Linuxban és a közösségben. Aki meg nem, az szerencsés, van egy ingyenes és számára tökéletes(-en beállított/személyre szabott) OS. Viszont az én szemszögemből a Windows használata egyszerűbb egy hozzám hasonlóan közepesen tájékozott usernek. A számtech analfabétáknak is, viszont nekik meg a Mac OS lehet még a nyerő (ahogy szerintem minden osztályban a legkezdőbbektől a leghaladóbbig a Mac OS egy elég jó kompromisszum, megintcsak SZVSZ). Nem kell ezen szarozni, kinek mi válik be.

    +1: Adobe termékekre (említetted a PS-ot) meg egyértelműen Mac, gyorsabban futnak :)

    szerk: a játék meg szerintem akárhogyis mindig előjön, én is belevontam, huszadrangú érv egyik, vagy másik megoldás mellett.. tinédzser srác(vagy hölgykezdemény xD) kap egy XBOX-ot/PS-t/Windowsos gépet úgyis a szüleitől, aki meg idősebb, netalántán dolgozik, úgyis csak nagyon alkalmi játékos, arra ott vannak a flash-játékok, a passziánsz, etc.. Vagy akár szintúgy egy konzol, egy-két arcade-játékkal.. ez az a része az érveléseknek, amit sohasem tudtam hova tenni/komolyan gondolni

    [ Szerkesztve ]

    I am cancer in your bones

Új hozzászólás Aktív témák