Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Biggeszkij

    aktív tag

    Ha megengeditek, egy vélemény egy Android tulajtól, aki sosem volt Apple tulaj.

    Szerintem manapság a mobil készülékek legfőbb funkciója már régen nem a telefonálás, vagy akár az SMS küldés. Ezek az eszközök már hordozható mini-számítógépek, melyek alkalmasak telefonálásra IS. Jómagam a mobilomat kb 90-95%-ban internet böngészésre, képek, videók készítésére-megtekintésére, emailek írására-olvasására használom. És a fennmaradó százalékban, naponta egy-két beszélgetésre, egy-két sms-re. Szinte elő sem veszem a laptopot olyan jól kiváltja annak funkcióit. Ezt számomra egy 5-5,5"-os kijelző tudja megfelelően biztosítani. Azon jobb "dolgozni", hiszen átláthatóbb, a billentyűzet kezelhetőbb. (Persze az AutoCAD-os tervezésre ez is alkalmatlan, ezért kell a nagy monitoros asztali gép.) Volt már mindenféle méretű kijelzős készülékem, nekem az 5,5" ideális. Kellően nagy kezem van hozzá, bár egy kézzel valóban nehéz minden pontját elérni, de nem is igazán akarom. Ugyanis, ha netezek, azt ülve egy kényelmes fotelban teszem (kocsiban, vezetés közben nem ajánlott... :) ), ha csörög a zsebemben, azt egy kézzel is fel tudom venni.

    Távol álljon tőlem, hogy bármilyen készüléket fikázzak. Egy iPhone mindig is technikai műremek volt és lesz, de speciel nekem nem jön be a vastag kávás dizájn és semmilyen körülmények között nem adnék ki 100 ezernél többet mobilért, bár anyagi lehetőségeim lehetővé tennék. Miként Androidos "csúcsmobilt" se vennék 150-200+-ért. Kollégám vett SG 6-ost 260 ezerért, 2 év részletre és láttam, milyen irigykedve nézte a LETV X500-asom. Másik kollégának 6-os iPhone-ja van, ideadta, fél órát nyomkodtam, de ennyi. Nem volt must have érzés ez sem. A benchmark teszteken ezek persze sokkal jobb értékeket produkálnak, de a mindennapi használatban, pl appok megnyitásánál őszintén szólva hidegen hagy, hogy egy ezred-, vagy akár egy teljes másodpercig tart a procedúra.

    Még valami. Arra hivatkozni egy iPhone esetében, hogy évek múlva is villámgyors és vállalható eszköz lesz (mármint, hogy ezért éri meg megvenni) minimum hülyeség, hiszen ismerve a fanokat kilométeres sorokat képezve tömörülnek a boltok bejáratánál, amint kijön az új, aktuális verzió. Ami ugye kb minden évben van...

    "Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

  • Biggeszkij

    aktív tag

    válasz #97246720 #342 üzenetére

    Ugye a sok "kínai csodafon"-ra mindig azt mondják, hogy azért tudják őket olcsón adni (viszonylag jó hardverrel), mert az előállításukat nem terheli innovációs költség. Elmaradnak a méregdrága fejlesztési, reklám, egyéb kiadások, melyeket a terméknek vissza kell tudni termelni. Nos, ebben az iPhone SE-ben mi az az innováció, ami indokolja az árát? Megkapta a 6-os hardverét az 5S házában...

    "Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

  • Biggeszkij

    aktív tag

    válasz cigam #358 üzenetére

    Na ez egy értelmetlen érv. Ha a kínaiak csinálnak egy új modellt, (még ha piacon beszerezhető alkatrészekből is), akkor az vajon csak úgy megterem egy bokorban? Azt nem kell megtervezni, az alkatrészek helyét optimalizálni? Mennyiben más azt kifejleszteni, mint egy iphone-t? Továbbra így az a véleményem, hogy az iphone egy minőségi készülék, de irgalmatlanul túlárazott. Hogy a leggyorsabb? Hát, pl. a Meizu 6 Pro gyorsabbnak tűnik, de legalábbis nem lassúbb. Ja és nem mindegy, hogy milyen felbontású kijelzővel érik el ezt a fene nagy sebességet. Szerintem a háromszáz-egynéhány ppi-s képpont sűrűség azért messze nem világbajnok. Még ilyen kis kijelzőn sem. Láttam már milyen nem ájultam el tőle...

    "Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

  • Biggeszkij

    aktív tag

    válasz B-L-A-C-K #424 üzenetére

    Szerintem kb 400-450 ppi az a határ, aminél feljebb nem érdemes menni, mert valóban nem látni a különbséget, viszont érezni az akku fogyasztásán. Vagyis 5 collon max FHD, 4-en HD nekem mindenképp indokolt.

    Nem akartam senkit semmiről meggyőzni, csak leírtam a véleményem. Mindenki olyan készüléket vegyen, amilyet szeretne.

    De most már búcsúzom ettől a fórumtól, további minden szépet és jót mindenkinek!

    "Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

Új hozzászólás Aktív témák