Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz 19_OsY_81 #6117 üzenetére

    Nem igazán. Szerintem a két nagy rendszer közül mind a kettőn meg tudok csinálni mindent, amit telefonnal szoktam.

    A szokásos tok témához egy szokatlan darab:
    https://youtu.be/QmoVuQnvjqQ

  • RCTiv

    tag

    válasz 19_OsY_81 #6117 üzenetére

    Szia!

    pár hete váltottam z3 compact-ról 6s-re, első körben meg fogsz őrülni szerintem, aztán majd megszokod. Hogy megszereted-e azt nem tudom, nekem még erősen döntetlen, de már legalább nem anyázok folyamatosan, egészen hozzászoktam. :)

    Az első és legfontosabb szabály, hogy amit nem találsz meg elsőre az nincs :D Szóval ha nem találod, a szundinál, hogy hány percenként szundizzon na akkor az nincs. Ilyen egyszerű, kicsit úgy éreztem az elején, hogy phone for dummies (meg ne sértődjön itt nekem senki, szerintem értitek :) ) El kell fogadnom, hogy az apple sokkal jobban tudja nálad, hogy mire van szükséged, felejtsd el az androidos szabadságot :)

    én egy aprónak tűnő,de számomra nagyon fontos tulajdonság miatt dobtam el az androidot, nevezetesen, hogy a z3c-nél a hangdiktálás nem tudja a mondatvégi karaktereket (értsd, ha kimondod, hogy pont, akkor leírja, hogy pont, nem pedig kiteszi, hogy ".") az apple hangdiktálása meg igen. Cserébe a messenger nem támogatja ezt a funkciót amitől meg agyfaxt kaptam, mert így küldözgetem 40 forintért az sms-eket, mert autóban nem annyira jó gépelgetni.... A becenevekkel vigyázni kell, meg a szóeleji kezdőbetűkkel (kis--nagybetű) is tévedget, de meglepően jól használható (sokkal jobb mint az android) ez nekem mindent visz, szóval ezért megbocsátok minden mást :)

    hát és az értesítések na igen.... androidos múlttal ez a legnagyobb hiányosság szerintem. Feletsd el, hogy egy koppintással kapsz egy felületet, amin minden rajta van, amire kíváncsi vagy. Ugye lezárt képernyőnél elvileg az értesítések látszanak, csak az a "baj", hogy a touch ID annyira gyors, hogy nem tudsz lezárt képernyőt megnyitni, körömmel más ujjal trükközni meg hát izé, nem elegáns :)
    Szóval egyből bekerülsz a kezdőlapra, ahová ugye te nem tudsz pakolgatni semmit, ergo, le kell húznod felülről az értesítések sávot, ott ki kell választanod, hogy a az eseményeket, (widgeteket) vagy az értesítéseket kell megnézned. Ehhez fogást kell váltani a telefonon, vagy két gyors érintéssel (ami jópofa, de nekem még egy fél centi elfért volna lefelé) "lerántod a menüt" hogy ezt megtedd fogásváltás nélkül.
    Magyarul körülményes (és igen, tudom, hogy most egykatt-háromkatt különbségről beszélünk de pont ezt jelentené az ergonómia, hogy ilyen ne legyen) Pluszban még ugye nincs értesítőled, tehát fogalmad sincs, éppen lemaradsz valamiről, vagy sem.
    Köszönjük apple, hogy teljesen függővé teszed a felhasználóidat, mert szerintem mindannyian kb ötpercenként babráljuk emiatt a telefont :D Mint a viccben, ügyes húzás volt Kohn bácsi :D

    Ja és még egy, amit inkább kérdezek én is de ez is milyen már. A főképernyőn (ha már nem tudok oda az ikonokon kívül mást rakni) lekapdosnám (vagy áttenném a következőre) a nekem nem tetsző ikonokat, mert szeretem ha "clean" a képernyő. Igenám, de azt is szeretem, hogy a hüvelykujjam által bezárt félkörben (alul) legyenek a leggyakoribb ikonok, mert azt egyből elérem. Na ilyen nincs, mert ha kiszedsz egy alkalmazást, akkor odahúzza a következőt, magyarul üres képernyő és alul négy alkalmazásikon ezt nem lehet megcsinálni, sírtam amikor ezt megláttam. nem tudom értelmezni, hogyha ideoda huzigálni lehet a kis ikonokat, akkor miért nem lehet fix helyen rögzíteni, ez számomra rejtély.

    nah ezek elsőre amit utálok, másik oldal viszont egy nagyon kerek "smooth" rendszer, ami nem fagyogat meg akadozik (bár nekem már egyszer megakadt, valaki hívott, rézgett a telefon, csak a kijelzőn nem volt semmi nyoma, hogy hívnának, nem is értem, ez biztos a google bosszúja :D)

    ja és van amikor hív valaki és (párszor) nincs piros gomb, nem lehet lerakni ez miért van? Csak felvesz meg üzenet, kinyom nincs. még nem találtam meg az összefüggést.

    szerk: ez a hozzászólás lizadmannak is szólt term.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák