Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz Dany007 #129 üzenetére

    Az, hogy borús volt az idő egy dolog. Bárkivel megesik ez, ha az életben szüksége lesz fotózásra. Ja, hogy akkor inkább ne fényképezzek ha szar az idő mert csúnyák lesznek a képek? :)

    Ezzel nincs is gond, de tudsz a többi készülékkel is pont ugyanilyen körülmények között készült képeket megnézni? Ha nem, akkor mi alapján tudod eldönteni, hogy jobb vagy rosszabb? Mert ha x telefont verőfényben sikerül tesztelni, y-t pedig borús időben, akkor már buktad az összehasonlíthatóságot. (Nézz meg mondjuk egy dPreview oldalt, ahol van egy beállított stúdió, ahol - ugyan "csak" mesterséges körülmények között de - tökéletesen ugyanazokat a képeket készítik el az összes géppel, és ott valóban össze lehet és érdemes is összevetni egymással a különböző gépeket.)

    Tehát egy ilyen teszt alapján nem tudod megállapítani, hogy objektíven nézve milyen képet készít, csak ha van elég fotós tapasztalatod, akkor sejtheted nagyjából, hogy milyen is a kép. És bizony kell érteni a fotózáshoz még egy point-and-shoot géppel is, hogy ki tudj belőle hozni egy optimális eredményt. Gondolom a Mobilarénának nincs meg a lehetősége egy állandóra berendezett stúdióra, hogy a "fotózást" teszteljék, így az aktuálisan elérhető körülmények között lőnek vele pár képet (mint majd a legtöbb felhasználó). Ez alkalmas arra, hogy nagyjából leszűrd, hogy mit tud a készülék, de arra nem nagyon, hogy objektíven összehasonlítsd másik készülékkel.

    Z.

  • ZooLee

    őstag

    válasz Zirowe #122 üzenetére

    Nem rossz húzás pedig, mert így megmarad a kompatibilitás az összes iAkármi eszköz és tartozék között, ráadásul ha szerzek egy ilyen adaptert, akkor az összes készülékemet tudom egy microUSB töltővel tölteni, ami kütyübuzi létemre igen tetemes mennyiséget jelent.

    Az előírás pedig - tudtommal - csak annyi, hogy szabvány módon (microUSB) kell tudni tölteni a készülékekeket, hogy idővel egyáltalán ne kelljen töltőt adni a készülékek mellé.

    Z.

  • ZooLee

    őstag

    válasz cefre00 #379 üzenetére

    Könyvről is lehet száz helyen olvasni kritikát, az miért nem elég? Az alapján is tudod véleményezni, ugyanúgy, ahogy a telefonról szóló cikk alapján teszed.

    Legfeljebb halvány fogalmad van arról, hogy a készülék valójában milyen, mivel csak Bog/Bocha/egyéb cikkíró szemüvegén keresztül látod. És bármennyire jó is egy cikkíró, a szubjektív elemeket nem lehet kiszűrni a cikkekből (de nem is kell, mert jó esetben azért olvasol rendszeresen egy írót, szerzőt mert ismered a stílusát, valamilyen szinten tudsz vele azonosulni, jó esetben tudod miben egyezik az véleményetek, miben nem.
    Amit itt csinálsz, az nem más, mint egy cikk véleményézése és egy termék fikázása úgy, hogy füleletes ismereteid vannak róla.

    Az ördög a részletekben rejlik! :)

    Pontosan így van. És pontosan a részletek azok, amik hiányában ítélsz, egy nagyjábóli, elmosódott kép alapján.

    Z.

  • ZooLee

    őstag

    válasz Yetroh #368 üzenetére

    Az hogy szoftverek nincsenek megfelelően optimalizálva szerintem csak idő kérdése.Én így látom.

    Na ez az, ami nagyon kétséges szerintem. Ha optimalizálni akartak/tudtak volna, már eddig is megtehették volna, legalább a csúcsmodellek esetében. De amíg majd' minden gyártó csak úgy fossa ki magából a különböző modelleket, addig tuti, hogy nem lesz optimalizálva egyik sem rendesen, mivel egyszerűen nincs rá idejük.

    Az Apple évente kategóriánként egy-egy készüléket ad ki. Van ideje, lehetősége optimalizálni, meg is teszi, meg is látszik a hardver-szoftver együttműködésen. Hol van ehhez egy Samu, SE, HTC? Havonta több készüléket adnak ki, mint az Apple eddig összesen...

    Z.

  • ZooLee

    őstag

    válasz lowzor #462 üzenetére

    Nem az elféréssel van gond, hanem a relatív mérettel. Átlag Jóska és Átlag Julcsa egy 3,5"-os kijelzőt még biztonsággal tud kezelni egy kézzel, egy 4"-os már határeset lehet!

    A feleségem átlag havonta másik masinát kap a szoftverük tesztelésére. El szoktam nézni, hogy hogyan boldogul vagy szenved éppen az adott készülékkel, és bizony tényleg valahol 3,5-3,7" körül lehet az ideális méret. Én is ki szoktam próbálni persze, de a tepsifonokat nem esik jól használni telefonként Pedig nagyon nagy lapát kezeim vannak. Persze, mikor csak videót nézek, vagy netezek vagy olvasok, akkor jó, de pont a normál használatban kényelmetlen. És azért alapvetően mégis egy okostelefonról beszélünk, és nem tabletről. (szerintem a 3,5 - 7 - 10" egy ideális lépcső lenne egy termékpalettán)

    Z.

Új hozzászólás Aktív témák