Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz lowzor #462 üzenetére

    Nem az elféréssel van gond, hanem a relatív mérettel. Átlag Jóska és Átlag Julcsa egy 3,5"-os kijelzőt még biztonsággal tud kezelni egy kézzel, egy 4"-os már határeset lehet!

    A feleségem átlag havonta másik masinát kap a szoftverük tesztelésére. El szoktam nézni, hogy hogyan boldogul vagy szenved éppen az adott készülékkel, és bizony tényleg valahol 3,5-3,7" körül lehet az ideális méret. Én is ki szoktam próbálni persze, de a tepsifonokat nem esik jól használni telefonként Pedig nagyon nagy lapát kezeim vannak. Persze, mikor csak videót nézek, vagy netezek vagy olvasok, akkor jó, de pont a normál használatban kényelmetlen. És azért alapvetően mégis egy okostelefonról beszélünk, és nem tabletről. (szerintem a 3,5 - 7 - 10" egy ideális lépcső lenne egy termékpalettán)

    Z.

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz lowzor #462 üzenetére

    A 8 pont ezért lenne ideális, mert mindenki tudja, hogy egy maximum egy 4 hüvelykes lazán elférne rajta különösebb méretnövekedés nélkül. Tudom, hogy mindenre elég a 3,5 hüvelyk, de azért szerintem mégiscsak nagyobb élmény lenne mondjuk a böngészés akkora méreten, ha a Apple féle smooth-ság is hozzátársulna.

    Nem az a lényeg, hogy mekkora fér el rajta, hanem, hogy a legtöbb embernek emlyik méret az ideális. Ez 3,5" felett van. Azért kapott 10 pontot, mert ideális és pont megfelelő bárkinek a használatra, azonban 4"-nál már felhasználó függő, hogy kinek ideális. Ezen a méreten viszont bármit lehet csinálni, internet film stb. De még egy nő ujjainak is kényelmesen elérhető bármi. Az, hogy szerinted böngészni jobb egy nagy képernyőn, az megint más kérdés. Filmet nézni is jobb egy minimum 100 centis TV-n, mégsem rakhatnak a telefonba is akkorát. Egyébként mivel ekkora nagy kijelző harc van, valószínű, hogy az 5-ben már tényleg nagyobb kijelző lesz. :)

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

Új hozzászólás Aktív témák