Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz #65675776 #31 üzenetére

    Mire gondolsz? :)

    2005-ben 1 évet, előtte 3 nyarat dolgoztam végig mint 'asztalos segéd' egy asztalosipari cégnél. Na az fizikai munka volt rendesen. Rendszeres volt a túlóra, volt, hogy 16 óráztunk amikor épp Pestre kellett menni beépíteni... és így tovább.

    Tudod mi a poén? :) Hogy akkor közel nem fáradtam el úgy, mint most 8-10 órában! Akkor még volt olyan, hogy 7köznap végigbuliztuk az éjjelt és általában 2-3 de volt, hogy nulla óra alvással mentem másnap hajnalban melózni!

    Teljesen más a kettő. Össze sem hasonlítható. Persze fizikailag lefáradtam, volt, hogy elég rendesen, de szellemileg egyáltalán nem. Reggel az üzemvezető elmondta, hogy mit csináljak, megmutatta hogyan - ha esetleg nem tudtam volna - aztán csináltam és kész. Ha "elfogyott" a munka akkor jött és adott mást. Ha valami esetleg nem ment, akkor a többi asztalos segített, megmutatta hogyan miként. Bár a pakoláshoz, csiszoláshoz, fa pallók rakodásához nem kellett nagy ész. Ez ment egész nap, volt, hogy 10-12 órában. Közben telefonról slágert vagy danubiust hallgattam egész nap.

    Most egy kicsit más a helyzet. Itt elmondják mi a feladat ( sokszor el se mondják, mert én e-mailezek közvetlenül az ügyfelekkel ) aztán old meg ahogy tudod! És a főnökeim leszarják ha nem lehet így meg úgy megoldani. Akkor is az én dolgom, hogy megoldjam valahogy. A géphez én értek egyedül a cégnél, a végterméket nekem kell tökéletesre előállítani, senkit nem érdekel, hogy mi a probléma, hogyan lehetne megoldani vagy hogyan nem. A főnök odakíséri az xy cég igazgatóját vagy épp marketingesét elmondja mit szeretne és nekem ki kell találni ott helyben, hogy azt hogy lehet megoldani. Nem mondhatom azt, hogy jöjjön vissza 1 óra múlva addig kitalálom.
    Vagy amikor épp milliós árajánlatot írok az sem túl stresszmentes dolog.
    Ja, és mindezt kevesebb fizetésért (~30.000 forinttal kevesebbért), mint amennyiért nagynéném 2 műszakozik egy gyárban a futószalagon.

    És ez a nagy különbség. Amíg fizikai munkásként akárhány műszakban elmondják hogy mit csinálj és hogyan, addig itt nem csak megcsinálni kell a munkát, hanem kitalálni mit hogyan stb...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák