Új hozzászólás Aktív témák

  • juliabrilke

    addikt

    Ha dolgozni fogsz, akkor sokkal nagyobb meglepetések érhetnek egy nap alatt. :U

  • Victoryus

    addikt

    LOGOUT blog

    A röpdogát nem kell bejelenteni, olyan mintha felelnél. Ez van. És igen, az életben lesz még sok sok szívás.

    Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

  • Thome

    addikt

    Ha nekem ebből állna egy napom! :R
    Örülj neki hogy csak ennyi, ez így elég laza!

  • Peter Kiss

    senior tag

    LOGOUT blog

    Mellesleg régebben többet kellett tanulnia egy diáknak, nem értem, miért kell ezért sírni.

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz juliabrilke #2 üzenetére

    Ez így igaz :)

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • EczkE

    addikt

    Nekem ma 9 óráám volt... :)) 0. vállalatgazdaságtan. Aztán 6 óra ifővel, marketing. Majd 2 óra szakmai német... Óhh yeee! :P

    Asszem mindenféleképpen!

  • szablya

    tag

    Nekünk "szezonban" sokkal durvább napjaink vannak. Lesz még rosszabb :K \m/

    Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

  • Csuty94

    csendes tag

    válasz Thome #10 üzenetére

    Valószínűleg...amúgy minden idősebb (25-75-ig:D) azt mondják h vissza fogod sírni és hogy sokkal szarabb lesz..ha mindenki ezt mondja akkor lehet benne valami

    ANUBISS: Figyelj nekem is volt ma "Malackával" órám és elég paraszt volt..(el is meséltem) de lesz még bunkóbb is egyszer...

    Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

  • Thome

    addikt

    válasz Csuty94 #11 üzenetére

    18 vagyok! ;)

    Még csak ennyi, de már most visszasírom az ilyen napokat. Az egész egy nagy brokiverés így elolvasva a napját, nem nagy dolog! :))

  • juliabrilke

    addikt

    válasz kraftxld #7 üzenetére

    Tudom én jól. A mai nap is ilyen volt.

    De ha megfizetnek érte, akkor kit érdekel. :DD

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz juliabrilke #15 üzenetére

    Nekem pl tegnap:
    Kelés 5:30-kor
    5:30-6:00, kávé, kajakészítés
    6:00-8:00, kis maszek, szakmai cuccok olvasása
    8:00-8:25, fejszerkezet emberi formába hozása
    8:25-8:30, utazás az üzembe
    8:30-18:00, meló
    18:00-19:00, bolt, kaja ezaz
    19:00-0:30, szintén privát melók

    Hála az égnek ez nem mindennapos, de most ez van, építeni kell a cocializmust :)

    [ Szerkesztve ]

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • Csuty94

    csendes tag

    válasz kraftxld #16 üzenetére

    mármint melyiket a Nemzeti cocializmust?:DD:DD:DD

    Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

  • myteve

    csendes tag

    Te nem vagy véletlenül az osztálytársam? :DDD Bár az órarend nem stimmel. Nekem ma nagyon jó napom van, végre megértettem a #@!$ß& másodfokú függvényeket, olyan 4est irtam hogy csak na. :D Jah, és 3000 méteren 15:23mat futottam. Jó dolog a suli.

  • juliabrilke

    addikt

    válasz kraftxld #16 üzenetére

    Látom akkor te sem unatkoztál. Mondjuk ahogy olvasom tele van fakultatív programokkal. :DDD

    De legalább termelsz szépen. A gond csak az, hogy nem itt.

  • mephi666

    nagyúr

    válasz nem_tom #14 üzenetére

    hát na, ott a pont... rémlik nagyon, hogy fősulin volt olyan napunk, amikor lement 10 óra (lényegében 5 dupla, amiben volt tesi is) és tesin kívül 4-ből 3-ból zh... ezeknek a szintje a középsulis fölött volt mérföldekkel... :K aztán este volt még egy nagyzh, ami 19:00-20:00 körül kezdődött... a nap kb így nézett ki: 7:45-16:45-ig órák/zh-k nonstop... aztán pár óra pihenő és még egy nagyzh levezetésnek... voltak ilyen napok is :K (de voltak olyanok is, amikor b@sztunk bemenni az órákra és inkább forraltboroztunk/kártyáztunk egy közeli kocsmában :B )

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • JetiRulez

    őstag

    Szoktatnak a majdani folyamatos hajtáshoz. Ehhez képest nekünk lepkefing volt a szakiskola. :U
    Az Accest nagyon tudtuk utálni. Vizsgán szerencsére sikerült megcsinálni az adatbázis kezelést, ha nyögvenyelősen is. :K

    "Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

  • Dany007

    veterán

    Egyetértek a nagy többséggel. Szokjad csak, majd ha melózni jársz lesz ennél rosszabb is.
    Sőt, anno nálunk a suliban rendszeres volt a napi 8 óra. 2.-ban minden nap 8 óránk volt kivéve kedden, mert akkor 9!
    Szóval suliban kezdtem reggel 7-kor és délután 4-re értem haza.
    De az még mindig jobb és egyszerűbb volt, mint melózni.
    Suliban max a tananyagot kérik számon, aztán ha nem tudod max kapsz egy 1-est és később javíthatsz.
    De a munkahelyen azt a tudást kérik számon nap-mint-nap, amiért téged oda felvettek. És az adott pozícióhoz nyilván ott te értesz a legjobban, ezért nem lesz más aki segítsen. Neked kell megoldanod a feladatot. Ha valamit elkúrsz akkor nem lesz ott másik 2-3 hónap, hogy kijavítsd. Tőled várják a megoldást. És így tovább :)

  • nem_tom

    őstag

    válasz mephi666 #21 üzenetére

    Arról már nem is beszélve, mikor odacsapnak hozzád több mint 200 oldalt, hogy holnapra tanuld meg és ilyenek.

  • Dany007

    veterán

    válasz mephi666 #21 üzenetére

    "de voltak olyanok is, amikor b@sztunk bemenni az órákra és inkább forraltboroztunk"

    Na igen, ez a különbség a fősuli és a meló között. Lehet, hogy egyik nap szétszivatnak, estig zh-zol, de megteheted, hogy xy napon nem mész be azt csá :)

    Elmesélem a csüt.-i napomat :) Csak úgy, egy átlagos nap. (persze nem kifejezetten neked szól, csak úgy, folytatva az előző hszemet, mennyivel jobb is volt suliba járni)

    Szóval reggel 6:15, felkelek. Kimegyek az erkélyre, elszívok egy cigit. Közben beindul az agyam és már elkezdek gondolkodni azon, vajon mi lesz ma? Milyen melók is vannak hátra? Mit nem csinálta meg? Van-e valami amit elfelejtettem tegnap? Vajon milyen sorrend lenne a leghatékonyabb? És ha ügyfél toppan be napközben hogy fogom befejezni a többi melót?
    És hasonló kérdések, amin agyalhatok.
    Aztán fogmosás, felöltözés és indulás a buszmegállóba. ~ 10-15 perc séta a helyi járatig. Fél 8 előtt már le is szállok a buszról, séta közben elszívok mégegy cigit. Közben elképzelem, már csak 9 óra és ha szerencsém van akkor már itt fogok sétálni ki a buszhoz.

    Beérek, bekapcsolom a 25 millás digit nyomtatógépet. A pc-ket is. Köszönök a kollegáknak. Megnézem az e-maileket, hány új jött tegnap délután óta. Aztán egy papírra leírogatom mi lesz a napi program. Gép tisztítás, majd beteszek egy adagot nyomtatni. Épp wc-re mennék mikor jön a főnököm... Szokásos reggeli vizit. Ilyenkor nagy unalmában nem tud mit csinálni, körbejárja a céget, és keresi kibe lehet belekötni. De szó szerint.
    Egyből kérdezi mit csinálok, mit dolgozok, van e munka. Az nem gond, hogy a gép zaja még kintről is hallatszik. Kezdem neki sorolni az aktuális melókat, de le se szarja, továbbmegy, be a terembe. Abszolút nemérdekli, hogy mi munkám van, csak bepróbálkozott hátha nincs semmi és beleköthet valamibe. Egyből az asztalomat nézi. Látja rajta a papírhalmazt. Na ebbe beleköthet. Kezdi egyből azzal, hogy mért nincs rend az asztalomon és a szokásos marhaságok. Már fel se veszem, őt se érdekli, megvolt a napi kötözködés, továbbmegy.

    Na, akkor gondoltam elfutok végre wc-re. Erre megszólal a telefon. Vezetékes, titkárcsaj mondja, hogy ügyfelet kapcsol. Hurrá. Kedvesen beszélgetünk, magyarázok. Látom jött 2 új e-mail. Árajánlatkérés, megrendelés. Faxa. Aztán megszólal a céges mobil is. Meglepődtem. Már 8 óra múlt és most szólalt meg először. Leteszem a vezetékest. Visszahívom a mobilt... Közben figyelgetem a gépet is, elvégre 40-50 ezer forintos munkák mennek, nem lenne jó elcseszni valamit. Újra megindulok a wc felé.
    Közben az ablakon át látom, hogy jön egy "kedves" ügyfél. Mondjuk Jani. Jani seggét mindig fényesre kell nyalni. A cégnek fontos. Ő egy nagyon jó ügyfél, meg kell becsülni... blablabla...
    Valójában egy beképzelt tapló. Utálom is ezért mint a szart. :) De muszáj jópofizni vele, mert a főnökeim imádják, ő meg az első pillanatban bemártana ha bármi olyat csinálnék vagy mondanék ami neki nem tetszik. Ja és nálunk tényleg mindig az ügyfélnek van igaza! Még akkoris ha nincs.

    Szóval Jani bejön, mondja, hogy hoz sok munkát, nézzük meg gyorsan mert nincs sok ideje...
    Leülünk. Szaros pendrive-járól majd 1,5GB-nyi anyagot másolok át.
    Magyarázza, hogy neki táblára kéne nyomtatni. Nézzük meg hogy vágjuk meg a képeket. Hatalmas képek. 230x240, 220x420, 1000x120 stb...
    Magyaráz nagyban, én meg írok, jegyzetelek mint egy titkárnő....
    Amikor kezdek szembesülni a mennyiséggel, Jani látja rajtam és a végén kérdezi mikorra lesz meg, mert a pestieknek nagyon sürgős lenne.
    Mondom Jani, nemtudom mennyi táblám van, így fejből nemtudom hány táblából fog kijönni a cuccod, ki kell számolni... Erre ő felvilágosít, hogy ő már a múltkor mondta, hogy hoz nyomtatnivalót. Igen Jani, van is 5-6 egész tábla raktáron, de mondom ez jóval több lesz.
    Okés, de ő mondta azt is, hogy sok lesz... Rendben Jani, de ez így hasra ütve is 17-18 tábla, annyit meg ne haragudj de nem tartunk raktáron.

    Okés-okés, csak még számoljam ki neki kb mennyibe is fog ez kerülni...
    Persze azt nem tudja eldönteni, hogy 3 vagy 5mm-es anyagra akarja-e. Nekiállok számolgatni, közben a köcsög fel-alá járkál, mutatja, hogy ő nagyon siet, mintha ettől nekem könnyebb lenne.
    Kiszámoltam gyorsba, mondom is neki, hogy kb. 21 tábla kell hozzá, és kb. 1.250.000 forint + áfa lesz.
    Aszondja huh, okés akkor telefonálok... Na mondom telefonálj csak. Én meg kezdek stresszelni, hogy hogy is lesz ez meg keddig. Merthogy Jani mondta, hogy kedden már küldeni kéne Pestre. Hiába, szállítás csütörtökön és kedden van. Ergo ha ma rendelek táblát, akkor az legkorábban jövőhét kedden jön meg. Azt méretre kell szabatni. Majd megnyomtatni, majd végleges méretre körbevágatni. Szóval Jani felejtsd el a keddet... Persze már telefonálok a beszálllítónknak hogy is lehet ezt megoldani gyorsabban. Aszondja külön kocsival le tudja küldetni péntekre, de az plusz 35 ezer forint lesz a cégnek. Na erre vajon a főnököm mit szólna. Biztos én lennék a hibás amiért nincs raktáron több, mint fél milliónyi tábla. Mikor ő mondta, hogy csak annyit rendeljünk amennyit el is használunk, mert válság van. Mind1 akkoris én lennék a hibás.
    Na, közben Jani 'haverom' visszaér. Mondja, hogy az ügyfele még gondolkodik, majd visszahív, hogy mi is lesz. Fasza. Mondom akkor hétfő délig döntse el, mert addig kell leadnom az anyagrendelést. hogy kedden ideérjen.
    Aztán elviharzik.
    Hirtelen nem tudom stresszeljek-e, hogy hogyan lesz meg a meló, vagy ne, mert még lehet , hogy el se fogadják az árat.
    Mind1, mert mostmár muszáj kimennem wc-re, mert a végén magam alá csinálok :)
    Aztán berakom a sorban következő nyomtatást. Ez fólia, jó, mert kevesebb a hibalehetőség, lehet mellett árajánlatot csinálni, csak néha kell ránézni.
    Aztán hív .bnőm, hogy ő is beért dolgozni, minden okés blablabla...
    Egy óra múlva telefon "fentről", hív a főnököm, meeting lesz... :U Megtudom, hogy választási plakátokat kell nyomni. Sürgősen, még ma, és sokat.
    Fasza, túlóra lesz. Kaját nem hoztam annyit, nem így készültem. Mind1. Az anyag majd valamikor érkezik, de még ma ki kell nyomni. Okés, vissza a helyemre. Addig folytatom a napi program szerinti menetrendet.
    Újabb telefon. Állatkertes csaj hív, hogy most küld e-mailen pár táblát, ugye ki tudom neki nyomni gyorsan, mert még ma kellene ezért meg azért.... Enyelgünk pár percet, hát persze, hogy kitudom neki nyomni, muszáj... Ha azt mondom, hogy bocs nincs időm, akkor 2 percen belül hívja a főnökömet, és jön le osztani az észt, szóval így, úgyis ki kell nyomni neki.
    Közben persze megy a futkosás az asztalosüzem meg a nyomtató között, tábla szabások stb miatt. Igyekszem mindenkinek minden szarját még tegnapra megcsinálni... :U
    Aztán hív a főnököm, hogy csináljam meg a számláznivalót az elmúlt heti munkákról mert ki akarja küldetni. Fasza, jöhet a papírmunka.
    Már délután 3, az anyag, amit várunk nemakar megjönni. Stresszelek én is, a dekoros kollegák is (nekik kell felvágni amit én kinyomtatok). Senki se bassza el szívesen az estéjét óránként 650 forintos túlóradíjért.

    Aztán fél 4 kor jön a megmentő telefon. A grafikusaik nem készültek el időben. Ma már nem lesz plakát. Mostmár nem olyan sürgős, majd ráér holnap vagy jövőhéten ha elkészülnek vele.
    Hurrá, akkor mégsem kell túlórázni. Kicsit megnyugodtam. Mindennel kész lettem időben, pár ügyfelet muszáj volt áttolni a jövőhétre, mert ez a hét már megtelt. Ja és akkor még ha a Jani féle munkát is elfogadják akkor meg aztán tuti a túlóra jövőhéten is.
    4-kor elindulok haza. Busszal nagyjából 3/4-ed 5-re haza is érek.
    B.nőm már otthon van. Ő is nemrég ért haza. Mindketten éhesek vagyunk, így nekiállunk 'ebédet' főzni. Sült hús krumplival. Hmmm jó lesz az. 6-ig negyed 7-ig meg is 'ebédelünk'. Indulhatunk a boltba, hogy legyen másnapra is kaja, meg persze valamit vinni is kell a melóba.
    Összeszedem a szemetet, mármint a kukát, hogy egyúttal azt is levigyem. Elmegyünk boltba, bevásárolunk pár dolgot, aztán 7 körül már vissza is érünk.
    Elpakolunk majd elmegyünk fürdeni, fogat mosni, meg a szokásos esti dolgok.
    Aztán végre leülünk a tv elé, beteszek egy filmet.
    Filmnek vége, este 10 óra, még meg kell csinálni a holnapi kajánkat. Én 4 szendvicset eszek, b.nőm kettőt. Nekiállunk gyorsan, majd utána elszívok még egy cigit, és este ~ 11 körül mindketten hulla fáradtan bedőlünk az ágyba aludni. Ágyban fekve még kicsit agyalok a holnapon. Hogy lesznek a munkák, mire kell figyelni, mit ne felejtsek el stb... De aztán csak elalszom.
    Majd holnap kezdődik minden előröl.

    És ez csak egyetlen átlagos nap volt. Nem volt benne semmi extra. Se túlóra, se családlátogatás, se csekkfeladás, se semmi extra.
    Szóval ehhez képest iskolás időkben annyi volt a dolgom, hogy "elbohóckodtam" az időt a suliban. Hazaérve várt a meleg kaja. Megcsináltam a házit, tanultam egy kicsit ha épp kellett, aztán gépezés vagy tévézés vagy haverozás késő estig.

    Sorry a kisregényért. Így éjjel nagyon megjött az ihletem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • JetiRulez

    őstag

    válasz Dany007 #25 üzenetére

    Nem semmi micsoda hajtás van és ismétlődik minden reggel. :Y
    Nyugodtan érdemelne külön bejegyzést is. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

  • Dany007

    veterán

    válasz JetiRulez #26 üzenetére

    Áh, ennél van sokkal sokkal rosszabb nap is. Meg persze könnyebb is.
    Tényleg csak egy átlagos napot írtam le, egy olyat, amiből talán lehet érezni, mire is gondolok "mindennapi stressz" alatt.
    Mert régebben írtam egy blogot ezen a címen. Csakhát túl nyers volt, és sajnos köszönhetően a PH! népszerűségének túl egyszerűen kereshető a google-ben. Ezért inkább töröltettem.

    A különbséget szerettem volna érzékeltetni az iskolás időszak és a munkás időszak között.
    Elvégre a munkahelyen azért vagy ott Te ahol vagy, mert Te értesz ahhoz amit csinálsz. A többiek, főnökök és ügyfelek is tőled várják a megoldást. Ha Te nem tudod akkor más sem. Nem lehet azt mondani, hogy bocs ma nem készültem, vagy hogy nem tudom. Egy egyessel nem lesz elintézve a dolog. Aztán ha nem felesz meg pillanatok alatt kirúgnak, elvégre a mai világban 25 másik áll sorba a Te állásodra pályázva.

    Mindez megfejelve azzal, hogy pár hete / hónapja különköltöztünk barátnőmmel. Ergo a munka végeztével nem telik el a nap. Még rengeteg feladat van késő estig. Persze ezeket se részleteztem.

    Azért külön írást nem ér meg a dolog. Mivel minden melós sorstárs tapasztalja mindezt a mindennapokban. Csupán a bejegyzés írója kedvéért részleteztem egy napomat. :)

    Amúgy vasárnap este van. És már kezd járni az agyam, hogy vajon a holnapi nap hogy is alakul majd. És nem csak munka téren. Pl fel akarok menni a főnökömhöz szabit kérni. Van még 5 napom a karácsonyon kívül. Valamikor ki szeretném venni. Na de ez sem egyszerű. Ha sok meló van akkor nem mehetek el. Ha a helyettesem nem ér rá, akkor szintén nem.
    Ja és akkor még meg sem említettem, hogy a suliban vannak szünetek. Őszi, téli, tavaszi és persze a nyári szünet. Ha az ember melózik, akkor már csak a szabadsága van, amit kivehet. Ráadásul a törvény szerint a szabadság 70- vagy 75%-ról a munkáltató dönthet. Vagyis a szabid nagy részéről a főnököd dönthet, hogy mikor veheted ki. Nincs 1-2 hetes őszi, tavaszi szünet, nincs 3 hónapos nyári szünet se. És így tovább... :) Csak az a 20 nap szabi, amiből 6-ot el kell tenni a karácsonyi két ünnep közötti időre.
    Szal ez van. :)

  • Taru

    tag

    Hát van suli ahol ez a normális. Van ahol 1 napra 3 TZ-t időzítenek, és még az is megoldható (csak régen sokkal nagyobbak voltak az anyagok így az azért egy kicsit nehéz volt). És igen a "200 oldalt holnapra" sztorit én is alátámasztom, nekünk is volt ilyen rém sztorink, nem is egy, de meg lehetett oldani és a fősuli még mindig durvább volt. Kitartás, lesz ez még így se. :DDD :P

  • JetiRulez

    őstag

    válasz Dany007 #27 üzenetére

    Akkor már sejtem, mire kell készülnöm, ha tényleg talpra állok és teljesen önálló leszek.

    "Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

  • PierNight

    aktív tag

    milyen vicces a hasonló bejegyzéseket olvasni és hallgatni az iskolásoktól és visszagondolni 2 éve még nekem is ezek voltak a legnagyobb problémáim és úgy gondoltam ennél már rosszabb nem lehet..persze azóta rájöttem ez semmi ahhoz képest ami ezután következik :)
    az élet nehéz, ez van.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Dany007 #25 üzenetére

    Próbálj ki valami fizikai munkát három műszakban egyszer...

  • joey04

    titán

    Azt aláírom, hogy nem egy könnyű nap, de azért nem találom olyan nagyon vészesnek.

    7 óra az már alapból szívás, a tesi csak olaj rá
    na ezt meg nem is értem. és sajnos viszonylag nagy túlsúllyal élek, de a tesit szerettem suliban, még a szimpla futást is. Igaz, ha egész órán focizhattunk sokkal jobban széthajtottuk magunkat, és jobban elfáradtunk, mint az ilyen kötelező dolgoknál, ezt talán a tanár is látta, elég sokszor focizhattunk. Volt olyan, hogy énekről vagy rajzról páran kikértük magunkat, ha tesi volt előtte/utána, és akkor is fociztunk.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Dany007

    veterán

    válasz #65675776 #31 üzenetére

    Mire gondolsz? :)

    2005-ben 1 évet, előtte 3 nyarat dolgoztam végig mint 'asztalos segéd' egy asztalosipari cégnél. Na az fizikai munka volt rendesen. Rendszeres volt a túlóra, volt, hogy 16 óráztunk amikor épp Pestre kellett menni beépíteni... és így tovább.

    Tudod mi a poén? :) Hogy akkor közel nem fáradtam el úgy, mint most 8-10 órában! Akkor még volt olyan, hogy 7köznap végigbuliztuk az éjjelt és általában 2-3 de volt, hogy nulla óra alvással mentem másnap hajnalban melózni!

    Teljesen más a kettő. Össze sem hasonlítható. Persze fizikailag lefáradtam, volt, hogy elég rendesen, de szellemileg egyáltalán nem. Reggel az üzemvezető elmondta, hogy mit csináljak, megmutatta hogyan - ha esetleg nem tudtam volna - aztán csináltam és kész. Ha "elfogyott" a munka akkor jött és adott mást. Ha valami esetleg nem ment, akkor a többi asztalos segített, megmutatta hogyan miként. Bár a pakoláshoz, csiszoláshoz, fa pallók rakodásához nem kellett nagy ész. Ez ment egész nap, volt, hogy 10-12 órában. Közben telefonról slágert vagy danubiust hallgattam egész nap.

    Most egy kicsit más a helyzet. Itt elmondják mi a feladat ( sokszor el se mondják, mert én e-mailezek közvetlenül az ügyfelekkel ) aztán old meg ahogy tudod! És a főnökeim leszarják ha nem lehet így meg úgy megoldani. Akkor is az én dolgom, hogy megoldjam valahogy. A géphez én értek egyedül a cégnél, a végterméket nekem kell tökéletesre előállítani, senkit nem érdekel, hogy mi a probléma, hogyan lehetne megoldani vagy hogyan nem. A főnök odakíséri az xy cég igazgatóját vagy épp marketingesét elmondja mit szeretne és nekem ki kell találni ott helyben, hogy azt hogy lehet megoldani. Nem mondhatom azt, hogy jöjjön vissza 1 óra múlva addig kitalálom.
    Vagy amikor épp milliós árajánlatot írok az sem túl stresszmentes dolog.
    Ja, és mindezt kevesebb fizetésért (~30.000 forinttal kevesebbért), mint amennyiért nagynéném 2 műszakozik egy gyárban a futószalagon.

    És ez a nagy különbség. Amíg fizikai munkásként akárhány műszakban elmondják hogy mit csinálj és hogyan, addig itt nem csak megcsinálni kell a munkát, hanem kitalálni mit hogyan stb...

    [ Szerkesztve ]

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Dany007 #33 üzenetére

    na, igen... én is végeztem fizikai munkát 3műszakban és az teljesen más volt... :K műszak elején megvolt, hogy kis "szalagon" 600 a norma, nagyon pedig 800... megvolt, hogy mit gyártunk és folyamatosan elláttam mindkét oldalt alapanyaggal, a félkész terméket pedig elhordtam... kiszámítható volt és egyszerű... tudtam, hogy ha mindkét oldalt frissen ellátom, van 15-20 percem is akár, hogy pihenjek, vagy itt-ott besegítsek :K ez nyári meló volt, de egy több éve ott melózó anyagmozgató elment szabira és én ugrottam be a helyére... ő nem segített be soha sehol, hanem lazsált, ha épp nem volt munkája... én meg inkább beálltam ide-oda, hogy akinek kellett, elmehessen cigizni/inni/mosdóba... lement általában a 8óra, de szellemileg friss voltam utána...

    most pedig: van laza nap és van kemény... kemény, amikor jönnek sorban az ügyfelek, ki kell őket szolgálni... emellett pedig csomó nagyonsürgős árajánlat-kérés is bejön (többször több A4-es oldal terjedelemben, olyan tételekkel, aminek a beszállítását is "élvezet" leszervezni, mert nincsenek szinte sehol raktáron) emellett a főnöknek is kell n+1 kimutatás 4-5 telephely ilyen-olyan adataival... arról nem is beszélve, hogy az irányítási rendszerrel kapcsolatos problémákban is én szoktam segíteni pár tucat embernek... arról akkor nem is beszéltem még, hogy van csomó rutinmunka: árubevételezés, műbizonylatok rögzítése, stbstb... tényleg gyakori, hogy beülök 7:00-kor, aztán 11:00 körül ugrik be, hogy csövelni is kellene már pár órája, aztán 14:00 körül ugrik be, hogy aznap még nem is ettem és 1óra múlva vége a napnak :B ilyen napok után felüdítő otthon leülni kényelmesen, bontani egy sört és rágyújtani...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Dany007

    veterán

    válasz mephi666 #34 üzenetére

    Na pontosan erről beszélek én is :)

    Amúgy voltam sima segédmunkás is, igaz az nyári gyakorlat volt. De ugyan úgy 8 órában betonoztunk - építész technikusként - ami előtt persze ki kellett ásni a kútalapot.
    Persze, nem volt könnyű 34 fokban sziklás talajból 2m x 80cm-es gödröt kiásni a tűző napon, de utána hazamentem, lefürödtem és elfelejtettem az egészet.

    Itt nem így megy. Van, hogy délután egyszercsak beugrik, hogy hopsz ezt elfelejtettem, és akkor megy a stresszelés másnap reggelig, amíg ki nem derül, hogy lett-e probléma belőle vagy nem.
    Vagy amikor épp fél 1 milliós árajánlatokat írok, na az se túl kellemes. Ha az ember elír valamit akkor abból nagyon nagy szívás lehet. Ezért elég nagy a felelősség! Olyan munkák felelőssége amit "neked" kell megoldani senki más nem fog segíteni mert nem is tudna.
    Közben persze megy a 25 milliós nyomtatógép, azt is kell figyelni elvégre ~ 300.000 forintnyi munka jön ki óránként belőle. Na, ott se lenne jó elcseszni valamit. Meg persze közvetlenül a főnöknek kell "jelenteni".
    Megcsinálni az elszámolást, anyagkimutatásokat, és persze anyagot is nekem kell rendelni. Az már senkit nem érdekel ha a raktáron épp nincs anyag, oldjam meg. Volt, hogy kikocsikáztam egy kiskerhez, mert ott még volt, és megvettem ott.

    Szóval tény, hogy kemény volt kútalapot ásni, majd betonozni, de a felelősség és a stressz jóformán nulla volt ehhez képest. Ott az építésvezetőn és a tervezőn volt a felelősség, ők mondták meg mit és hogyan csináljunk.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Dany007 #33 üzenetére

    "Amíg fizikai munkásként akárhány műszakban elmondják hogy mit csinálj és hogyan[...]"

    Ez eléggé munkafüggő. Nem minden fizikai munka ilyen stabilan tervezhető. Pl ahol több mint ezerféle (szó szerint értendő!) termék között kell váltogatni, ráadásul szinte mindegyik esetén másféle előírások szerint, igencsak változó alapanyag és szerszámminőség mellett, ott azért az egész nem kicsi kihívás tud lenne, hogy esetenként legalább a tűrésmező felső határára be tudja hozni az ember a készterméket. És nem csak fizikálisan, hanem szellemileg is megterhelő az ilyen munka. Mindemellé a téged érő folyamatos vezetői nyomás is ott van. Egyszer egy ilyet próbálj ki.

  • Dany007

    veterán

    válasz #65675776 #36 üzenetére

    Szerintem nem olvastad végig és / vagy nem értetted meg az ezzel kapcsolatos hsz-eimet.
    Én is nagyjából pontosan ezt írom.
    A vezetői nyomás, a stressz, a folytonos felelősség és az egyszerre 15 felé kényszerülő figyelem az, ami engem konkrétan már lassan kikészít a munkahelyen.

    Elhiszem, ha fizikai és szellemi munka keveredik akkor az nagyon rossz tud lenni. És soha se mondtam azt, hogy az én munkám a legrosszabb a világon.
    Csak az volt a lényeg, hogy egy hétköznapi általános értelembe vett fizikai munkánál jobban lefáraszt és kiidegel. Hidd el nagyon jól tudom mi az a vezetői nyomás :) Ha ez nem jött le eléggé a hsz-eimből akkor az a pocsék fogalmazásomra fogható.

    A jelenlegi cégnél 2006-óta vagyok. 2008-ban elmentem 7 hónapra másik céghez dolgozni, de nem jött össze (becsődölt a cég), végül 2 hónap munkanélküliség után visszahívtak a céghez. Nem jószívűségből, csupán azért, mert a helyettesem nem bírta tovább és kemény 3 hónap után felmondott. Én meg pont kapóra jöttem.
    Lényeg a lényeg, az elmúlt 4 évben - velem együtt - összesen 7 ember mondott fel aki ebben a pozícióban dolgozott. 7 ember 4 év alatt! Ez majdnem évente két munkás, aki nem bírta. Ugyanis egyetlen egyet se rúgtak ki közülünk.
    Ehhez képest a cég további területein - asztalosok, kiállításépítők, tördelők stb.. 5-6 de van aki 8 éve dolgozik ott folyamatosan.
    És úgy érzem, hogy ez azért elég sokat mond.

Új hozzászólás Aktív témák