Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Livius

    őstag

    válasz Tapsi #157 üzenetére

    Azért kéne ott campus, mert így az akkreditáció alapján egy olyan diplomát ad ki, amit nem is oktat valójában ott ahol arra megkapta az engedélyt. Helyette oktat valamit távol, ami vagy megfelel annak vagy nem amire megkapta az engedélyt. A fő probléma amúgy meg az, hogy egy ázsiai vagy sima európai egyetem az EU-ban sehol sem akkreditált MSc papírodat nem igazán fogja elfogadni egy PhD felvételihez, mert a képzéseik vendéghallgatói képzésről szólnak 90%-ban, saját CEU-s mintatantervek nélkül kb. (ezért sincsenek normálisan akkreditálva)

    A minta Németországban se engedélyezett az ilyen külföldi egyetem működése, szóval sok olyan ország van az EU-ban ahol a CEU életképtelen lenne, nem csak nálunk mostmár. Amúgy meg a hülyeséget ne terjesszük, hogy a Harvardnak nincs alapszakja, mert bizony van. Kb minden MSc vagy MA szaknak kell lenni egy hozzá tartozó BA vagy BSc szaknak, amik kompatibilisek egymással, kb ilyen alap szintek miatt buknak meg akkreditáltságokban az EU-ban jó pár helyen.

    Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

  • bambano

    titán

    válasz Tapsi #157 üzenetére

    A HBS biztosan nem a világ legjobb egyeteme, miután nem egyetem, így azok között sem sorolható.
    A HBS a Harvard üzleti iskolája, és azért nincs bsc-je, mert kizárólag postgrad képzést végez. [link]

    "A CEU egy kis egyetem, a felsőbb szintű képzésre fókuszál.": nem vertikális a fókusz, hanem horizontális.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák