Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Stauffenberg #54 üzenetére

    Már leírtam számtalanszor, talán túl sokszor is hogy mi a bajom vele, de feleslegesen. Meg úgy írod, mintha egyedül nekem szúrna szemet ez az egész...
    Mint már említettem, igen van előnye is, hogy tudják egyesek úgy használni hogy előnyükre válik.
    Azonban maga az irány nem jó. Elsősorban az adatvédelmi aggályok, mert nem azzal van a baj hogy reklámcélra használják fel őket, hanem hogy másra is, amiről nem beszélnek, apró részleteket sem közölnek. Ez már önmagában elég súlyos gond, hát még az hogy ezt elbagatellizálják.

    Már többször lehetett arról is olvasni, hogy az újságokat is ott szeretnék tudni, azaz a user el se hagyja a fb-ot még arra az időtartamra se, ha el akar olvasni egy cikket. Szerinted ebben mennyi a puszta jóindulat? Erre azt mondhatnád pénz. De ez már réges-rég túlnőtte magát a vagyonosodáson.

    Elhiszem hogy lehetnek szerveződések, csak azért azt is vedd figyelembe hogy fb tudja ezeket cenzúrázni, mivel a saját felületén megteheti, és jogában is áll. Szóval mindenki addig hallatja a hangját ott, amíg a fb engedi. Hopp, itt is egy friss példa: [link]

    Az, hogy jelenleg megvan a felület hozzá, nem jelenti azt hogy jó ötlet is mindent ott szervezni, ott közölni, közzé tenni.

    Azt is elhiszem, hogy még nem származott sokaknak problémája abból, hogy mindenüket ott kiteregetik, akár csak privát üzenet formájában. De mi a biztosítékod arra, hogy ez jövőben is így lesz?

    Egy minimális szkepticizmusba senki sem fog belehalni.

    (#52): ROTFL

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák