Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz julius666 #162 üzenetére

    Jó lett köszi, most már világos. Csak csodálkoztam, mert konkrétan én is a Wikipédiás kodek cikket néztem meg előtte. :K

  • ddekany

    veterán

    válasz julius666 #162 üzenetére

    "Én mindenesetre a félreértések elkerülése végett az x264-et tömörítőnek, a CoreAVC-t kodek-nek hívnám."

    Akkor már miért nem dekódernek (decoder) hívod a CoreAVC-t? (Az x264-et meg az (en)coder ellentéte... azaz magyarul a kódolóé... kb.)

  • Suker10

    aktív tag

    válasz julius666 #162 üzenetére

    Ahhoz, hogy mozgóképet tudj nézni, nem feltétlenül szükséges tömöríteni. Akkor már nem is kell kódoló/dekódoló. Ezért nevezik kódeknek röviden. Nincs értelme arról beszélni, hogy az algoritmus reverzibilis, vagy sem. Tömörítőnek is nevezheted, a lényegen nem változtat, mivel valós időben tömörít. Ha csak betömöríteni tudna, akkor mivel tömörítenéd ki? :D Még soha nem tömörítettél mozgóképet, vagy hangot?
    Egy kódek önmagában soha nem képes konvertálásra, mert csak egy eljárást ad meg a kódolásra, ehhez egy külső alkalmazás kell. Még kódolni sem képes külső alkalmazás nélkül. Nem az a célja, hogy az összes bemeneti jelfolyamot ismerje. Ezek dinamikus csatolású könyvtárak, önmagukban semmit nem csinálnak, futtatni sem tudod a modulokat.
    Szabvány alatt mit értesz? A tárolót (konténert)? Nem minden tároló szabvány is egyben. Általában a feltört/másolt algoritmusokat az eredetihez hasonló néven szokták elnevezni. Az XviD pl. a DivX visszafelé. Hogy lehet szabványba tömöríteni? Az eljárás lehet szabványos. Nem azért tudja lejátszani, mert mindegyik azonos szabvány alapján készül. Lehet, hogy mindegyik azonos szabvány alapján van írva úgy, hogy még a kompatibilitási szint is azonos, mégsem tud vele mit kezdeni a lejátszó, rengeteg múlik az implementáción. A DivX-et miért kellene annak a szabványnak a nevén nevezni, amit megvalósít? Az maga a termék. Ha így lenne, akkor nem lehetne megkülönböztetni, ráadásul teljesen más algoritmusról van szó.

    Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

Új hozzászólás Aktív témák