Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsiga667

    addikt

    "Összességében lesújtó az összkép, hiszen említsük meg a leginkább megdöbbentő eredményt: a magyarok 97 százaléka(!) elfogadja a személyi igazolvány intézményét."
    Ez miért megdöbbentő? Mi a problémátok a személyi igazolványokkal?

    De kérdezhetném ugyanezt a kamerákkal kapcsolatban is. Általában azok szoktak sírni a kamerák miatt akik okkal félnek attól hogy valami olyasmit lát a kamera amit nem kéne (munkahelyre dolgozni jár az ember, ugye...), vagy akik teljesen paranoidok, esetleg az ilyen adatvédős-adatbiztonságos bizniszből élnek... (Meg persze a hivatalból idióta adatvédelmi biztosok, de az megint más.) Én inkább biztonságban érzem magam miattuk, örülnék például ha egész Budapest le lenne fedve térfigyelő kamerákkal, és persze megfelelő mennyiségű ember ülne a monitorok mögött, így bármi történik egyből tudnának segítséget küldeni. Pl. valaki összeesik egy kihalt utcán, az élete múlhat rajta hogy azonnal észreveszik és küldenek érte egy mentőt, vagy mondjuk 5 perc múlva egy járókelőnek (vagy 15 perc múlva a tizedik járókelőnek...) tűnik fel és hív is segítséget.

    [ Szerkesztve ]

  • zsiga667

    addikt

    válasz dajkopali #20 üzenetére

    Persze, meg a helyszínen agyon is lő, aztán megy és levadássza a családod is. Ne legyünk már nevetségesek. Évek óta folyik ez a sok szar itt a PH-n a paranoidok postjaiból, meg egyes hírekből-cikkekből, nyomatjátok a hülye dumát hogy majd ez és ez fog történni, meg szép csendben folyamatosan szoktatják a népet, csak azt nem veszitek észre hogy bárhol a világon megpróbál valamelyik kormány vagy állami szerv elszállni, egyből seggberúgják, Amerikán kívül sehol nem mennek át még a közepesen elvadult törvények sem, és ott is a Dubya-rezsim volt a fő probléma, van egy olyan érzésem hogy Obama alatt nem fogunk több Patriot Act-ről hallani. Majd akkor fog zavarni a nagy testvér ha valóban problémám van belőle, de amíg csak előnyöm származik a fene nagy megfigyelésből addig hadd ne tiltakozzak ellene csak azért mert "mi van ha esetleg később majd visszaélnek vele".

  • zsiga667

    addikt

    válasz attila9988 #26 üzenetére

    Az elejét nem kommentálnám, épp erről beszéltem az idézett postomban.
    A kamera mögötti emberre meg egy nagyon egyszerű oknál fogva bízd rá magad, azért mert megy a rendszer évek óta, és a tapasztalatok azt mutatják hogy működik, érezhető előnyei vannak, ellenben hátrányairól a gyakorlatban nem hallottam sehol, nemhogy éreztem volna. Lehet itt a levegőbe beszélni, de amíg nem tudtok értelmes, valós érveket felsorolni, addig legfeljebb mosolyogni tudok rajta, pedig egyáltalán nem állítom hogy biztosan nekem van igazam, meggyőzhető vagyok észérvekkel és konkrétumokkal.

    Csaba : 1. Nincs rólam a neten olyan információ amit ne vállalnék, akár bíróságon, akár a főnököm előtt. Aki csalja a feleségét meg kurvázik az ne lepődjön meg ha megb... a válóperen és rosszul jár.
    2. Nézd meg az iwiw profilomat, még a titkos információk között sincs olyan amit ne vállalnék egy állásinterjún, nemhogy a nyilvánosak között. Nincs rólam fekvehányós kép, normális hobbijaim vannak, stb.
    3. Valóban, nem nagyon éltem diktatúrában ('84-es születésűként legalábbis nem igazán hozott lázba a politika a rendszerváltás előtt), de jó eséllyel nem is fogok. Lehet persze jönni a szokásos pesszimista paranoid dumákkal, csak semmi valóságalapja nincs. Az hogy egy mai napig diktatórikus országban (Kína) mi a helyzet az engem mint EU-s állampolgárt hol és miben érint? 500 éve megégettek máglyán ha azt mondtad hogy a Föld nem lapos, akkor most ne tanuljunk földrajzot mert mi van ha megint ez lesz? Ugyanmár.

  • zsiga667

    addikt

    válasz bambano #34 üzenetére

    Ez így igaz, nekem sincs személyim, nem kívántam kidobni rá 5ezer Ft-ot amikor lejárt a régi mert a kártyás jogsi teljesen egyenértékű vele. Viszont abban nem vagyok biztos hogy nem kötelező valamilyen BM/KM-féle (tehát diák kizárva, csak személyi-jogsi-útlevél) igazolvánnyal rendelkezni és magadnál tartani. Erről van infód esetleg?

    #36 : Miért gond ha egy központi rendszer megakadályoza a trükközéseket, átbaszásokat? Esetleg egy élhető ország lenne ebből a szarból ha valahogy le lehetne szoktatni az embereket az állandó reflexszerű ügyeskedésről és kiskapu-vadászatról? Aki osztrák síparadicsomba jár az fizessen is többet a biztosítására mert nagyobb a kockázat hogy idő előtt felfordul. Ugyanez vonatkozik a pesten autózókra, itt az egymillió tahó városában egyszerűbb összetörni egy autót mint egy kis vidéki faluban.

    dajkopali : Az amerikai SSN-re hivatkozás ugye csak vicc? Az a szám az adatbiztonság legalja, én legalábbis nagyon nem örülnék ha egyetlen könnyen lopható 9 jegyű számsor alapján bárki bárhol bármit elintézhetne a nevemben. Az arcképemet és az aláírásomat talán egy kicsit problémásabb másolni, de egy központi biometrikus azonosító rendszernek mégjobban örülnék, akár önkéntesen, a saját biztonságom érdekében.

  • zsiga667

    addikt

    válasz Bici #39 üzenetére

    Nem kell rá módszer, mondom a választ, igen. :) A PH tárolja az IP-d, az ISP-d szintén, nekik megvannak az adataid, innentől kezdve meg csak egy bírói engedély szükséges hozzá hogy a Nagy Testvér kikérje ezeket az adatokat és megmondja hogy Kovács Józsi vagy Kiskunnekeresdről.
    Tehát ha akarnának már most is bőven vissza tudnának élni a lehetőségeikkel odafent, de aki ennyire nem bízik meg az államban az jobban jár ha elköltözik egy olyanba amiben meg tud vagy egyszerűen nem használja az internetet, mert ezek a lehetőségek a világon bárhol adottak.

    Szerk.: luciferc : Ez már a rendszer hibája, információhiány. Ha a biztosítók tudnák pontosan hogy ki honnan hová mennyit jár a kocsijával akkor még igazságosabban lehetne megszabni a díjakat. Pl. én huszonéves pesti fiatalként mért fizessek több kötelezőt mondjuk 50ezer km és öt éves jogsi (+PAV I.) mellett mint egy 35 éves kocavezető aki lehet hogy feleannyi vezetési tapasztalattal, negyedolyan jó reflexekkel, de 10 éves jogsival és mondjuk egy érdi lakcímmel rendelkezik?

    [ Szerkesztve ]

  • zsiga667

    addikt

    válasz john_007 #51 üzenetére

    Nem. :) Ha a neten bárhol rólam található infók alapján nem vennél fel, akkor nem szeretnék alattad dolgozni. ;)
    Egyébként kíváncsivá tettél, konkrétan mi győzött meg arról hogy alkalmatlan lennék a feladatra? :)

  • zsiga667

    addikt

    válasz csabika25 #62 üzenetére

    Én ilyen kis naív vagyok, szeretek megbízni mindenben és mindenkiben amíg nem ad rá okot hogy mégse bízzak benne. :)

Új hozzászólás Aktív témák