Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Raynes #14 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy a VeraCrypt jóval nagyobb számú iterációt használ, ami a TrueCrypt egyik gyengeségét javította ki, és az sem hátrány, hogy ismert a fejlesztő csapat.
    Amúgy valóban szó sincs arról, hogy a TC akár bugos, akár rosszindulatú lett volna -- nem tudom, hogy ezt 69Raizen69 honnan szedte, de ha valós alapja van, kérem, ossza meg velünk a forrást.

    Amúgy vicces téma ez. Egy kollégám már szinte betegesen fél attól, hogy kifürkészik az anyagait -- amik között tényleg van sok bizalmas jellegű, csak éppen nem igazán értékes az egész. Be is tettem neki az egészet egy TC-konténerbe (még nem volt VC).
    Csakhogy:
    1. A gép a mai napig XP-t futtat, mert "az még biztonságos", azért akarják, hogy upgrade-eljünk, mert az utódokat már olvassa az NSA.
    2. A biztonsági másolat egy titkosítatlan pendrive-en van, amit a fickó a táskájában tart.
    3. A nagyon kevés tényleg komolyan kezelendően titkos anyag csak ezen a titkosítatlan pendrive-on van meg, mert "ez biztonságosabb, mint akármilyen titkosítás egy internetre csatlakozó gépen", ráadásul a "vincseszter elromolhat, a pendrive meg nem, mert nincs benne mozgó alkatrész".

    És mindezt szakmai továbbképzéseken oktatják így, elvben hozzáértő emberek.

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák