Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • StrangeFight

    csendes tag

    válasz MaCS_70 #25 üzenetére

    zip nem használ(t) CBC-t a "titkosítás"-hoz, legalábbis régen (jó régen) elég volt egy összehasonlító file (ami bitre egyezik a titkosított konténerben lévő bitsorozattal) és azonnal kidobta a bármekkora hosszúságú kódot... Hogy most hogy áll a helyzet, azt nem tudom... de gyanítom, hogy a Windowsba integrált zip-ek kompatibilitási okokból megőrizték ezt a hagyományt máig, a Windows 10-ig bezárólag. A 7zip-et nem lehet alapba a TC-be beállítani sajna. így lehet, hogy jobb de amekkora titkosításra nekem szükségem van tökéletesen megfelel a rar beépített -és ki tudja, milyen precízitással implementált- AES256 @ CBC titkosítása.

    A CBC lényege, hogy minden egyes művelet során dominóelv szerint változik az algoritmus művelete is a következő blokkra vonatkoztatva így az ECB-vel szemben , pszeudorandom számsort hoz létre kimeneti állománynak, bármi is volt a kiinduló paraméter. További előnye, hogy brute force támadás esetén a titkosított állomány hossza is jelentősen befolyásolja az adott időre vetített próbálkozások számát, tekintve, hogy a CRC hiba csak a fájl TELJES VÉGIG ellenőrzése UTÁN dobódik ki. Hátránya ugyanez, nem lehet egyszerűen fájlokat kimásolni nagy méretű titkosított halmazból, hanem előbb végig KELL bontani az egészet. (lásd még rar solid pack)

    [ Szerkesztve ]

  • StrangeFight

    csendes tag

    válasz MaCS_70 #31 üzenetére

    Az is megy megoldás. Én viszont már nagyon megszoktam a TC+RAR párost , hogy nem kell még az egérrel se kattintgatni, hanem sima Alt+F5 , meg hogy mappaként megy bele a rar állományokba.. szerintem ezerszer kényelmesebb is, miközben viszonylag biztonságosnak mondható.. (értsd átlag felhasználó nem fogja feltörni a 8+ karakterrel elkódolt rar állományokat a büdös életbe soha)

  • StrangeFight

    csendes tag

    válasz MaCS_70 #33 üzenetére

    Nem értem miről beszélsz :F konkrétan, a biztonsági szint maximális , lévén a rar 256 bites AES-t használ a titkosításhoz, ezzel -önmagában- még semmivel sem gyengébb, mint bármely más ezt használó program..

    Jó lenne esetleg alátámasztani valami linkkel...

    Keylogger ellen más gépen , más program által felcsatolt titkosított meghajtó sem véd önmagában, a TC+RAR is nevezhető portable-nek lévén egy mappában kibontva az egész sem foglal több helyet 20 megánál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák