Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fanti

    addikt

    válasz #16939776 #181 üzenetére

    Telitalálat! Egyetértek! :R

    Fred23
    Ja! Egy nyavalyás 10700K sem volt ott kézközelben?
    Mert mag/szál viszonylatban az érdekelt volna az architektúra miatt, mint 5800X ellenfél.
    Mondjuk árban az 5600X-nél is olcsóbb... :))
    És még...micsoda luxus manapság...kapható is ráadásul!

    Ha meg ár szerint hasonlítjuk, akkor meg lett volna még egy 10900K is, és akkor teljes számomra a kép.

    Így az AMD genek összehasonlításának számomra nincs sok gyakorlati haszna.

    Számomra így a konklúzió ennyi :
    Ha van egy 2700X-ed, vagy pláne egy 3800X-ed, akkor totál fölösleges a csere, ugyanis a 2700X árának bő háromszorosa az 5800X, a 3800X-nek meg a duplája. És ennyi.

    Adott konfigon ha játszok, azaz pl.:
    -B450-es lap
    -M.2-es SSD
    -2x16GB DDR4-3600-as RAM
    -RTX 3080
    -1440p, vagy 4K-s monitor pl. 75Hz-es Freesync-el
    Nos ebben az esetben a 2700X legyen a 100%, akkor a 3800X lesz 104% és az 5800X lesz 110% a legjobb esetben is!
    Ennyi előnyért meg ki az a hülye aki teszem azt lecserélné a jól bejáratott 2700X-ét....?
    Mert én biztos nem!

    Melóra meg 3900X vagy 3950X kell, oszt csókolom. De azok is csakis akkor, ha a melós progik rendesen ütemezik a szálak használatát, mert ha nem, akkor is maradhat a 2700X...lazán!

    Igen, engem meggyőzött e teszt!
    Arról, hogy semmiképp ne vegyek ZEN3-at...és nem is fogok.
    Három éve azt mondtam, hogy kapja be az Intel.
    Most azt mondom, kapja be az AMD.

    [ Szerkesztve ]

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

  • snecy20

    veterán

    válasz #16939776 #393 üzenetére

    A 3 évvel ezelőtti tél legendásan szar VGA árakat hozott (bányászok...)

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

  • Chaser

    titán

    válasz #16939776 #396 üzenetére

    16x ezerért vettem alzán inno 3060-at, valahogy nem tűnik jónak 26x ezer ft ( : és igen jó kártya ráadásul

    akkor mondom úgy, mióta alza nálunk is van, én nem tudok hasonló évről sem mint ami most van - kivéve a bányász évet -
    de ilyet hogy se cpu se vga 100e alatt csak nagyítóval, ilyet meg egyáltalán
    amd-ből a régi genes 2xxx-ek vannak, de az ugye 500-as lapba nem jó, tehát nem alternatíva

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • genlog

    junior tag

    válasz #16939776 #396 üzenetére

    Szerintem aki azt hiszi, karácsony vagy a téli szezon előtt leesnek az árak, nem a valóságban él.
    SOHA nem volt várható olyan, hogy ekkora leesnek az árak, persze véletlenül előforult, de ezt várni...
    Tavasz az, amikor bármi efféle várható, de már, ezek után az sem.

  • Kansas

    addikt

    válasz #16939776 #554 üzenetére

    "a lényeg hogy ő már nem fogja teljes mellbedobással finanszírozni a cirkuszt"
    És gondolod, hogy nem lesznek helyette mások?
    Én is úgy gondoltam a bányászláz kezdetén, hogy a népek nem fognak ennyi pénzt kiadni a hardverre, aztán láthatod, a mostani árakon is kb. ölik egymást hogy vehessenek a menő új vasakból.

    Mindig lesznek öreg motorosok akik kikopnak, de mindig jönnek a helyükre fiatalabbak. Ésszel is, ész nélkül is. Eddig is így volt, ezután is így lesz.
    Én is már beleragadtam a PC játékba, és hiába vettem, a konzol soha nem fogja maradéktalanul kiváltani, pedig hányszor hittem, hogy igen, és elég lesz a konzol mellé egy ultrabook netezni...

    A játékfejlesztők olyan játékot fejlesztenek, amilyet az emberek megvesznek... majd ha pár nagy cím pofára esik, vagy pár indie játék bankot robbant, talán kicsit elgondolkodnak - vagy nem, és megveszik, majd elkurvítják az indie-ket, ha tudják.

    Ha meg a nép nem tudja finanszírozni a csúcs játékot, majd vesznek konzolt, és évi 20 játék helyett majd vesznek 4-5-öt, de azokat legalább végigtolják... vagy felfutnak a Google Stadia-féle szolgáltatások(és esetleg a "klasszikus" játéktermek is), és saját gamer-szintű vasa csak az esportolóknak lesz...
    Egyesek szerint ez kb. elkerülhetetlen, ahogy idővel a saját autó/lakás gyakorlatának a megszűnése is, és minden megy a bérlés irányába... én remélem, hogy nem ez lesz, de eléggé magas a valószínűsége.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák