Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz [O]-[C]-[B] #47 üzenetére

    2 dolog...

    1.
    Az a jelenség, amit te leírsz, az az, hogy az átlag ember meghajlik a kérés alatt, mert dolgozni szeretne... Ezzel vissza is élnek, hiszen egy jelszóhoz semmi közük. Ezért kell ezt a lehető leggyorsabban leszabályozni, mert ez nem elfogadható gyakorlat.

    2. Hatalmas tévedés, hogy egy vállalatnak köze lenne a magánéletemhez. :U Ha én szét tudom választani és jól végzem a munkám, lesznek szívesek ők is szétválasztani.
    Vagy akkor nekem is jogom van tudni mindent a vállalatról és a vezetői magánéletéről, hiszen az időm 1/3-d ott töltöm... Nem mindegy kit supportálok a munkámmal.

    Kétélű fegyver és az erősebb kutya... elv alapján a cégek/intézmények olyanba is bele akarják ütni az orrukat, amihez kevés közük van.

    (Nem mellesleg az érzékeny területen dolgozók esetében már régen bevett szokás, hogy aláíratnak velük egy pappert, hogy bármikor átvilágíthatóak. Mennyivel kulturáltabb, mint az interjún elkérni a jelszavad... :U )

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Bici

    félisten

    válasz [O]-[C]-[B] #47 üzenetére

    Annyiban tévedsz, hogy a legtöbb ember akkor sem rak ki terhelő adatokat magáról ilyen helyekre, ha sok ilyesmi létezik. Így máris hamis a kép, amit a FB oldalon talál a munkaadó.
    Ez is hazugság, csak kicsiben.
    Ha tőlem a magánéletem maradék 50-66%-áról kérdeznének, akkor biztosan nem lennék teljesen őszinte, mert egy vad idegennek ahhoz semmi köze. Persze nem hazudnék feltétlenül, de éreznék annyi felháborodást legbelül, ami póker arc mellett is elfedi a hazugság miatti bűntudatomat. Ha nem lennék felkészülve egy ilyen fészbúkos kérdésre, akkor lehet hogy én is elmondanám, de lehet hogy nemet mondanék. Nem tudom megítélni, mivel nehezen tudom ilyen helyzetben beleélni magam hirtelen.
    De mivel erről is tudok már, így valszeg élből le fogom tagadni a közösségi oldalakon való regjeimet. Pláne, hogy csak FB van, az is csak nem rég óta, kamu adatokkal. :)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Ptech

    őstag

    válasz [O]-[C]-[B] #47 üzenetére

    Neked amúgy hasonló bullshit kitalálás a munkád? Mert elég jól megy..

  • pakriksz

    őstag

    válasz [O]-[C]-[B] #47 üzenetére

    Látom birka vagy nem kicsit. Pont az ilyenfélék miatt mint te tartanak ott a magyar bérek ahol tartanak, mert egyesek akármit megtesznek egy gagyi melóért is. ha már 4 lépcsőre hívnának be már akkor elküldeném melegebb éghajlatra az illetőket. Akinek 2-3 találkozás nem elég, az hülye és hülyékkel nem szeretnék dolgozni.
    Szerencsére eddig a legtöbb lépcsős interjúm 2 lépcső volt.
    Szorult helyzetben nem vagyok, mert nem veszek fel orrba szájba hitelt, autót laptopot, hanem csak azt veszem meg ami feltétlenül kell, hitel kizárt, így spórolni is tudok, nem kell sietni, bár nem mintha sokáig kéne keresgélnem munkát ha kell...

    "Aki meg hazudik állásinterjún, az remélem a Tescoban fog megrohadni polcrendezőként éjjeli műszakban."

    Ez mekkora marhaság, alap elvárás a hazugság, olyan hülye kérdéseket tesznek fel amire alapból egy kamu választ várnak (pl miért szeretnél nálunk dolgozni, és ilyenkor mindenki mondja hogy: hogy fejlődjek, új kihívásokat szeretnék, új emberekkel találkozni és hasonló bullshiteket).
    Arról meg hogy te kiadnád a privát adataidat egy munkáért, hát inkább írom le a véleményem.

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Új hozzászólás Aktív témák