Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Misi1979

    őstag

    válasz Polllen #30 üzenetére

    Lehet az a "cég" nincs fent facebookon.
    Lehet pont az interjú alatt akarják megnézni az adatlapot, hogy esélye se legyen a jelöltnek kicenzúrázni a kellemetlen dolgokat. Én legalábbis így csinálnám.

    A kismókusok kenyérre is kenhetik.

  • [O]-[C]-[B]

    tag

    válasz Polllen #51 üzenetére

    Az a jelenség, amit te leírsz, az az, hogy az átlag ember meghajlik a kérés alatt, mert dolgozni szeretne... Ezzel vissza is élnek, hiszen egy jelszóhoz semmi közük. Ezért kell ezt a lehető leggyorsabban leszabályozni, mert ez nem elfogadható gyakorlat.

    Ha jól tudom ma Mo.-on tilos a feketemunka. :) Mégis emberek százezrei nem legálisan dolgoznak, és részben vagy teljes egészében borítékban kapják a fizetésüket. Mi a tendencia? Akarsz dolgozni? Ha igen, beállsz a sorba, vagy tovább ballagsz. Ez az egész dolog nekem kísértetiesen hasonlít a "face controll" intézményére, ahol mindenki lázadozott, pedig nem volt kötelező bejutni arra a szórakozóhelyre ahol ezt alkalmazták, mint ahogy az ominózus cégeknél sem kötelező dolgozni.

    Hatalmas tévedés, hogy egy vállalatnak köze lenne a magánéletemhez. :U Ha én szét tudom választani és jól végzem a munkám, lesznek szívesek ők is szétválasztani.

    Nem tudom ... egy interjún hogyan tudná bármelyik munkaadó összesen 4-5 óra alatt leszűrni valakiről, hogy milyen ember, vagy jól végzi-e a munkáját?! Te le tudod?

    Ezek a dolgok több évnyi vállt vállnak vetve esetén derül ki. Melyik embered hagy cserben és melyik nem... pedig ugyanolyan szépen mosolyogtak interjún...

    Egy vállalat és a dolgozói között alá - fölé rendelő viszony van, mert a munkát felfele végzik, a pénz pedig EZ UTÁN lefele esik. A béred ugyanis visszamenőleg kapod, és csak a szabadságod felével rendelkezel stb. stb. Szóval addig amíg TE állsz sorba pénzért nagyon nem egyenrangúak a felek. Persze a civilizált cégeknél a munkajog gyakorlói szeretik a dolgozót egyenrangú partnerként kezelni, amíg a dolgozó nem kezdi kicsapni a f*szát az asztalra....
    Ezt a viszonyt egyébként én is jobban szeretem, csak kishazánkban néhány ember nem tudja mi az alázat. :)

  • Idiofil

    aktív tag

    válasz Polllen #75 üzenetére

    "...az állami, önkormányzati intézményeknél, például a rendőrségen, többek között a 911-es segélyhívónál..."
    Pont ezt mondtam, hogy nem vegyesboltba felvételizőtől fogják elkérni, vagy a gyárban a szalag mellett dolgozótól, hanem olyan pozícióknál, ahol bevett szokás a nemzetbiztonsági átvizsgálás...

    "Those who want respect, give respect"

Új hozzászólás Aktív témák