Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz bartatamas #1712 üzenetére

    Persze. Ez az alkalmazás eccerű, mint a faék. Nem ilyen folyamatos, "kétirányú" kommunikációra lett kitalálva. Csak egy dialer. Ráböksz egy ikonra, megnyílik és azonnal hangfelvétellel indul. Ez pár másodperc. Ennyi idő van arra, hogy elmondjam a parancsot, vagy belépjek a menüjébe. Ha nincs egyezés, akkor megismétli a felvételt. Ha nem érzékel azonosítható hangot, akkor kilép. A menüje sincs túlbonyolítva. Névjegyzékben, valamint az alkalmazáslistában szereplőkhöz tudok hangmintát rendelni. Ettől függően, egyezés esetén, vagy hívást, vagy alkalmazást indít. Ennyi. Egy dialerhez elég, hisz manuálisan hívást, vagy alkalmazást Launcher -ből indít az ember. Ezért nem fut háttérben, vagy floatingban, tehát nem tudom pl. azt megtenni, hogy fókuszban levő alkalmazást irányítsak. Persze Robottal ráhívhatom. Ezért gondoltam, hogy nem lenne nagy szám megírni egy ilyet, automatizáláshoz. Tulajdonképpen szövegfelismerés sincs, ezért is tud Magyarul működni. Nem tartalmat vizsgál, csak két hangmintát hasonlít össze. Amikor még gyakrabban szerkesztettem hangot, akkor pl. egy szövegben a hanggörbéből is tudtam, hogy ott az előadó levegőt vett. Nem kellett hozzá hallanom. Tegnap találtam egy másik, nyelvtől független megoldást. Voice Commander. Ez valós szövegértelmezést csinál. Hááát... Bevallom, eddig nem nagyon tudtam IPA fonetikai ABC -ről. Nem piskóta, de nem ezért dobtam, hanem azért, mert végrehajtás szempontjából ez az alkalmazás sem tud semmivel sem többet, mint a másik. Hívás, vagy alkalmazásindítás és slussz.
    Engedd meg, hogy itt reagáljak az e-mailedre! Az alap probléma sztem az, hogy az Androidban ez az egész híváskezelés úgy szar, ahogy van. Ha én verbálisan kommunikálok valakivel telón, az sztem telefonálás, ami független az átvitel módjától. De az Android csak a GSM hívást tekinti telefonhívásnak. Ez már hívásindításkor ellentmondást eredményez. Van beépített SIP lehetőség, de ott van pl. a Skype, vagy a Viber is. Ha nincs a GSM hívás alapértelmezettként jelölve, akkor névjegyzékből indítva a hívást, ezek is választhatóak. A névjegyzékben is van lehetőség internetes azonosító megadására. Tárcsázójuk is lehet. MiniPC -ben ugyebár nincs SIM. De ettől még tudok telefonálni, bárkit felhívhatok (vezetékest és mobilt is) és lehet saját számom, ami bármilyen telóról hívható. Pl. ott a Reenger. Kicseng, van fogadó/elutasító gomb, stb. Minden olyan funkció lehetséges, mint GSM -en, sőt még több is. DE! Annak ellenére, hogy indításkor a rendszer felajánlja ezeket a lehatőségeket, sőt, még alapértelmezetté is tehetőek, a CALL parancs csak GSM lehet. A SIM -et tartalmazó eszközökben, ha jól tudom, erre van vmi framework. Ha ez nincs, akkor a parancs errort dob, minden egyéb lehetőségtől függetlenül. Ez a probléma ezzel a hívásküldés/megszakítás módszerrel is. A hangazonosító CALL -t indít és a Robotnak a rendszer CALL -ra vonatkozó infót ad. Így sem az indítás, sem a megszakítás nem működik. SIM nélküli készüléken már a Dialer után error jön, hogy nincs rá indítható alkalmazás. Pedig van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák