Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paprobert

    senior tag

    válasz bunfi #298 üzenetére

    #296 Naturalist Az okokkal tisztában vagyok.

    #298 bunfi Én elfogadom az érvedet. A P4 egy sokkal rosszabb üzlet volt. Az i7 egy sokkal jobb üzlet lett. Az R5-R7 egy megint rosszabb üzletnek néz ki mint az i7 volt.

    No de akkor félve kérdezem,
    -El szabad / el illik kérni ugyanannyi pénzt egy sokkal hamarabb avuló technológiáért?
    -Vagy esetleg kevesebbért kellene piacra dobni?
    -Vásárlóként jó üzletet kötsz-e, ha $300-$400 elköltését követően már 4 év múlva 60 fps alá zuhan a teljesítmény a konzol CPU-t kihasználó címekben?
    -Vagy visszamenőlegesen az egekbe kéne magasztalni az Intelt hogy egy ennyire értékálló processzort dobott piacra anno, mindössze $330 dolláros áron?
    -Akinek az FX-érában a $330-os i7 egy túlárazott, fúúúúj termék volt, annak a mostani, feltehetőleg gyorsabban elavuló, drágább ($300-400) AMD CPU hogyhogy nem az?

    Természetesen ezek a kérdések egytől egyig retorikusak, elemzői perspektívának szánom őket.

    [ Szerkesztve ]

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

  • paprobert

    senior tag

    válasz bunfi #300 üzenetére

    "elmúlt évtizedben nem tartotta a fejlődés azt a sebességet, amelyet egy egészséges piaci versenyben tudott volna. Ezt most éri utól."
    Tehát akkor a most kapható Zen CPU-k jók mindenre, amire a régiek is jók voltak gaming-ben, és épp hogy tudni fogják azt a teljesítményszintet, amit a next-gen konzolok CPU igényként 30fps-re fognak leértékelni.
    A két szék között a földre huppanás esetét vélem felfedezni.

    "Magam részéről nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy egy 10700K/5800X teljesítménye lesz a döntő tényező a 60 fps fölött maradás szempontjából."
    Ez csak azért gondolhatod most így, mert még a Jaguar CPU által megszabott teljesítmény-kritériumot exponálod egy nagyjából lineáris skálán lefele.
    Csak az a kérdés hogy mikor adják fel a 60-120 fps-es álmokat a fejlesztőstúdiók, és kezdik el befogni a kihasználatlan Zen2 CPU-t. Pár évnél tovább nem húzhatják a dolgot, amikor pedig ez megtörténik, a Zen3 is sub 60-at fog tudni.

    "az Intélnél a saját kis mocsarukba, kiszolgálták a részvényesek érdekeit, a fejlődés sebessége olyannyira stagnált, hogy ezt a vásárlók a stabilitás, értékállóság hamis illúziójaként élték meg."
    Ez a válasz messzire vezet, de azért feldobom: Mi lett volna a helyes alternatív lépés az Intel helyében?
    Árat csökkenteni? - rövidtávú AMD csőd lett volna a vége
    Árat növelni? - még tovább? :F
    Hozni még gyorsabb processzorokat / lehozni a 8 magos HEDT-t desktopra? - Az egy indirekt árcsökkentés, és AMD csőd megint.

    "Ha nincs hardver, amelyre érdemes pl. játékot fejleszteni, akkor a játékok gépigénye nem növelhető."
    Ezzel még egyet is értek, de akkor ezért ki a felelős? A hardver elérhető volt már abban az időben is, 500-999 dollár között a 6-8 magos HEDT formájában.
    -Az emberek, hogy nem vették?
    -Az Intel, hogy nem hozta le ezeket a termékeket megfizethetőbb kategóriába? (AMD csőd)
    -Az AMD, hogy a versenyképtelen FX-szet dobta piacra?

    Szerintem az FX versenyképtelensége egy "kellemest a hasznossal" típusú parkolópályára rakta az Intelt arra a pár évre. De egyben ez kényszerpálya is volt, mert a gyorsabb fejlesztés, esetleges árvágás $100 alá nyomta volna az FX-ek eladhatóságát... ami a csődközelben egyensúlyozó AMD-nek a halálát jelentette volna.
    Szóval felmerül a kérdés megint, hogy mit lehetett volna máshogy csinálni, de nem látok jó választ.

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz bunfi #378 üzenetére

    Miért kéne minden tesztoldalnak 100%-ig ugyanazt a konfigot használnia? Nem reális elvárás. Ha mindegyik ideális konfigot használ, akkor meg az a probléma, hogy egy
    átlagos konfigban meg úgysem lesz különbség a Zen 2-höz képest. És hidd el, nem nagyon lesz.

    Egyébként a különbségek ezek miatt vannak:

    - 2 vagy 4 ram modul (van olyan játék, ahol 8% gyorsulás van a 4 modullal a 2-höz képest!)
    - ram késleltetések (ezek sem voltak egységesek)
    - játék grafikai beállításai (van ahol low vagy medium beállításokkal, van ahol mindent kimaxolva teszteltek)
    - vga típusa
    - felbontás (a legtöbb oldalon van 1080p-s teszt, de van olyan is, ahol 1440p a minimum)

    Szóval hogy észrevehető különbség legyen fps-ben a Zen 2-höz képest, 4 memóriamodulodnak kell lennie, 1080p-ben kell játszanod, és le kell venned a grafikai részletességet a maximumról. Egyébként nem lesz akkora a különbség, hogy számítson.

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • Locutus

    veterán

    válasz bunfi #512 üzenetére

    Ez csak annyit jelent, hogy el se olvastad se az első tesztet, se a másodikat.
    Az első eredmények láttán elkönyvelted magadnak úgy, ahogy az a te hiedelmeidet alátámasztja, aztán azóta szarsz bele, csak vitatkozol rajta.

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • wattafaka

    senior tag

    válasz bunfi #514 üzenetére

    Azért annyit tisztázzunk, hogy én nem védem, ugyanúgy nem érdekel mint bármelyik másik, csak annyit kértem engedjétek el, hogy van ilyen. A következő már gondolom az lett volna, hogy intel bérenc vagyok 2 AMD processzorral :Y
    20 oldalon keresztül pörögni rajta, hogy miért szar felesleges.
    A GPU limitet már mindenki érti :D
    Ja és bocs ezt Pug 510-es kommentjére szántam volna, csak kretén vagyok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák