Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    Nekem alapvetően bejött a csempés indítóképernyő, ugyanis régebbi Windowsokon is egyfolytában egy dokkszerűséget kajtattam, amiből bármit indíthatok. Volt is 3rd party program elég, egyik rosszabb volt mint a másik. Végül rászoktam, hogy úgy használjam a Win7-et is, ahogy ki lett találva. A leggyakoribb programok a tálcára pinnelve, a második leggyakoribbak a Sart Menübe pinnelve. Amire meg elvétve van szükség, azt a kereső 2 másodperc alatt kiköpi.

    A Win8 csempés felületére több programot tudok kitenni, és az Asztalom is tiszta marad. Mindig is utáltam a parancsikonokkal telehintett Asztalt, hiszen az munkaasztal, és arra való, hogy azok a fájlok legyenek rajta, amivel dolgozunk, aztán a munka végeztével lehet kukázni. Főleg, ha csiricsáré háttérképre lettek kitűzve az ikonok, abban nem lehetett végképp eligazodni. Ehhez képest a csempék nekem megváltásként jöttek. Szeretem is őket a mai napig is. Win gomb nyomására előjönnek, és minden a kezem alatt van. Ami mégsincs, azt írom a keresőbe (mert hatvan-egynéhány csempe között ugyanúgy el lehet veszni, mint a parancsikonok között)… és már meg is van az óhajtott program.

    A metrós appok viszont nem működnek. Nálam. Mind bugos. Akár a Skype, akár a Posta, akár az Üzenő. De a csempés indítás szvsz teljesen jó.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Lomha 8V #137 üzenetére

    Miért? Van modernebb? Vagy holnaptól "elavult"-nak fogják hívni? :O

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz bzoley #139 üzenetére

    Pont annyira, amennyire a divat is hullámokban követi egymást, és nincs új a nap alatt! Most újra a leegyszerűsített dizájn a trendi, akárcsak régebben az AOL esetén. Pár év múlva meg ismét visszaköszön a Vistás glossy, vagy a OSX-es fémes-textúrás felület. A mai autók a lekerekített, áramvonalas formájukkal 30-as 40-es évek autódivatjait tükrözik. Olyan sok variáció nincs.

    Ez a weboldal is pont ugyanolyan lecsupaszított, mint a többi hozzá hasonló, mert most éppen ez az uralkodó trend, amit a Google kezdett el terjeszteni pár éve nagy sikerrel. A népnek meg tetszett az óvodás-dizájn.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz BiP #142 üzenetére

    Van benne valami, de ott még van is némi létjogosultsága, mondjuk, hogy jobban akarnak hasonlítani a papíralapú testvéreikre. Bár fel nem foghatom, hogy a spórolásnak mi értelme a képernyőn. Tökmindegy, hogy fekete-fehér, vagy színes, ha a monitor színes, ugye... Itt nem játszanak szerepet a költségek. (És a hasábtördelés praktikussága képernyőn nem lehetséges.)

    A fehér terek is kellenek. Szellősebb, könnyebben áttekinthető a tartalom, a fehér tér az szükséges része egy jó dizájnnak.

    Operációs rendszer kezelőfelületén meg egy darabig lehet faragni meg ésszerűsíteni, de aztán a divat sokszor kiköveteli a csilivilit. Azzal sincs baj; nekem személy szerint jobban tetszett a Vistás korszak, mint a W8 puritánsága, mindenesetre ettől még nem találom rossznak magát a W8-at, mert sebességben és megbízhatóságban tényleg fejlett.

    A kinézet meg olyan szubjektív dolog, hogy teljesen meddő dolog róla vitát nyitni. Ami a szomszédomnak tetszik, attól esetleg én hányok sugárban epét.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Lomha 8V #147 üzenetére

    Lomha 8V: „Mondhatsz bármit, ez egy sz*r, ha PC-ről van szó.”

    Ja, hát a „sz*r” az falszifikálhatatlan, objektív tény, amivel nem lehet vitába szállni. :C

    attila9988: „Gmail -t senkinek sem kellett magyarázni. Az emberek használják, szeretik, értik.”

    Nono! Én azért emlékszem, sokan küzdöttek az új válaszolórendszer bevezetésekor hónapokig, aztán én is szopókáztam vele heteket, mire ki tudtam találni, hogy a feladó mezőben hogy a rákba kell email címet változtatni, úgy eldugták.

    Ha már Google, akkor nem mehetünk el szó nélkül a Google+ mellett, amire habzó szájjal acsarkodik az összes YouTube és Gmail felhasználó, akit ultimátumszerűen belekényszerítettek apelláta nélkül.

    Ne már mindig csak a MS-ot savazzuk!

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz sh4d0w #149 üzenetére

    Nem is annak szántam, csak feldobódott, mint ellenpélda. Kénytelen voltam lecsapni a labdát.

    tomtyi: Ha viszont levelezőklienst használsz, akkor sosem szembesülsz a változásokkal, amit a Google időrő-időre bevezet (így nem jelentheted ki ex cathedra, hogy „Az emberek használják, szeretik, értik.”), és amelyek nem kis gondot okoznak még a tapasztaltabb felhasználóknál is. Mondanom sem kell, hogy az 1.0-s usereknél meg pánikot. Volt belőle az utóbbi években éppen elég. Legutóbb a levelek kategorizálására prüszkölt mindenki, holott szerintem az is egy nagyon jó kis találmány lett.

    De tényleg hagyjuk a Google-t! Szerintem tiszteletben kéne tartani azt is, hogy ebben a topicban itt vagyok harmadmagammal, akinek tényleg bejön és hatékony a metró és a csempék. Lehet, hogy mi vagyunk a ritka kivétel, de ezek szerint mégsem teljesen ördögtől való az ötlet. Csak éppen a tömegízléssel nem találkozott. Van ilyen.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Lomha 8V #159 üzenetére

    …Parancsolsz?

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz attila9988 #161 üzenetére

    „ha egy terméknek vannak bizonyos jó tulajdonságai, amik nem mellesleg könnyen megszokhatóak, tanulhatóak, esetleg még csak nem is igényelnek külön betanulási szakaszt, vagy nem túl hosszút, akkor az helyes út.”

    Javíts ki, ha tévedek, de eddig sem az volt a kifogás a Metro ellen, hogy nehéz megtanulni, hanem

    • ronda;
    • logikátlan;
    • teljes képernyőt elfoglalja;
    • nem hatékony.

    Nem nagyon olvastam olyan véleményt, amely azt kifogásolta volna, hogy azért nem jó a Metró (vagy a Win8), mert például a jól megszokott dolgokat egytől egyig átnevezték benne, és például a lemezkép biztonsági mentését úgy elsuvasztották a legmélyebb pincébe, hogy ember legyen a talpán, aki megtalálja. Ezzel volt „szerencsém” többször is szívni. Kinek jut eszébe, hogy a „Fájlelőzmények” között keresse a funkciót? Vagy a rendszer-visszaállítást. Ez szerintem sokkal de sokkal lényegesebb, mint az, hogy vajon hová dugták a shutdown gombot, vagy hogy rá kell kattintani az Asztal csempéjére napjában egyszer.

    Amúgy az egységsugarú felhasználó egyébként sem foglalkozik ilyesmivel, hogy fájlelőzmények, meg biztonsági mentés. Eddig sem használta, ezután sem fogja. A metró népszerűségéhez meg az is hozzátartozik, hogy egyre-másra kerültek elő Metrót utánzó GUI-k linuxra meg egyéb operációs rendszerekre való skinek, amelyek a W8 Start Screenjét „majmolták”. Nagyon úgy fest a dolog, hogy egy csomó embernek tetszik ez a megoldás, kivéve a Windows felhasználóinak. Nekik nem kell.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz King Unique #164 üzenetére

    Annyiban kijavítanálak, hogy a 8.0-ban is lehet csoportosítani az ikonokat.

    Az OblyTile-lal és egy kis Illustratorral remek személyre szabott Metro Style ikont gyártottam magamnak...

    Persze, ha nem csinálunk egységes csempéket, akkor legtöbb Desktop program ikonja rondán mutat a csempék között, de van egy rakás ingyenes csempe pakk is, szinte minden programhoz. Amelyikhez meg nincs, csináltatunk. Azért vannak a grafikusok, hogy megcsinálják, nem? ;)

    Egy idő után a csempegyártást is eluntam, így olyan az ikon, amilyen. Nem érdekel. De ha valaki megrendeli, jó pénzért bármilyen csempe pakkot legyártok neki. Ebből élek.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák