Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz tibaimp #4 üzenetére

    AMD Ryzen & Intel Core i: DDR4-3200 bringt in Spielen teils mehr als eine teurere CPU

    Biztos meglepő lesz, nekem is az volt, de Intel oldalon még többet is jelenthet a ram. +30-50%-os fps és frametime javulások. Mi meg Ryzennél aggódtunk eddig... :D

    @Lacok
    Szerintem ahogy írod, itt a kérdés az mire kell a konfig. Az igpu-k a töredékét tudják egy kisebb dgpu-s rendszernek is. Ezen a gyorsabb ram sem segít, max 20-30%-ot. Az nem fog sokat jelenteni, ha 2-3x erő is kijön egy belépő vga-ból.
    Szóval ha kell a vga akkor diszkrét kártyában kell gondolkodni.
    Ha valami miatt nem fér el a gépben vagy elég az ipgu akkor meg jöhet az. Oda mehet mellé gyors ram, de szvsz a felárat nem éri meg akkor sem az az extra. Inkább oc-ben érdemes gondolkodni.

    Én inkább fordítva közelítem. Nem játszok, jelenleg azért van a gépben RX470 mert kb. az volt a legolcsóbb (majdnem :)) használt vga. Viszont van Micron E-Die ramom ami Ryzen 2700 mellett 3600MHz-et tud oc-vel. A tesztek alapján Renoirral 4200-4400 körül is elfut.
    Így - mivel nem kell a vga erő - megérné nem 3600-3700-ra váltani, hanem inkább 4x50G-re.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák