Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Latitude Inc

    csendes tag

    válasz McSpy #9 üzenetére

    Csodálatos kort élünk: az asztali PC-k lehetnek hangtalanok. Nálam ez fő szempont, ezzel csak azt akarom mondani, hogy a technikai fejlődés erre az ágazatra is kihat.

    Ez a phablettel való irányítgatás meg.. Én nem tudom milyen típiák és irányított gondolatok - rendszerint az ésszerűség teljes hiányával - vannak a fejekben, de mit irányítanál vele a tévén? Kétkezes megfogás kelljen egy play vagy rewind művelethez vagy ölbe/kanapéra téve oda kelljen nézni a kijelzőre, hogy melyik gombot nyomod meg? Ez egyszerűen hülyeség. A 90s évek végén bejött ez a futurisztikus eszme, elkezdték teríteni minden tech-dokműsorban az all in one elvet, a nép meg követi. Értelme nem sokszor volt még az ilyen koncepcióknak.. Arról nem is beszélve, hogy ami jó mindenre, az igazán semmire. Lépten-nyomon fel-felbugyog ez az elmélet, mindig beírja valaki, de szerintem maga sem tudja miért.

    Egyetértek a phablet előnytelenség-ötvözésében. Bár mai szemmel felemás és fura megoldás a laptopra dokkolható touchscreen, szerintem is ez lesz az arany középút a fb szintű tartalomfogyasztásnál többre vágyó, de átlagember számára. Pl. ki írta most a hozzászólását tabletről? Naugye.

  • Latitude Inc

    csendes tag

    válasz twine #1 üzenetére

    " vagy ne adj isten helyhez kötött asztali gépet..." Ezt nem értem miért állítja be mindenki ennyire gáznak. Valóban szükséges mindenhol az, amit a géptől kapunk? Ez is egy mesterségesen keltett és ma már a technikai lehetőségek által megadatott igény, hogy mindenhol tartalmat fogyassz, mindenhol a fb-hirdetéseket bámuld és sorolhatnánk. Lehet, hogy én vagyok régimódi, de elég az, hogy az otthonomban leülök a gép elé és megnézegetem a számomra érdekes információkat. Amikor valóban emberek között lennél is csak távolítod el magad egy mátrixba, mert az valamiért jónak van mondva. Nem jó. Szóba elegyedni egyéb városlakókkal, jó seggeket látni és a többi ember mozgásából, cselekvéseiből, az események randomitásából fakadó történeseket megélni, na, az a jó. A technika hasznos lehet, (ki)szolgálhat minket, de ne merüljünk alá teljesen.. Nekem egy végeláthatatlanul egybefüggő jégtábla alatt való úszás jut eszembe erről. Ti nem fulladoztok? A hátsókertbe kiülni ujjal szkrollozgatni is jó persze, csak tudni kell a helyén kezelni ezt is.

    [ Szerkesztve ]

  • Latitude Inc

    csendes tag

    válasz twine #13 üzenetére

    Kár volt sarkítani, mert így viszont hülyeségeket írtál. Pont te csinálod azt, amitől félsz - mondom csak félsz, nem valósult meg, irányomból biztosan nem -, nevesen, hogy szemellenzős lennék. Nem kell kapálózni, nyilván nem 100%-ban neked szólt, rád válaszoltam, általad merült fel. Teljesen értelmetlen ilyen fokú messzemenőségekbe belemenni, teljesen ismeretlenül.

Új hozzászólás Aktív témák