Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz dreamdancer #20 üzenetére

    ahhoz képest, ma már szinte senki nem vesz olcsó kompakt fényképezőt, mp3 lejátszót stb.-t. nagyon jól elvannak a telefonba integrálttal.

    de lehet nem volt egyértelmű, nem a jóslással van a bajom, hanem, hogy milyen távolra mernek jósolni (itt ebben a konkrét esetben), ezzel az erővel mondhatnák, hogy 2050-ben már mindenkinek 87 tablet-je lesz, mert így növekednek az eladások. vagy ha a havi fizetésnapon kapsz két krajcárt fizetést, akkor abból levonod azt a következtetést, hogy ha az elmúlt 24 órában 2 krajcárral lettél gazdagabb, akkor egy hét múlva már 14 krajcárod lesz.

    a tablet piac tetőzni* fog (nem fejlődik olyan ütemben a net sem, hogy 2-3 év múlva muszáj legyen cserélni egy mostani nexus7-et pl.), én nem lennék meglepve, ha ez a tetőzés 2017 előtt megtörténne.

    *ezen azt értem, hogy az eladások száma csökkenésnek indul, de ettől még a használatban lévő tabletek száma nő.

    btw, ott van még a chrome-book is, ami a tablet-ektől visszaveheti a zászlót a laptop-os világ felé (nem nevezném igazi laptop-nak)

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz dreamdancer #20 üzenetére

    A hibrideket kb ultrabook áron lehet egyenlőre kapni, illetve már jelennek meg olcsóbb megoldások.
    Szerintem AMD procival szereltek biztosan lesznek 150 körül nemsokára. Plusz azért ne felejtsük el, hogy elég sok előnyt kap a billentyűzettől. Plusz akkuidő, Turbo dock (AMD-nél), touch pad, QWERTY stb... Szerintem megéri az a felár érte, egy hagyományos tablethez képest.

    Persze még nagyon az elején vagyunk, de 1 éven belül szerintem elárasztják a piacot ezek a hibrid gépek, és jó nagy verseny lesz. Az nemsokára kijövő Windows is remélhetőleg sokat javul majd, és felnő a feladathoz (egyszerre kell tableten és PC-n is helyt állnia, szóval van hová fejlődnie)

    Majd a Computexen meglátjuk, sok új hibridet várnak, és olcsóbbakat is.

Új hozzászólás Aktív témák