Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz #78693120 #5 üzenetére

    Szerintem ezzel nem lesz probléma. Tekintve, hogy most értünk el oda, hogy nemsokára jönnek a használható, vékony, passzív hűtésű x86 dokkolható tabletek/hibridek (AMD Temash, vagy az új Haswell ~5-8 Wattos fogyasztásokkal) Akku időben is kezdik felvenni a versenyt az ARM-os tabletekkel.

    Minden megszokott program fut, de a win 8 Metro felülettel tabletként is használható. Így felcsatolva a billentyűzetet már munkára jó, és nem kell átszaladni Pista bácsi PC-jéhez.

    Az x86-ot nem írnám azért le. Lehet sokaknak elég az Android/iOS, de sokan vannak, akiknek viszont ezek játékra és médiafogyasztásra jók csak. Vagy pl akik régi laptopjukat cserélnék, szerintem sokan fognak az x86 hibridek mellett dönteni. Egyszerűen okostelefon mellett nem találok értelmet még egy iOS/Android eszköznek, ezért használnék szívesen egy x86 hibridet.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz dreamdancer #20 üzenetére

    A hibrideket kb ultrabook áron lehet egyenlőre kapni, illetve már jelennek meg olcsóbb megoldások.
    Szerintem AMD procival szereltek biztosan lesznek 150 körül nemsokára. Plusz azért ne felejtsük el, hogy elég sok előnyt kap a billentyűzettől. Plusz akkuidő, Turbo dock (AMD-nél), touch pad, QWERTY stb... Szerintem megéri az a felár érte, egy hagyományos tablethez képest.

    Persze még nagyon az elején vagyunk, de 1 éven belül szerintem elárasztják a piacot ezek a hibrid gépek, és jó nagy verseny lesz. Az nemsokára kijövő Windows is remélhetőleg sokat javul majd, és felnő a feladathoz (egyszerre kell tableten és PC-n is helyt állnia, szóval van hová fejlődnie)

    Majd a Computexen meglátjuk, sok új hibridet várnak, és olcsóbbakat is.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz dreamdancer #24 üzenetére

    Meglátjuk kinek lesz igaza... Ez megint olyan jósolgatás, aminek semmi értelme, mivel még ki sem jöttek ezek az eszközök.

    [link]

    Szerintem egy ilyen lecsatolható tabletnek igen is lesz jövője. Dizájnban felér egy Apple géppel, ha már ez fontos a népnek. A Temash teljesítményre sem lesz rossz, ebben biztos vagyok. Plusz munka alatt mit értesz? 90%-ban Word doksik, meg Excel táblák mókolásáról beszélünk, arra pedig tökéletesen alkalmas.
    Ezen kívül mivel erős az IGP-je, simán tudja gyorsítani a PS-t, esetleg egy-két gyors videószerkesztést vagy konvertálást is el tudunk végezni terepen (az új videókódoló egység elég ütős lett) Mire kellhet még? Prezentálni a 3D modelleket. Pipa. Molekula/fehérjemodellezés. Pipa. Win 8 fog rajta futni szépen, ez fix. Az is tény, hogy a számolós, szimulációs, videórenderelős melókat nem ezen fogom megcsinálni, de arra egy ultrabook is kevés. Oda már PC kell.

    Szóval az általad említett munkára ugyan úgy alkalmas mint egy ultrabook, már ha teljesítményt nézzük. Csak plusz feature-ként, leszedhetet a "kijelzőt" és így extra prezentációs lehetőségeket ad a dolog.

Új hozzászólás Aktív témák