Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz MaCS_70 #9 üzenetére

    A LaTeX-nek egy csomó előnye van az mso-val szemben. Például nagyságrendekkel jobban választ el. Például normálisan kezel ligatúrákat.

    A legfőbb előnye mégis az, hogy ascii textben tárolja a doksit, így sokkal könnyebben kereshető, mint a doc. Másik nagy előnye, hogy teljesen szét van választva a formátum és a tartalom, így Kovács "szőke vagyok" Gizike nem képes elbarmolni a levél kinézetét. Olyan cégeknél, ahol adnak az egységes megjelenésre, ez számít.

    A LaTeX szövegformázó nyelv, tehát önmagában nem használhatod. Viszont ha faragtál hozzá egy rendes webes frontendet, amiben fix mezőket kell kitölteni, akkor egyrészt megoldottad a dokumentumok archiválását, folyamatvezérlését, és a tisztességes formázást is.

    Fentiek miatt a LaTeX könnyebben automatizálható is, mint a doc. Nézz meg egy átlagos elektronikusan kiállított számlát, ocsmány mind, mert rendszerint valami pdf generátorral csinálják közvetlenül.

    Számomra teljesen érthetetlen az az informatikai ókor, amibe az mso kényszeríti a cégeket. Láttam már olyat, hogy a fentieket megoldották mso környezetben is, csak láttam a költségét is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák