Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz MaCS_70 #29 üzenetére

    "ez átlag MS desktop user igénye a WYSIWYG szövegszerkesztés"

    Amúgy a Latex-hel ezt teljesen normális meg lehetne csinálni, sőt, alapvetően normálisabban, mint a Worddel (létezik rendes WYSIWYG editor is LaTeX-hez).
    A Worddel az a gond, hogy koncepcionálisan el van rontva, nincs kettéválasztva a tartalom és a forma, az egyszeri user azt gondolja, hogy a szövegszerkesztés része az, hogy a címre rányom egy boldot meg hárommal nagyobb betűméretet, ami pont olyan kendácsolás, mint amikor space-ekkel tabulálnak.

    A LaTeX azzal, hogy ezt a két dolgot külön kezeli, egyébként sokkal jobban illene a nagycéges munkafolyamatokban, ahol amúgy is egy csomó pénzt költenek az egységes cégmegjelenésre és egyáltalán nem elvárás, hogy Mari néni találja ki, hogy Comic Sans legyen a céges levél betűtípusa.

    Egyébként ezt a LaTeX-féle filozófiát vitte pl. az Adobe Pagemaker is, ami teljesen használható volt, a Wordhöz képest meg pláne.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • buherton

    őstag

    válasz MaCS_70 #29 üzenetére

    Fejben váltani kell. A GUI idegesítő, továbbá gátol és lassít is. Nem csilli-villi design-os ellenben sokkal hatékonyabb és gyorsabb a szöveges felület. Ezt nem lehet megértetni olyannal, aki nem ismeri ezt az oldalt. Tudom, mert én is ilyen voltam, de az egyetem és a munkám rákényszerített. De ha az ember egyszer rákap az izére, akkor teljesen bedarálja és a windows-t úgy dobja a kukába, hogy az csak úgy füstöl. Nekem még a munkahelyen win7 van, mert azaz OS nagoyn bejött és a munka javát úgyis terminál szerveren csináljuk, de ha lesz váltás win10-re, akkor kérni fogom a Linuxos gépet.

    Én elég sok dokumentumot írok, és ha nem látom menet közben kialakulni az iratot a tervezett formában, hát, az nagyon zavar. Hogyan állsz egy doksi megírásához? Először kitalálod hogy néz ki, vagy menet közben próbálgatod? Az előbbi esetben megírod LaTeX-ben és csak finom hangolni kell.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz MaCS_70 #29 üzenetére

    "Én elég sok dokumentumot írok, és ha nem látom menet közben kialakulni az iratot a tervezett formában, hát, az nagyon zavar.": erről beszélek, ezért tévedés a word. látod a formátumot, zavar, vagyis foglalkoztál vele. pedig semmi dolgod nincs vele.

    én a magam részéről komoly öncsonkítást is elkövetnék, ha minden dokumentumot látnom kellene, amit előállítok. ennek legfőbb oka, hogy csak számlából többet gyártok, mint 90 ezer/év.

    a másik problémám, hogy valahogy mindig úgy alakulnak a doksik, hogy többszörösen egymásba ágyazott listákat kell csinálnom, és ez valahogy mindig összeomlik wordben is, meg libreoffice-ben is.

    "sosem találkoztam még vele.": mert a natív windows userek általában nem találkoznak tisztességes megoldásokkal :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák