Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • John Fowler

    tag

    válasz shabbarulez #42 üzenetére

    Köszi a hozzászólást, remekül összefoglaltad a lényeget :R

    [OFF]Más, BP vs. vidék témában:
    A vidék olcsósága erősen nézőpont kérdése; én egy kisvárosban élve (de laktam már megyeszékhelyen is) azt tudom mondani, hogy a lakossági infrastruktúra -vagy minek hívjam- itt drágább (víz, csatorna, net díja akár a többszöröse is lehet, annak ellenére hogy a szolgáltatás színvonala alacsonyabb), ha nagy tételben kell valami azt Pesten veszem meg, mert ott a nagykerekben, diszkontokban minden olcsóbb mint a kisbótba', ráadásul a választék is sokkal nagyobb (sőt kapaszkodj meg, de ugyanannak az áruházláncnak a vidéki egysége lerobbantabb, de cserébe valmivel drágább, mint a pösti egység). Telket, meg házat venni olcsóbb vidéken, de pl építeni már nem, mert az építőanyag és a munkadíj itt is ugyanannyi...
    Fizetés általánosságban nagyobb Pesten; ez azt jelenti, hogy bár nem lehetetlen vidéken is olyan munkahelyet találni ahol hasonló vagy magasabb a bér, de mindenképpen körülményesebb, illetve kapcsolatok, vagy mázli kell hozzá.
    Én magam a szomszéd kis faluban dolgozok, a szektoron belül jó fizetésért (értsd: Pesten a cégek nagy része is kb ennyit fizet), a különbség csak az, hogy egyrészt nekem mázlim van, másrészt meg ha nagyon akarnék Pesten 100% hogy tudnék találni céget aki a jelenleginél is többet fizetne értem, míg vidéken ennek az esélye 10%, és ráadásul biztosan azzal járna, hogy jóval nagyobb távolságra kellene ingáznom.

    Senki nem mondta hogy Pesten kívül nem lehet jól keresni, de egyrészt ez nem tipikus, másrészt ha akad is ilyen hely, ott a létszám véges, míg Pesten a kismillió cég közül azért mindig van épp valahol felvétel.

    [/OFF]

    ''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

Új hozzászólás Aktív témák