Új hozzászólás Aktív témák

  • szabi113

    tag

    Üdv!

    exMonortel-es ügyfél vagyok (UPCtelekom), és több éve szakadozik a netkapcsolatom. Néha nem szakad meg, csak egyszerűen cseszik adatot forgalmazni.
    5 különböző Router járta meg a házat tehát azzal nem lehet hiba. A modememet 2003 környékén cserélték le egy Zhone nevű csodára, azóta már többször cserélték, ugyanerre a típusra. A sebességből tudta a maximumot hozni (12,5/1), viszont naponta többször is megszakadt és/vagy nem forgalmazott adatot.

    Mivel a szolgáltatóm nem segített rajtam, ezért a Router-t gyártó céget kezdtem el macerálni (Dlink). Ott persze egyből azt mondták, hogy biztosan egy trágyadomb a modem, és hogy Ők kölcsönadnak egy rendeset, próbáljam ki azt.

    Így futottam bele egy DLS-320B-be (Annex A van itt szóval ez kell). Ezzel viszont több gondom is akadt. Bridge módban nem hajlandó működni, pedig megadom neki a helyes VPi VCI értéket (0,35). Sebaj be is tud tárcsázni magának, PPPoE módban ment is, kommunikált a PC-vel is, de a (tökéletesen hozzávaló és kompatibilis DIR-635-ös) Routerrel nem állt szóba. Sebaj van egy régi Routerem is (Di-624+) azzal simán felveszi a kapcsolatot Dynamic IP beállítással.

    Viszont így tök lassú a net. 12,5/1 helyett kb. 5/0,2 a sebességem. Ez mitől lehet?
    Statisic adatlap:

    Jók ezek az értékek? Vagy nagyon rossz? Ja és mellesleg abban a pillanatban amikor a kép készült ez a modem sem volt hajlandó adatot forgalmazni. Viszont szerinte aktív volt a netkapcsolat.

    Kezdek beleőrülni :W

Új hozzászólás Aktív témák