Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz moonman #24 üzenetére

    Azt vártam, hogy érezhetően, látványosan baromi gyors lesz egy ilyen gépen. És nemhogy nem volt az, de a régin az XP "pattogósabb". És ezen az Aero felület letiltása sem segít. Olyanokon érezni ezt pl., hogy megnyitok egy egyszerű ablakot, mondjuk My Computer, vagy valami hasonló, és egy egész picit várni kell, mire megjelenik, többet, mint XP esetében. Ez nem teszi használhatatlanná a gépet, de (számomra) zavaró.
    A Linux esetében (igaz, itt nem volt nagy verzióváltás) pont azt a látványos gyorsulást kaptam, amire számítottam, és valószínűnek tartom, hogy ha XP-t raknék az új gépre, az is igencsak fürge lenne. A Vista gyakorlatilag önmagában megeszi a plusz teljesítményt, amit az új nyújt a régihez képest.

    Egyébként ebből nem azt a következtetést vontam le, hogy "a Vista szar", hanem azt, hogy nem mai (vagy tegnapi) hardverre való. Minden további nélkül elhiszem, hogy mondjuk 8 GB RAM mellett már gyorsabb lenne, mint az XP, de attól még messze vagyunk, hogy ilyen legyen az általános desktop konfiguráció.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák