Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FunPro

    senior tag

    Elismerem, hogy az Apple termékek felhasználóbarátabbak, de ha az ember nem egy informatikai analfabéta, átlag felhasználóként nem éri meg ilyen cuccokat venni. Persze, ha az embernek nincs kedve szöszmötölni és van mit a tejbe aprítani, nyugodtan meg lehet venni. Csak sajnos nem az ilyen eberek veszik.

    1) Drága. Ha az ember körbenéz a piacon, gyorsan talál egy olcsóbb alternatívát.
    2) Zárt a rendszer. Én ezzel vagyok a legkevésbé kibékülve. Mondjuk a laptopok alapból zártabb rendszerek, szóval ott inkább csak az ár a mérvadó, de asztali gép esetében már bajok vannak. Ha bedöglik a gépembe a ram/proci/vidkari/lap/táp/akármi, veszek egy újat, kikapom a régit, berakom az újat, és minden megy tovább gond nélkül. Almáéknál ez a buli egy jó kis szervizzel indul, ami már plusz költség.
    3) Ha már a szerviznél tartunk. Nem tudom ki hogy van vele, de nálam egy alkatrész bedöglése mindig teljesítménynövekedéssel jár. Ha bedöglik valami, azt az aktuális középkategóriára cserélem. Telefonnál ilyen lehetőség nincs ugyan, de amit almáéknál egy szervizre kifizetsz, abból én már lehet új telefont veszek. Ráadásul, engem zavarna olyan dologért pénzt adni, ami nem juttat előrébb.

    És a legtöbb ember ezért röhejes. Megveszi részletre/hitelre(!) a menő Apple kütyüket, de egy esetleges szervizelést miből fog kifizetni, azt az ég tudja. Igaz, a cikkben Amerikáról volt szó, ahol egyszerűen ilyen problémák nem állnak fenn. Ott mindenki a legegyszerűbb alternatívát keresi, az árcédulákat pedig nem nézi.

    #bendi*R
    "OSX pedig ingyenes".

    Am, nope! Csak szimplán benne van az árban. A Windows is lehetne "ingyenes", ha a Microsoft elkezdene 60 ezres adattárolókat piacra dobni, amihez járna a legújabb OS.

    [ Szerkesztve ]

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz buvartacsko #213 üzenetére

    A zárt rendszert itt hardveres negatívumként értettem. Szoftveresen nem ások mélyebbre, mert OSX-et még nem használtam, a Windows sem a legcsodálatosabb rendszer, szóval kár lenne mellette kampányolnom. Mellesleg én Linux párti vagyok, csak azon nem lehet játszani. De mindenképpen nekik szurkolok!

    Írtam hogy átlagfelhasználó. Aki többet költ egy gépre úgy durván 350 ezernél, azt nem nevezném átlagnak, bár már ez is durván túlmutat egy átlag felhasználón.

    Ahogy azt is írtam, hogy "ha az ember nem egy informatikai analfabéta" akkor éri meg alternatívákat keresni. Ha valaki megvesz egy lassú szutykot, nem tudja elhárítani a Windows problémáit, az szerintem nyugodtan nevezhető informatikai analfabétának. Az ilyen embernek evidens beruházni valamelyik Apple termékre, mert az minden igényét ki fogja elégíteni, minden gond nélkül.

    De egy hozzáértőbb kézben az "olcsóbb" hardver ugyanúgy elfogja látni azokat a funkciókat, amit egy átlag felhasználó megkövetel. És itt most nem a 120 ezres laptopra gondolok, mert abból jó nem származik. Nálam az asztali gép 150-160k-nál kezdődik, laptop pedig olyan 200 környékén. De ebben az árkategóriában már olyat kapsz, amivel ugyanúgy nem kell sz*pni.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Zedz #218 üzenetére

    Most elméletileg Windows 7-től felfele ingyen lehetett váltani 10-re.

    Am a cikkben azt a "háromszor drágábbak" részt nem teljesen tudom értelmezni. Mert az még érthető, hogy 2x annyi probléma van egy Windowsos géppel, elvégre a hibalehetőség is több bennük. Otthoni felhasználóként nem hiszem, hogy költséghatékonyabb egy Mac, bár itt is felmerül a kérdés, hogy mire használja az ember.

    [ Szerkesztve ]

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz philoxenia #248 üzenetére

    Ha tippelnem kéne valamilyen Ferrari, mert csak millió körüli gépekben gondolkodik. :DDD

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Parallaxis #247 üzenetére

    A közepes előfizetés mellé kapott teló az kb. olyan mintha részletre vennéd, csak kapsz mellé lebeszélhetőséget is. Én azért veszek 40-60 ezerért droidot, mert azt zsebből ki tudom fizetni.

    A Játék = konzol, no torrent=steam párosítás pedig valahogy nem összeegyeztethető szerintem. Amúgy szerintem a konzol gaming drágább, mint a pc.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz #96349952 #307 üzenetére

    2 óra?

    Már a windows 7-es időszakban is megvolt a buli 1 óra alatt kb.

    Amióta usb-ről telepítek OS-t SSD-re, azóta ez az idő redukálódott kb. fél órára. De lehet már ezzel is sokat mondtam.

    Persze, nekem van annyi eszem, hogy a hálókártya drivertelepítőt mindig lementem, így megkímélem magam a csúnya "drivervadászattól", ami amúgy már egy nemlétező dolog, kivéve ha valami 100 éves rendszerre próbálod felrakni a legújabb Windowst. :U

    U.I.: Régebbi gépemen még a hálódrivert sem kellett mentegetni, mert már azt is felismerte a Windows.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz buvartacsko #310 üzenetére

    Az alap probléma nem az, hogy elvették az elterjedt usb portot, és helyette beraktak 1 darab usb-c-t.

    A probléma azzal van, hogy egy ilyen lépés után (pláne ennyi pénzért) azért illene pár darab átalakítót és elosztót hozzácsapni az alapcsomaghoz. Javíts ki ha tévednék, de tudtommal ezeket mind még külön meg kell venni.

    És az ilyenekért szokták amúgy az emberek körbeszokták röhögni az Apple-t. Mint amikor jött a nagy innováció a vezeték nélküli fülesekkel, aztán elkezdtek hozzájuk árulni a vezetéket jó pénzért. . . :))

    u.i.:

    Amúgy az Apple termékek között is biztos van típushibás (khm. robbanós iPhone valaki?) termék. Azért Coil Whine miatt elítélni valamit elég gonoszság, lévén nem az összes cucc add visító hangot.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Parallaxis #316 üzenetére

    Integrált frissítések?

    Tudom, űrtechnológiának hangozhat, de akár telepítés előtt is összedobhatod úgy a telepítőt, hogy már ne kelljen frissítenie.

    Vagy akár innen-onnan szerezhetsz frissítésekkel integrált képfájlokat (ha nincs kedved saját kezűleg elkészíteni), bár ötleteket most nem szeretnék adni. :K

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Parallaxis #351 üzenetére

    Az átlag felhasználó a drivertelepítőkről sem tart másolatot, ezért szoktak szívni a driverekkel. Sőt, szerintem azt sem tudják, hogy pendrive-ról is fel lehet telepíteni a Windowst.

    Szerencsére, én nem is állítottam hogy mindenkinek magának kéne mókolni a telepítőt. Csak tudattam, hogy van egy ilyen opció is, amivel gyorsabban újra lehet dobni a rendszert.

    Mondjuk, idehaza pont a "virágboltba" járkálnak az átlagfelhasználók, tehát egy integrált frissítésekkel rendelkező képfájl beszerzése nem jelenthet problémát. Ráadásul, ha van érvényes Windows licensed, nem látom erkölcsi akadályát, miért ne ezeket az "ellenőrzött warezképfájlokat" használd telepítőnek. Biztonságtechnikailag mondjuk adhatnak aggodalomra okot. . .

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz <Lacy85> #359 üzenetére

    Vigyázz, mert mindjárt megkapod, hogy az átlag felhasználó nem tudja mi az a "partíció", a "recovery" pedig egyenesen istenkáromlás a szemükben. ;]

    Amúgy ja, már semmi szívás nincs egy win telepítéssel. Laposokon már lassan el is lehet felejteni, mert ahogy írod, a legtöbbön rajta van alapból. Újrarakni meg csak valami nagyon fatal error esetén szükséges.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz joey04 #402 üzenetére

    Véleményem szerint ezek a "fejlődésgyorsító" innovációk szimpla belemagyarázások a felhasználók részéről.

    Nincsen semmi baj a Type-C használatával. Teljesen előremutató, valóban innovatív ötlet LEHETNE, ha nem ebben a formában játszaná ki az Apple. Tegnap már felvetettem (bár úgy tűnt én vagyok a hülye ezért a felvetésért), de miért nem tudnak egy elosztót/átalakítót hozzáadni az eszközökhöz? Kívülállóként én úgy látom (és szerintem sokunknak ez piszkálja a csőrét), hogy szimplán csak azért nem jár hozzá alapból az átalakító/elosztó, hogy még egy kis pluszt legombolhassanak az emberekről. És ha valóban ez van, akkor felmerül a kérdés, hogy valóban a fejlődést szemelőt tartva hozzák meg ezeket a lépéseket, vagy alapból csak az a lényeg, hogy még egy kis pluszt letudjanak szedni valami ürüggyel? Vagy azért nem adnak hozzá, mert ezzel is "erőltetik a fejlődést"? Akkor miért árulják ezeket? Szóval ez így valahogy mindenképp sántít.

    Igaz, aki 300+ezer forintért tud venni eszközöket, annak az a +10 ezer már ugyan nem pénz, nem is foglalkozik ilyen kérdésekkel.

    Ha továbbmegyünk a Type-C-n és a számítógéppiacon, találunk még érdekességeket. Pl.: Az egyedi telefontöltőszabvány sem valami előremutató innováció, mert rajtuk kívül már mindenki egységesített szabványt használ. Tehát itt pont ők vannak "lemaradva" a világhoz képest, igaz, ha egységes szabványt használnának, akkor senki nem venné tőlük a túlárazott kábeleiket.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz <Lacy85> #440 üzenetére

    Azért az erősebb hardver nem feltétlenül jelent jobb teljesítményt.

    Az alma szerintem lefaragja a hardveres gyengeségeit az optimalizált OS-el. Ugyanis az optimalizáción mocskosul sok múlik.

    Játék téren sem azért kell retekizmos hardver, mert a játék azt megköveteli. Szimplán csak csesznek normálisan optimalizálni. Ha pl. PC-re fejlesztenének, nem konzolra, valószínűleg a gépigények is csökkennének VAGY a jelenlegi gépigény mellett jobb tartalmat kapnál. De hozhatnám példának a régebbi amd/intel versenyt, ahol az amd az 1000+1 magos izomprociaival nem tudott jobb teljesítményt kifacsarni egy intel procinál.

    A windows pedig maga is optimalizálatlan. A sok különböző gyártótól származó millió hardvert lehetetlen összeegyeztetni. Ezért tapasztalhatsz random, értelmetlen lassulásokat, fagyásokat, stb.

    Szóval, ameddig csak internetezésre/játékra használod a géped, addig áll az olcsóbb gép/jobb teljesítmény felállás, de ha már ettől feljebb lépünk, lehet jobban jársz egy almával, még ha gyengébb is a hardvere.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Snoop-y #441 üzenetére

    Itt sem szeretném az Apple vonalat védeni, de sajnos meg kell tennem. Az ő termékeik híresen értékállók. Persze, ehhez kell az adott közeg is, de egy 1-2 éves Apple cuccot szinte bolti áron el lehet passzolni. Szóval lehet neki sem kell többet költenie egy upgrade-re, mint neked a proci cserére.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Snoop-y #452 üzenetére

    Vannak akik így bizniszelnek hardverpiacon generációváltáskor.

    Megvesznek egy hardvert, és amikor kijön az új generáció, a lehető legjobb áron próbálnak meg rajta túladni. Ez többször sikerül is, így mindig a legújabb hardvert használhatják, viszonylag minimális pénzráfordítással.

    Persze, itt sok tényezőt szemügyre kell venni. Én pl. most kicsit lehidaltam, mert a tavaly októberben 85 ezerért vásárolt gtx 1060-om most 135 ezer ugyan azon a helyen. Szerintem a fél éves használattal most többért el tudnám adni, mint amennyiért vettem.

    Jó, mondjuk annyira tényleg nem tartják mint amennyinek beállítottam, de azért sokkal jobban tartják mint bármilyen 1-2 éves pc/alkatrész/telefon.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz joey04 #529 üzenetére

    Nem azért mondjuk sznobnak és túlárazottnak a cuccot, mert rossz minőségű alapanyagokból van felépítve. Az anyaghasználatot, dizájnt senki nem kérdőjelezi meg.

    A túlárazottság szimplán annyit jelent, hogy egy mac-el egyenlő konfigot alkatrészenként jóval olcsóbban összeraksz. Tekintve, hogy az "olcsó" alkatrészeken is van haszon, jogosan nevezhető a mac túlárazottnak. Ha pedig az árat vesszük alapul, akkor azért az árért egy jóval erősebb konfigurációt lehet összerakni. De túlléphetünk ismét a PC piacon. Miért kerül egy töltőkábel/átalakító, adapter hatezer forintba?
    (tudom ezt mindjárt megmagyarázza valaki)

    A "sznobság" pedig pont abból fakad, amit előbb leírtál. "Egy olyan terméket vesz, ahol a ház értéke alsó hangon 60k". Szép, szép, de mire is kell az a hatvanezres ház? Fele áron már szerzek dizájnos, minőségi anyagokból készült, jó szellőzést, kényelmes szerelést nyújtó, vízhűtés beszerelésére alkalmas házat. Ennél minek menjek tovább? Mert te most arra utáltál, hogyha egyedileg összerakott géped lenne, ott sem adnál alább 60k-nál. Ez mi, ha nem sznobság? Erről az jut eszembe, hogy valaki csak himalája só-t hajlandó megenni, mert az egyszerű asztali nem felel meg az igényeinek.

    És ismételten csak annyit tudok írni, hogy aki otthoni átlag felhasználás Mac-et vásárol, megfelelő technikai tudás ismeretében, az vagy gazdag, vagy sznob, vagy hülye.

    Mert amúgy a vita otthoni felhasználásból indult ki, nem a munkafrontról!

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz buvartacsko #541 üzenetére

    Brand gép vásárlása mindenképp veszteséges. Ha aránytalanul többért adják, akkor az is ugyanolyan túlárazott lesz.

    A sznob részt pedig megint te keverted hozzá a túlaranyozotthoz. A Magyarországon miért akkora divat a sznobozás? Mert itt rettentően sok a csóró. Világviszonylatban az egész ország csóró (nem Zimbabwéhez viszonyítva), mert az itteni átlagkeresetért Németországban a szemetet nem állnak neki felszedni. Ki sem kelnek az ágyból, mert a munkanélküli több! De nézzük az árakat. Arányaiban olcsóbbak a cuccok, mint mondjuk Németországban vagy Angliában? A helyes válasz az, hogy nem. Van ami olcsóbb, de a műszaki cikkek/számítástechnikával kapcsolatos dolgok nem tartoznak ide.

    Ha ezt szem előtt tartod, megérted, hogy miért számít sznobnak az, aki megveszi az iPhone-t szimpla telefonálásra, vagy az iMac-et internetezésre. Az átlagember azt nézi hol tud spórolni. Magyarország egy olyan hely, hogyha leakciózzák a bubis vizet 10 forinttal, már elfogynak a készletek. Ha úgy lennénk, mint az amerikaiak, hogy egy iMac értéke annyi lenne mint egy kiló kenyéré, a kutya nem nézne szúrós szemmel egy Apple termékre sem.

    De a realitás talaján mozogva úgy látom, hogy otthoni telefonálgatásra egy 40-60 ezres xiaomi is elég. Igaz, most már a fényképezgetés is eret vágó probléma, nomeg a játéknak is futnia kell. De erre is találsz egy 130 ezres androidot. Efölé már csak 4 embertípus megy.
    1) Akinek nincs pénze, az olcsóbb android is bőven elég lenne nekik, de azért is megveszi a legújabb iPhone-t. Na, ők a sznobok.
    2) Aki azért vesz iPhone-t, mert az hűdemenő! Na, ők a hülyék. Ha még pénze sincs rá, akkor hülye sznob.
    3) Akit pont nem érdekel mi mennyibe kerül. Na, ők lesznek a gazdagok.
    4) Akinek tényleg szükséges lehet a iPhone stabilítása.

    És nem, otthoni felhasználásra nincs szükséged az iPhone stabilitására. Egyszer befagy az android? Nagy kaland! 1000-ből 1x nem hallott a haver telefonálás közben? Belefér! Ha ezekért a kellemetlenségekért ki tudsz adni/képes vagy kiadni +százezer(vagy több) forintot, akkor már keresheted is, melyik kategóriába sorolod be magad.

    Asztali gépeknél ugyanez a felállás. Ha egy 30 ezres ház tökéletesen ellátja feladatát, nem kell 60 ezres. Ha egy 180 ezres gépen ugyanúgy elnetezgetsz, nem kell az iMac.

    És még mindig nem voltam igénytelen! Nem ötezerért vásároltam gépházat, nem a legolcsóbb androidszutykot vettem meg, nem a legszutykabb Lenovo laptopot használtam. Átlag emberként kerestem a legjobb ár/érték arányú termékeket. Átlagemberként, aki a szűkös keretek mellett nem engedheti meg magának, hogy fennakadjon kvázi apróságokon.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz emvy #549 üzenetére

    Igaz, a hozzájuk járó garancia jó dolog. Engem csak az zavarna, hogy még az oldalát sem szedhetem le a garancia lejártáig, ezzel kizárva a tisztítás és a bővítés lehetőségét.

    De tény, hogy egy konkrét alkatrészre vonatkozó garanciába előbb fognak belekötni, mint egy háborítatlan brand gépébe. És tényleg undorító, ahogy a garanciáztatást kezelik. Mintha ezzel akkora szívességet tennének. Biztos sokan megpróbálnak visszaélni vele, de még olyan esetekben is szívóznak, amikor teljesen egyértelmű, hogy az eszköz volt a rossz. Sokan ezért sem mernek belevágni, mert még Ők csesznek el több pénzt és 2-3 hetet azért, hogy a végén közöljék: "Erre nem terjed ki a garancia".

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz tDr1v3r #551 üzenetére

    Igazából nyitva hagytam egy olyan kategóriát is, aki tényleg célirányosan vásárol Mac-et. Ha neked macOS kell, akkor vegyed a Mac-et. Ezzel így semmi probléma.

    Hülyének akkor mondanálak, ha számodra nem lenne tök mindegy, hogy te most safarin facebookozol, vagy chrome-on.
    Sznobnak akkor mondanálak, ha úgy jönnél ide, hogy "a chrome egy trágyadomb, mert az nem a safari".
    Gazdagnak pedig akkor, ha zsebből kitudnál fizetni egy új Mac-et.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    #emvy

    Lehet most ezzel hülyeséget mondok, de az eddigi előre összeállított asztalik oldalán mindig láttam egy szép kis matricát, ami ha megsérül, ugrott a gari. És anélkül nem tudtad leszedni az oldalát a gépnek, hogy megsértenéd a matricát. Laptopnál ilyet még nem nagyon láttam, de ott nehéz is lenne egy ilyen megoldást alkalmazni.

    #hanischz

    Mert belehet? És miért nem lehet őket elfogadni? Mert nem maradnak meg maguknak.
    Igazából ez az élet sok területére igaz. Ismerős az az embertípus, aki megvette a legújabb bömöst , azt a panelba (aminél drágább volt a kocsi) a fejére szakad a vakolat? Ismerős az az embertípus, aki képes hónapokig kuporgatni egy iPhone-ra? És amikor megkérdezed, hogy ugyan minek neki iPhone, ő azt válaszolja: "Hát, mert az egy iPhone!"? Ismerős az az embertípus, akinél pereg a festék a házfalon, de belül meg ott a 100 colos plazma tv, a legdrágább x-box-al? Ismerős az az embertípus, aki képes megvenni azért a legújabb iPhone-t, mert az a legújabb iPhone?
    És attól mert ignorálod a bolondokat, még nem fogadtad el őket.

    #tDr1v3r

    A helyzet az, hogy te egy racionálisan gondolkozó, észérveket felmutató ember vagy. A "böngészőkérdés" akkor lenne releváns, ha nem törődnél az addonokkal, és nem vennéd figyelembe az akuidődet. Ha ezt a kettőt kilövöd, nem lesz lényegtelen, melyiket használod? Bejön a facebook, használod, működik. Mert itt erről van szó.

    Keresel egy átlagigényt kielégítő eszközt. Tudjál videót nézni, zenét hallgatni, netezni, szöveget szerkeszteni. Nem akarsz se többet, se kevesebbet. Ha Te ezekre a funkciókra veszel egy iMac-et, elkezdek vacillálni.
    Igényli az OS-t? Rendben! Van fölöslegesbe pár százezer forintja (amivel egy Mac többe kerül az alap pc-től)? Igen! Gratulálok! Ön egy racionális ember! Ha spórolni sem kellett, akkor még gazdag is, de ez most irreleváns. Kezdjük előröl!

    Igényli az OS-t? Nem! Van rá pénze? Nincs! Még is megveszi? Igen! Gratulálok, maga egy tipikus sznob, akinél üres a hűtő, de a legmodernebb kütyü ott lapul a zsebében!

    Uram, maga internetezni szeretne? Igen! Nézze, itt van ez a szupi kis gép, 180 ezer forint. Azt kérdezi mi az a csicsás kütyü? Az a legújabb iMac, de Uram, Önnek végképp nincs szüksége arra, a másik is ellátja a kívánt funkciókat! Még is azt szeretné? Hát, maga nem normális, de Ön tudja!

    Uram, maga internetezni szeretne? Igen! Nézze, itt van ez a szupi kis gép, 180 ezer forint. . . Csak 180?! Annyiért én ugyan nem veszek semmit! Nekem a legkiválóbb anyagokból összerakott konfigurációjuk kell! De nincs is annyi pénze, ráadásul nem is kell Önnek. . .! Nem baj, nekem akkor is az kell!

    Na kb. így tudom definiálni a gazdagot, a sznobot, meg az idiótát. Aztán még van a földön millió másik normális ember, ilyen-olyan indokokkal.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    Akkor még egy kicsit beköszönök! Szóval!

    #joey04

    Túlárazott! Én is pedzegettem visszább, hogy az erősebb hardver nem feltétlenül jelent nagyobb teljesítményt. Csak sajnos az árazásnak semmi köze a teljesítményhez. Túlárazottság = a benne levő hardver nem ér annyit, mint amennyiért eladják. Persze, ez inkább hazai környezetben állja meg a helyét. Külföldi összehasonlítások alapján nem kerül aránytalanul többe egy iMac pl. mint egy összeállított. Viszont idehaza a kedvesen magas adórendszerünknek köszönhetően a vásárlót terhelni fogják az ilyen-olyan adók, ami hozzácsapódva a termékárakhoz már túlárazottá teszi a hardvert. Ez nem az Apple hibája, de rajtuk csapódik le a dolog. Ha ők benyelnék a különbözetet, akkor nem lenne túlárazott a hardver, de ezt ugyebár senkitől nem lehet elvárni.

    Következő:
    Még mindig átlagfelhasználó akar venni átlagos felhasználásra eszközt. Egy átlag felhasználó (révén Magyarországról beszélünk) nem fogja megkövetelni a MacOS-t, nem akar profi szinten videót vágni, nem akar profi szinten képet/hangot/videót szerkeszteni, és nem fogja a legminőségibb hardvereket választani. Nemes egyszerűséggel azért, mert az átlagfelhasználó nincs annyira eleresztve anyagilag, hogy mindenből a legjobbat vegye, valamint az Apple eszközeiről maximum hírből hallott. Magyarországon nincs annyira elterjedve a Mac, hogy napi szinten belefut az ember. Az iPhone az egyedüli kivétel, de a többség azt is inkább csak azért veszi mert az a menő. És ebből adódik a sznob/hülye/gazdag felvetés is. Az ultimate tetszik alapérved is csak úgy helytálló, ha megvan a megfelelő pénzalap is a mókához. Nekem is tetszik a hatvanezres bőrdzseki, a negyvenezres farmer, a harmincezres cipő, de ha nem futja rá, akkor nem futja. Az élet minden területére fel lehet állítani a skálát, jelenleg a "defektes" Apple userekre hegyeztem ki a példát. Akár mondhattam volna azt is, hogy aki facebookozásra épít gamer pc-t, az hülye. Hülye, mert az ő igényeit egy olcsóbb hardver is ki fogja elégíteni. Te is már csak belemagyarázol olyan igényeket, amikre az átlag felhasználónak nincs szüksége. Sznob is lehet az illető, mert ha egy normális ebédet, normális ruhát nem tud venni magának, akkor ne a gamer pc legyen az elsődleges prioritás. Ha ennek ellenére mégis gamer pc-t vesz, az ugyanúgy sznobságnak minősül. És én nem az Apple usereket fikázom, én az emberi ostobaságot, ami elég sokszor az Apple termékeken csapódik le. És ne haragudj, ha úgy gondolom, hogy aki egy havi fizetésből, de akár pár hónap spórolás után megtud venni egy új, félmillás iMac-et, vagy képes azért kvázi kidobni az ablakon százezreket, mert neki egyszer befagyott az andorid, az tehetősebb (a gazdag talán tényleg nem volt jó kifejezés) mint az átlag. Az már megint más helyzet, amikor már annyit szívsz egy eszközzel, hogy már a tököd kivan az egésszel, és megveszed a drágábbat. De itt is fontos, hogy megvan-e a kellő anyagi háttér. Én pl. csak márkás farmert veszek (leakciózva), mert az összes divatmárka három hónap alatt kiszakad rajtam. De ez egy ész érv. Ha már csak annyi lenne a bajom, hogy folyton lecsúszik, kezdhetnél kategorizálni. Zavaró dolog lehet, de ilyen apróságokra nem adunk, ha nincs mit a tejbe aprítani. . .

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz cog777 #562 üzenetére

    1)

    4 kategória volt. A három "defektes", meg a többi normális. Jó, a gazdag nem defektes, de nem is átlagos. . .

    2)

    Engem bőven be lehet sok helyre kategorizálni, viszont ez már egy generált vita. Magamtól nem állok neki szidni/dicsérni egy Apple terméket, ahogy az embereket sem állok neki lehülyézni. Általában magamba folytom, de ha uszítanak, kitárulkozok (csendes bolond?). Nem úgy mint a sok idióta, aki mondjuk bömbölteti az új Audiba a zenét(ezzel felhívva magára a figyelmet), aztán röhejes módon leparkol a a szakadt panel elé.

    3)

    Kit érdekelnek a bolondok? Az a baj, hogy senkit! Hány olyan ember van, akinek egy normális ruhája nincs, esetenként még gyereke is van, akinek nem tud kaját venni, de azért a cigi ott lóg a szájába? Az ilyen embert nem tolerálni kell, hanem fellépni! Ahogy mondani szokás, sok kicsi sokra megy. Egy bolondot még elvisz a hátán a társadalom, de ha minden második ember egy ilyen idióta, akkor bajok vannak! Egyszerűen, vannak olyan viselkedési formák, amik mellet nem szabad szó nélkül elmenni. És ez csak azért kapcsolódik az Apple vitához, mert Magyarországon igenis sok ilyen idióta megveszi az almát csak azért, mert az Apple. És azért lesz egy sznob márka (idehaza), mert a csóró Magyar birkája úgy is Apple-t vesz, hogy nem tudja mondjuk fizetni a rezsit.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz azbest #572 üzenetére

    Hát igen, munkahelyeken vannak ilyen érdekességek. Ott a jó kis ergonómia, ami nagyon jó ha átlag testfelépítésű, átlagmagasságú emberke vagy. Ha már van valami elütésed az átlagtól, megszívtad!

    És igen, Amerikába a kutya nem nézni ki az almát az ember kezéből. Náluk az a ugyan olyan megszokott, mint itt a 30 ezres android teló mondjuk. Ott nem is sznobozzák az Apple usereket. Sőt, ott már azt hülyézik, aki nem azt vett!

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz joey04 #579 üzenetére

    Én az almától már a legelején elvonatkoztattam amúgy. A kérdés az volt, miért számít sznob márkának az alma. Innentől ez már a társadalomra irányuló kérdés. Annak a meglátásodnak is helyt adok, miszerint szerintem az Én értékrendem a normális. Engem megtanítottak az "addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér" alapigazságra. Szerintem mindenki értékrendjét a pénztárcához kell igazítania. Elvégre, nagy vonalakban a sznobság, mint fogalom is ezt jelenti: Úgy veszel prémium árut, hogy az anyagi helyzeted ezt nem engedi meg.

    Ahogy azt is megtanultam, hogy ott spóroljak, ahol tudok. Igen, ez a szimpla csóróság, ami nagy átlagban burjánzik Magyarországon. És ezért szúrja a szemem, amikor valaki megvesz egy drágább eszközt arra, amit az olcsóbb is el fog tudni látni. Aztán ha prémiumra van igényed, és finanszírozni is tudod, egészségedre!

    És már szerintem is ezt túltoltuk az egészet, be kéne fejezni lassan! :)

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    #Parallaxis

    A túlárazottsághoz még mindig ne az összteljesítményt nézd kérlek. Igazad van, idehaza tényleg nem fogok tudni összedobni egy Mac-et egy az egyben, hiszen piaci forgalomban nem is kapom meg ugyan azokat az alkatrészeket. Azt viszont meg tudom csinálni, hogy keresek a Mac processzorának teljesítményével és minőségével azonos egyenrangú processzort, ahogy egyenrangú lapot, tápot, házat, monitort, stb.-t is találok. A probléma ott kezdődik, hogy a sima Mac-ben APU található, ami a ramot is lehúzza. Innentől kezdve az én azonos gépem "elméletileg" jobb hatásfokon fog működni, mint a Mac, viszont az ára még így is elenyészőbb lesz, mint a Mac-nek. Azért elméletileg, mert az OS-nek köszönhetően jobb teljesítmény fogsz kapni Mac-en, de a gépben levő hardver még nem fog többet érni, mint ami a másikban van. Azt is már leírtam, hogy az árkülönbség nem feltétlenül az Apple hibája, mert Amerikában nincs meg az ekkora árkülönbség mint idehaza. A lényeg, hogy itthon túlárazott a Mac, de ennek okát már nem tudom szájbarágósabban leírni.

    #buvartacsko

    Én pl. irigy vagyok Hugh Hefner életútjára. Azonban, az itt leírtak egy csepp irigységet nem tartalmaznak. Arra nem emlékszek, hogy bárhol írtam volna, hogy én aztán most mindenkinek odapofázok, hogy miért ezt meg azt vette. Amint írtam, csendes bolond vagyok, amíg nem hergelnek, nem tárulkozok ki, nem törődök azzal ki mit vesz, vagy éppen miből vette. Nem nézem el senkitől a pénzét.

    #joey04

    És itt már megint Te is bekombináltad a dolgokat, mert engem nem az zavar, ha valakinek jól megy. Szúrja a szemem, ha valaki fölösen vesz iPhone-t, de ahogy előbb is leírtam, nem azért mert megtudja venni. Szimplán csak azért, mert az iPhone-ra kiadott fölösleges pénzből akár nyaralni is elmehetne mondjuk. És tacskóval egyetemben még mindig nem értetted meg, hogy itt nem olyan emberekről beszélek, akik bármilyen érvel alá tudják támasztani az iPhone vásárlást. Ha valami olyat veszel, ami tényleg tetszik az nem pénzkidobás. De amikor azért veszed az iPhone-t, mert az egy százassal több az androidnál, vagy mert az Apple (ész érv nélkül magyarul), vagy úgy veszel iPhone-t, hogy téged idézve "spártai módon" kéne élned, ennek ellenére még sem teszed (sznoboskodsz), az szemet szúró. És amikor nagy általánosságban beszélek, megint csak azt tudom mondani, hogy a 60 ezres droidon ugyanúgy fog szólni a zene, ugyanúgy fogsz tudni képet csinálni (minőségtől függetlenül), ugyanúgy fogsz tudni videózni, wifizni, és ugyanúgy fogsz tudni telefonálni. Ezekre a funkciókra nem lesz szükséged iPhone-ra. Az egyetlen dolog, amiben hátrányt fogsz szenvedni, az a rendszer stabilitás. Amire csak azt tudom mondani, hogy szerintem hülyeség ilyen "apróság" miatt kiadni egy nem is olyan kis összeget. És megint csak szerintem erre az "apróságra" nincs is szüksége az átlagembernek, ami egyébként egész jól korrigálható, egy kis idő ráfordításával. Viszont ha neked megéri, és futja is az iPhone-ra, akkor nyugodtan menj be a boltba, és vegyél egyet.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

Új hozzászólás Aktív témák