Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 3.Aragorn

    addikt

    válasz Hunork #10 üzenetére

    Egyelőre még csak átfutottam a cikket, de ahogy látom, sok hasznos dolog van benne. Ha jut rá időm, elolvasom. Köszi Hunork!

    Nem minden vándorút céltalan...

  • st4rlight

    tag

    válasz Hunork #24 üzenetére

    1. Azt szokták mondani, hogy a répától meg fütyülni lehet, nem ma kezdték, de ettől még nem igaz :) Ezért a szokások annyira nem érdekelnek.
    2. Illik méréseket végezni, és megbizonyosodni az irásaid igazáról, különben félrevezeted a felhasználókat. Egyébként szerintem túl sok tisztogatót használsz, különösen a registry tisztítására. Ez azért nem éri meg, mert egy bejegyzés hiánya összeboríthat egy rendszert, egy bejegyzés megléte viszont csak pár byte a HDD-n (jól belakott rendszeren ez a fájl 10-20MB), ezt egy modern HDD is 1 másodperc alatt beolvassa 100%-ban.
    3. Ilyen komoly cikknél illik képeket frissíteni, mert ezzel csak a lustaságodat bizonyítod. Ha valamit csinálsz, legyél te a legjobb!

    Amúgy jó cikk, csak így tovább!

    [ Szerkesztve ]

    //developer

  • Воланд

    titán

    válasz Hunork #50 üzenetére

    "Egyik lépés SEM DÖNTI BE a rendszert, ez biztos."

    erre en nem vennek merget a reg tisztito programok fenyeben.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • SityiSXT

    őstag

    válasz Hunork #84 üzenetére

    Akkor legalább ezt a Rendszergazdai fiók bekapcsolása dolgot szedd ki az írásodból, mert súlyos biztonsági kockázatot jelent. Plusz írd be, hogy kényelmetlen dolog a jelszót beírni minden bejelentkezésnél, de még kényelmetlenebb újratelepíteni-javíttatni a gépet a jelszómentes gépen elburjánzó vírustenyészet miatt. ;)

  • Воланд

    titán

    válasz Hunork #84 üzenetére

    a gyengebbek kedveeert, meg a nehez olvasni reszt annak vettem de egyebkent en meg bunko vagyok, szoval 1:1 :DDD

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • cucka

    addikt

    válasz Hunork #94 üzenetére

    Azért ez keménykedés a javából
    Nem keménykedni próbáltam, hanem leírtam a véleményem, miszerint ez sokkal inkább útmutató vérpistikéknek, mintsem komoly cikk.
    Az elején elkezded a Windows telepítéssel, ami sejteti, hogy itt most nem a kőprofikhoz fogsz szólni, eddig minden oké. A következő lépésben bekapcsolod a rendszergazda fiókot, ami ugye egy hatalmas biztonsági lyuk, viszont azt elfelejted megemlíteni, hogy mégis ennek mi a célja, azt is elfelejted megemlíteni, hogy ez alapvetően veszélyes dolog és nem pénzfeldobással döntötték el, hogy be legyen-e kapcsolva alapból, hanem komoly okai vannak, amiért kikapcsolták.

    Progik: Én pl. nem szeretem a beépített defragot, inkább használok mást.
    Nem tetszik a színe, vagy mit nem szeretsz benne?
    Érdekes, ha választhatnék, hogy valami 3rd party cuccot használok vagy a Microsoft saját fejlesztésű filerendszeréhez és oprendszeréhez készített defragját, akkor nem igazán látok semmilyen ész érvet, hogy ne az utóbbi legyen a befutó, de kérlek, homályosíts fel. Igazából pont ez hiányzik a cikkből - a miértek és a magyarázatok.

    Nem tudom, hogy antimalware szinten mit tud a Win, ez nekem új.
    Nézd, én 5-6 éve kizárólag a Windows beépített biztonsági funkcióit használom plusz friss a rendszerem. Nincs vírusirtó, nincs antispyware meg antimalware meg semmi egyéb, oszt' mégsem volt vírusom. Egy időben ellenőrizgettem online vírusirtókkal, de már leszoktam róla, mert nem érdekel, hogy milyen cookie-kat talál veszélyesnek a program :)
    Persze, ez nálam működik, de nyugodt szívvel nem javasolnám senkinek látatlanban, főleg nem kezdőknek, és ha cikket írnék erről a témáról, akkor biztos beleírnám a lehetséges veszélyeket is.

    Csupa olyan dolgot írtam le, amit mindenkinek a kedve és igényei szerint kell eldöntenie, hogy használja vagy sem.
    Igen, csak a konkrét tudásanyag hiányzik mellőle. Kapcsold ki ezt, tedd fel azt, oszt' ennyi, semmi magyarázat. Pl. azt írod, hogy a hibernálást kapcsold ki, csak az nincs mellette, hogy ez mivel jár, kb. mint ha semmilyen funkciója nem lenne az egésznek, csak direkt belerakták volna, hogy lassítson. Vágod..

    Tényleg nem a munkádat akarom lehúzni, csak egyszerűen hiányos a cikk, néhány tanácsod kifejezetten veszélyes, másoknak pedig megkérdőjelezhető a hasznossága.

    [ Szerkesztve ]

  • #17896960

    törölt tag

    válasz Hunork #50 üzenetére

    Csak pár dolog:

    Alaplapi CD-ről driver-eket telepíteni szerintem elég nagy marhaság, de legalábbis amatőr dolog. Szerinted azt a CD-t mikor rakták a dobozba, és az a doboz mennyi ideje volt a polcon, mielőtt levetted?!

    De ha tudod, hogy pl. Realtek xyz az audio/LAN és intel chipset stb-stb., akkor szépen felmész pl. a realtek oldalára és letöltöd a friss meghajtó programot, csakúgy, mint pl. az intel oldaláról a lapkakészlet meghajtóját, az AHCI/RAID driverről nem is beszélve!

    Ugye a videókártyád driverét sem a gyári CD-ről telepíted?

    És ha már itt tartunk mi lesz az AHCI driver telepítésével? Az smafu?

    Windows 7 esetében a ccleaner teljesen felesleges. Maxi a jumplist-ek törlésére jó. Ahogy bármilyen registry cleaner, a ccleaner sem kell.

    Tőredezettség-mentesíteni a Paragon-t ajánlanám. Érdemes a telepítés előtt Paragon Recovery CD-vel particionálni. Részletesebb, mint a windows-os.

    Továbbá, ha pl. van három partíció pl.: Windows7 (C:); HÁTTÉR; LETÖLTÉS, vagy akármi, én telepítés után átnevezem a meghajtó betűjeleket, így sokkal értelemszerűbb lesz az egész pl.: Windows7 (C:); HÁTTÉR (H:) ; LETÖLTÉS (L:); a pendrive az (P:) DVD-ROM (W:); virtuális meghajtó (X:) .
    Számítógép -> Kezelés -> Lemezkezelés

  • SityiSXT

    őstag

    válasz Hunork #122 üzenetére

    "IObit: hát azért én vélelmezem mindenkiről, hogy egy telepítéskor mindent elolvas, még az apró betűs részt is és nem enged bepipálva hagyni olyan dolgokat, melyeket nem szándékozik telepíteni."

    Szervizes tapasztalat: átlaguser soha semmit nem olvas el, csak kattint! ;) (Tisztelet a kivételnek - de ők nagyon-nagyon kevesen vannak)

  • icons

    addikt

    válasz Hunork #162 üzenetére

    Hello!

    Szimpatikus írás, igazán jó, hogy van ilyen is, sokaknak biztosan hasznára válik, DE! Találtam két hibát, gondoltam jelzem őket:
    "Ezzel nyomban meg is védtük féltett adatainkat egy esetleges rendszerösszeomlás, vagy vírustámadás esetén, ..."
    Ezt az adatok másik partícióra másolására írtad. Vírustámadás esetén ez semmilyen védelmet nem nyújt, az adatokat ugyanúgy elérheti bárki, vagy bármi. Bármilyen féreg/trójai, stb esetén sem nyújt ez védelmet, viszont valóban fontos gondolatról van szó!

    "és képesek arra, hogy kordában tartsák saját magukat és azokat, akik alkalmanként a számítógépet használják (gyerek-feleség-szülő...) ugyanis ekkor deaktiválódik az UAC! Kifejezetten kezdők ezt a lépést ne tegyék meg!"
    A másik ez a mondat lenne. Itt a Rendszergazda fiókot tanácsoltad alapméretezettként használni. Ez nagyon rossz ötlet, egy kezdőnek főként (ez az írás elsősorban nekik való)! A Rendszergazda fiók azért van letiltva alapból, mert néhány dolog csak ezen keresztül érhető el. Ilyenkor egy alkalmazást tudsz futtatni rendszergazdai jogkörrel (a kis pajzs ezt jelenti ugye). Ilyenkor felugrik egy ablak, ami rákérdez, biztosan szeretnéd-e így futtatni. Ez általában rendszerbeállításoknál jön elő. A lényege az, hogy ezt az ablakot csak azok kezelhetik, akik valós felhasználók. Tehát rendelkeznek perifériákkal, ott ülnek a gép előtt, és nem távolról érik el a gépet (lsd vírusok).
    A gyerekek/szülők tehát egyszerűen "fel tudják törni" ezt a rendszert, ez nem ellenük van, hanem a számítógép biztonsága érdekében!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Hunork #162 üzenetére

    Ok, köszi.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • icons

    addikt

    válasz Hunork #168 üzenetére

    Örülök ,hogy ilyen pozitívan fogadod az érveket! :R

    Igen, az elsőt értem mire értetted, de szerintem nem azt sugallja egy kezdő számára. Mármint: másodlagos partíció -> megvédtük féltett adatainkat egy vírustámadás esetén. Szerintem félreérthető, ha nem fejted ki jobban! :)

    Egyetértek a legtöbb biztonsági problémát a user okozza, de mit lehet tenni, hogyha a FBon is vannak már kártevő linkek? Nem feltétlenül kell ahhoz sajnos már warez oldalakra tévedni, hogy az ember ilyenekkel találkozzon.
    Szerintem is jogos a felvetésem ( ;) ), pont ezért tartom fontosnak, hogy minden lehető módon megvédjük gépünket a behatolásoktól. És ezen az elven nagy sebet ejtene, ha minden kezdő Rendszergazda jogokkal használná a gépét.

    Volt egy teszt régebben. Két gép Windows-szal. Egyiken Rendszergazdaként bejelentkezve volt valaki, minden elképesztő vírusvédelemmel ellátva, másikon valaki Guestként volt bejelentkezve vírusvédelem nélkül. Elkezdték ugyanazokat a honlapokat nézegetni, és gondolhatod! A Guest-es felhasználó gépén volt kisebb kár :). Mivel (nem csak a felhasználó :P ), a kártékony program sem tudott mit kezdeni!

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz Hunork #177 üzenetére

    Hát ez oké.. Neked pl. eszedbe jut.. De mi van azzal, akinek nem.. Most nem azért, csak most kiszed mindent, aztán egyszercsak neten nézi, hogy megjelent pl. a Chrome 30, aztán Neki még csak 20 van, mert nem frissített... :)

    Mellesleg a mai világban, akinek olyan sávszélessége van, hogy tud lag mentesen neten játszani, annál nem érződik az, hogy lejön ~15MB kb 10mp alatt... :)

    Véleményem szubjektív...

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz Hunork #181 üzenetére

    Lehet mégis kétszer, v spontán refresh.. Előfordul néha. :)

    Véleményem szubjektív...

  • Misály

    addikt

    válasz Hunork #162 üzenetére

    Akkor meg egyszer, rendszergazda fiokot NEM engedelyezunk semmikor!

    Felveszed a usert az admin groupba ha nagyon muszaj de 1.0as usernek engedni a rendszergada hasznalatat ongyilkossag. Ez egy elba@#$% XP-s berogzodes... felejtsd el.

    Superfetchet kikapcsolni kontarkodas, ahogy az indexelest is. Ezeket nagyon gyorsan el kellene felejteni, csak artasz az OS-nek vele.

    Pagefile off???? Atyaeg...

    [ Szerkesztve ]

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz Hunork #267 üzenetére

    Megteszem én: az a rengeteg dolog, amit szépen lekapcsoltatsz az emberekkel, nem véletlenül van beépítve a Windowsba. A programozók nem azért írták ezeket, mert unatkoztak, vagy mert több órabért kaptak így. Ezek mind gyorsítják/kényelmesebb teszik/stb. a rendszert. Totál felesleges, sőt káros hatással jár a kikapcsolásuk.

  • anulu

    félisten

    válasz Hunork #267 üzenetére

    csak a főbb dolgok, amik erősen kérdésessé teszik az írásod:

    - rendszergazda fiók engedélyezése (soha. mondom soha, semmilyen körülmények között nem engedélyezünk local admin fiókot. aki ezt megteszi, annak kérem az ellenőrzőjét, és win security 1-es, méghozzá akkora, hogy kilóg alul-felül)
    - UAC nem viccből készült (már a Vistában sem amiatt volt benne), ezért is jó nagy felelőtlenség az admin fiók használata
    - indexing service (tudod egyáltalán, h mire jó? csak úgy lelövetni jó nagy hozzá nem értést mutat)
    - SuperFetch lelövése

    "Bár én ez irányban nem végeztem semmilyen tesztet, mérést, mindig kikapcsolom, az elvem az, hogy csak az fusson a háttérben, melyről biztosan tudom, hogy szükségem van rá!"

    ezt komolyan gondoltad? tipp: ha kikapcsolod a time service-t, akkor báttlefildháromban 5(!) plusz fps-ed lesz 1280x1024-ben! mérést én sem végeztem, de ha valami nem fut, az biztos gyorsítja a rendszert!

    az AV részhez nem szólok hozzá, max annyit, hogy ha 2-3 van fent a gépen, attól nem lesz jobb a helyzet, sőt. a reg utilokhoz meg azért nem, mert mindenkinek szíve joga, hogy ne értsen hozzá, és hazavágja a rendszerét. valamiből nekem is meg kell élnem...

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • Namelesske

    addikt

    válasz Hunork #267 üzenetére

    Nos, lássuk sorban:

    A SuperFetch kikapcsolására egy modern gépen nincsen szükség. A memóriát nem azért veszi az ember, hogy nézze mennyi áll belőle üresen. A programok és a rendszer indítása is sokkal lassabb lesz.

    Aero Kikapcsolása egy játék indításakor: A játékok kompatibilis módban való futtatása teljesen felesleges, ugyanis a Windows gyárilag kikapcsolja az Aero-t amikor egy teljes képernyős játék fut. Aki nem hiszi a guugle a barátja.

    MsConfig-Szolgáltatások módosításával nem lehet igazán erőforrásokat sprórolni. Amióta foglalkozom Windows-zal azóta végigpróbáltam mindent, de a Windows 7 alapból úgy van hangolva, hogy csak az fut ami tényleg kellhet.

    Avast: No comment

    Cleanerek:

    A CCLeaner és egyéb regisztrációs adatbázis kurkászós programok csak felesleges munkát adnak a Windows számára, ugyanis a legtöbb törölt bejegyzést vagy fájt a rendszer úgyis újra létre fogja hozni. Hosszútávon csak lassítja a gép működését. Viszont ha tudod, hogy épp milyen hibát szeretnél megjavítani akkor nagy szolgálatot tehetnek, mert kényelmesebb és gyorsabb a használatuk, azonban felesleges ütemezetten futtatni mert a Windowst tutujgatni kell. A Windows-t nem kell karban tartani, csak amikor már tényleg baj van.

    Boosterek:

    A Ramot takarítani nem érdemes, mert a Windows automatikusan elvégzi a takarítást amikor egy memória igényes programot használ az ember. Azért van az, hogy egy játék után sokat tölt a gép, mert ilyenkor tölti vissza azt amit kiszedett a memóriából. A ram töredezettség-mentesítése, meg egyenesen nevetséges, egy flash memórián mit akar az ember töredezettség-mentesíteni?

    A szolgáltatások átmeneti kikapcsolása szinte alig kimutatható teljesítmény növekedéssel jár, mert a legtöbb szolgáltatás a háttében alacsony prioritáson fut, amikor teljes képernyős programot futtat az ember. Persze előfordulhatnak olyan esetek, amikor valami rendellenesen fogyasztja a gép erőforrásait, de azokra sem ez a megoldás.

    Beépített Defrag kikapcsolása:

    A beépített defrag kikapcsolásával, sok egyéb rendszer optimalizáló funkciót is kikapcsol az ember. Ilyen esetben a gép nem fogja optimalizálni a rendszer fájlok elhelyezkedését a lemezen, és ha komolyabban töredezetté válik a gép, akkor nem lesz ami a megfelelő helyre tegye legalább a rendszerindításhoz szükséges fájlokat.

    Beépített Defrag lecserélése:

    Elterjedt tévhit, hogy a Windows töredezettség mentesítője nem végez megfelelő munkát. A Diskeeperrel közösen fejlesztett szoftver elsősorban nem a szépségre koncentrál. Lehet, hogy amit egy külsős program szépen sorba rendezett, az még lehet ugyan olyan rossz, mintha töredezett lenne, mert annak nem ott a helye. A Microsofnál sem aprómajmok dolgoznak, pontosan tudják hova valók a fájlok, és mikor kell azokat rendbe tenni. Viszont előfordulhat, hogy az ütemezés ritkasága miatt soha nem fut le a töredezettségmentesítő. Főleg a magyar bekapcsolom játszom kikapcsolom módszer miatt sem. Ilyenkor szükséges a felhasználó beavatkozása, és kézzel való futtatás. Ismert eset, hogy a piriform defraggler simán brickre vágja a Windowst. A regisztrációs adatbázis töredezettségmentesítése sem jár semmilyen gyakorlati haszonnal 99% os töredezettség esetén talán egy picit segítene. Sokan elfelejtik, hogy nem a fájlok sorrendje számít, hanem hogy mennyi I/O műveletet kell végezni a kezelésük során. Tehát egy jó töredezettségmentesítő arra koncentrál, hogy a lemez minél kevesebb munkával érje el a fájlokat. Ha külsős programot akar az ember akkor a Diskeeper a megfelelő választás, az tényleg hatásos a töredezettség problémájára. A legtöbb embernek viszont elég a beépített módszer, csak futtatni kell rendesen.

    Ami igazán teljesítmény növelő hatású lehet, az a kernel lapozásának a tíltása és Windows processzor ütemezőjének eggyel nagyobb értékre való kapcsolása lehet. Ezek használatát is csak fenntartásokkal javaslom, és a lapozó fájl legyen alapértelmezetten bekapcsolva.

    Szerkesztés:

    A lapozó fájl:

    A Windows 4GB RAM esetén is aktívan használja a lapozó fájlt. Hamar kerülhet az ember olyan helyzetbe, hogy szükséges lapozni a memória tartalmát a lemezre, főleg játékosoknál, vagy például egy húzósabb photoshopp és pár chrome fül használata közben. Kikapcsolását semmilyen körülmények között nem ajánlom. Egy teszt során kiderült, hogy egy átlagos gép pontosan a ram méretét képes kilapozni a merevlemezre, mielőtt elfogyna az ereje. (ha arányosan van megépítve a hardvere). Az is kiderült, hogy bármekkora terhelésnek teszem ki a gépet, az automatikus méret csak akkor fog növekedni, ha az betelt. Tehát nem fog töredezetté válni csak úgy, mint ahogy sokan állítják.

    A kikapcsolt lapozófájl eredménye az instabil rendszer, és az álatlános memóriahiányos rendszer tünetei, meg persze a hibaüzenetek, hogy nincs elég memória a feladat végrehajtásához. Bárki kipróbálhatja, csak kapcsoljátok ki a lapozófájlt, és nyissatok meg vagy 500 fület Chrome és IE alatt. Majd kezdjétek sorra nyitni a programokat, meg nyissatok meg vagy 100 nagyméretű dokumentumot.

    Windows Registry Editor Version 5.00

    ;DirtyWindows Tweaks 3.1
    ;Created by Nameless @ DirtyWindows www.dirtywindows.hu

    ;Kernelmodu driverek lapozasanak tiltasa

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]
    "DisablePagingExecutive"=dword:00000001

    ;Prioritas az eloterben levo programoknak

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\PriorityControl]
    "Win32PrioritySeparation"=dword:00000003

    [ Szerkesztve ]

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Hunork #304 üzenetére

    Az egy darabbal nekem sem lenne semmi problémám, de TE két félét írtál és nem két darabot.

    Mod:
    Kétfélébe nem fér bele Avast mellé pl. malwarebyte's antimalware progija sem ingyenes kézi indítású verzióban, mivel más, mint az Avast, tehát ha telepíti az user, akkor kétféle lesz a gépen

    Mod2
    Nem OMG-zni kellene, hanem átgondolni mit akartál leírni és megnézni, hogy azt sikerült-e. Ha nem, akkor finomhangolni az írást :(((

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Hunork #304 üzenetére

    Konkrétan probléma lehet tűzfalak összeférhetetlensége miatt is, ha virusírtban is engedélyezve van és a windows tűzfala is aktív. ESET képes alkalmazkodni, másról nincs tapasztalatom, csak más forrásból értesültem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák