Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SityiSXT

    őstag

    A Rendszergazda fiókot mi a bánatnak engedélyezed? Biztonsági kockázatot jelent, nem véletlenül van az alapból letiltva. Miért is? Nos, mi az az EGYETLEN fiók, ami minden számítógépen GARANTÁLTAN ott van? Úgy van, a rendszergazdai fiók! Egy szótár segítségével pedig végig lehet próbálgatni minden nyelven, mi is az "Administrator" megfelelője, nem tart az olyan sokból. Innentől már csak a jelszót kell kitalálni... ha van. Erre bezzeg nem buzdítasz senkit, hogy jelszó márpedig nagyon kéne, ha az ember csökkenteni akarja a biztonsági kockázatokat.
    Amúgy a telepítéskor létrehozott első felhasználó ugyanolyan admin, mint a beépített, így lövésem sincs, miért is kéne külön engedélyezni a Rendszergazda fiókot.
    Amit nem írtál, és nálam kutyakemény tapasztalat: telepítéskor csak az az egy háttértár legyen a gépre kötve, amire a Windows megy, egyébként hajlamos a Recovery/Boot partíciót/fájlokat másik háttértárra rakni - ennek elkerülése érdekében érdemes megfogadni, amit írtam. (Azt pedig már csak halkan és zárójelben jegyzem meg, hogy ha a Windows telepítőre bízzuk a partícionálást, azt a 100 megás recovery partíciót garantáltan létrehozza, így ha borul a gép, onnan bebootolva még van esély javítani - a partíciót később is át lehet méretezni akár a Windows beépített partíciókezelőjével (Windows gomb + Pause/Break - > bal oldali listán Lemezkezelés -> kívánt partíción a megfelelő opció kiválasztása) ;) )

  • SityiSXT

    őstag

    válasz DeSanto #62 üzenetére

    "Steam,Origin,NOD32 trioval ellátott autoindításos fél éves win7"

    Ebből a Steam és az Origin az, ami belassítja. Mindkettő online cucc, tehát vár arra, hogy hitelesítse magát/téged, mindkettő átnézi a játékaidat, jött-e frissítés, ami nem csak a merevlemezedet tekeri meg jobban, de a víruskergetődnek is komoly pluszmunkát ad bootkor. Én pl amikor a Steamet kiszedtem az automatikusan induló cuccok közül, drasztikusan lecsökkent a bootidőm.
    Alternatíva: Solutoval megpiszkálod, mi mikor töltődjön be, és mondjuk a Steamet és az Origint későbbre ütemezed ;)

  • SityiSXT

    őstag

    válasz Hunork #84 üzenetére

    Akkor legalább ezt a Rendszergazdai fiók bekapcsolása dolgot szedd ki az írásodból, mert súlyos biztonsági kockázatot jelent. Plusz írd be, hogy kényelmetlen dolog a jelszót beírni minden bejelentkezésnél, de még kényelmetlenebb újratelepíteni-javíttatni a gépet a jelszómentes gépen elburjánzó vírustenyészet miatt. ;)

  • SityiSXT

    őstag

    válasz cucka #102 üzenetére

    Az MS beépített defragja nem töredezettségmentesíti a 64 MB-nál nagyobb fájlokat, mert az MS szerint azokat fölösleges.

    @Hunork: cuckának igaza van. Ez így csak egy összevissza ötletbazár "próbáld ki, hétha bejön" alapon, és sok esetben még indoklások sincsenek mellette (az meg milyen ajánlás, hogy "itt a GameBooster, de nálam nem csinált semmi extrát, de nem is nagyon méricskéltem" - legalább tisztességesen körbejártad volna a témát). Plusz egy MS szakembert garantáltan kitör a frász, ha megmutatnád neki. A rendszergazda fiókon már lovagoltunk eleget, de a buboréktippekkel mi a bajod? Sokszor így tájékoztat a rendszer bizonyos dolgokról - bezárni meg nem kell, mert ahogy megmozdítod az egeret, magától eltűnik az a buborék... Group Policy Editor meg nincs a Home Windowsokban, így az a tanácsod megintcsak nem áll (de ezt már írta valaki korábban). A telepítéssel kapcsolatos hiányosságokra pedig már rámutattam korábban. Meg reklamálják itt páran, hogy a drivertelepítés akkor hogy is, ha már egyszer belementél valamennyire?
    Plusz a csicsákról meg ilyesmikről beszélsz le mindenkit, és közben IObit termékeket ajánlasz. Nem mondom, hogy rosszak volnának, de van egy olyan sajnálatos szokásuk, hogy ha csak egyet is telepítesz, utána telepíteni akarja az összes szarját, ha nem figyelsz, és akkor megint ott tartasz, ahol a part szakad: egy csomó fölösleges dolog fog futni a gépeden. Én pont emiatt inkább a Piriform termékeit preferálom, azok legalább csendben vannak és nem akarnak millió mást is telepíteni.

    A szándék jó, amiért a cikket írtad, de ez így, ebben a formában nagyon nem gömbölyű. Pláne annak tükrében, hogy páran írták már, hogy nekik tetszik a cikk. És nem lecseszni akarlak a kritikámmal, hanem pont ellenkezőleg - csak segíteni szeretnék.

    Egy Microsoft szakember és számtech szervizes ;)

    [ Szerkesztve ]

  • SityiSXT

    őstag

    válasz cucka #114 üzenetére

    Ácsi!

    Én nem ágálok az MS beépített defragja ellen - akinek tetszik, használja azt, egészségére. Viszont én olyasmiről hallottam, hogy a defrag progik gyártói (Diskeeper, O&O, Raxco, stb.) fenyítettek be valamennyire az MS-nek - aki viszont nem akart még egy böngésző-szerű botrányt. És a tűzfallal is hasonló a helyzet: hiába kétutas a Win7/Vista tűzfala, alapból nincs bekapcsolva, és nem is nagyon kötik az ember orrára, hol lehet bekapcsolni: pont azért, hogy a Symantec, a McAfee, az Agnitum és társaik el tudják adni a saját tűzfalukat.

    Persze ezek csak pletyák, biztosat nem tudok. :DDD

    Én személy szerint úgy gondolom, fölösleges automatikus töredezettségmentesítőt folyamatosan futtatni - egyszerűbb, ha havonta egyszer lefut ütemezve valamikor a hajnali órákban. ;)

    Szerverek: van arra is defrag progi, elég, ha megnézed, Diskeeperék mit kínálnak (állítólag ők a legjobbak).

  • SityiSXT

    őstag

    válasz Hunork #122 üzenetére

    "IObit: hát azért én vélelmezem mindenkiről, hogy egy telepítéskor mindent elolvas, még az apró betűs részt is és nem enged bepipálva hagyni olyan dolgokat, melyeket nem szándékozik telepíteni."

    Szervizes tapasztalat: átlaguser soha semmit nem olvas el, csak kattint! ;) (Tisztelet a kivételnek - de ők nagyon-nagyon kevesen vannak)

  • SityiSXT

    őstag

    válasz cucka #126 üzenetére

    "Én úgy tudom, hogy amióta az XP SP2-be berakták a tűzfalat, az automatikusan be van kapcsolva."
    Igen, de csak befelé szűr alapesetben (tehát be van kapcsolva, csak épp nem a teljes arzenálja) - kifelé az a program pofázik, amelyiknek tetszik. És vannak páran akiknek ez így nem tetszik, ők totál kontrollt akarnak a gépük fölött - és vagy vesznek külsős tűzfalart, vagy nekiállnak a Win beépítettek mókolni.

    "másrészt ez azért elég szar érv. (Majd pont érdekli a Microsoft-ot, hogy más cégek hány tűzfal licenszt adnak el..)"
    Csak tippeltem, hogy talán ugyanaz a helyzet, mint a böngészőknél és a defrag progiknál. ;)

    "Ezzel szemben az ütemezettnél:
    - kézzel ütemezni kell
    - ha kikapcsolod éjjelre a gépedet (mint mondjuk én szoktam), akkor szopó
    - a terrás vinyók korában egy full defrag kb. örökké tart :D "

    - egyszer kell csak beállítani
    - beállítható az is, hogy bekapcsolja a gépet, ha az épp ki van kapcsolva (de ha áramtalanítod, akkor ez a beállítás mit sem ér)
    - ha rendszeresen töredezettségmentesítesz, akkor azért nem ;)

    Persze én csak akkor töredezettségmenetsítek, ha épp eszembe jut - de mivel bogarat ültettél a fülembe, leszedem a Defragglert a gépemről és a Windowsra bízom magam.

    "Oké, de mit használnak a valóságban? Kis összeggel mernék fogadni, hogy jellemzően a beépített gyárit."
    Már ha egyáltalán eszükbe jut töredezettségmenetsíteni. :D

  • SityiSXT

    őstag

    válasz copass #259 üzenetére

    Lehet, hogy idegesítő az UAC, de még mindig kevésbé idegesítő, mint egy fertőzött gépet takarítani (talán analóg párhuzam: lehet, hogy kényelmetlen a biztonsági öv, de a tolószék még kényelmetlenebb). Az UAC ha olyankor bukkan fel, amikor nem kéne, pont azt jelenti, hogy valami rosszaság van készülőben - és a megfelelő válasszal pont, hogy elejét veheted a bajnak. ;)
    Persze mindenki úgy használja a gépét, ahogy neki tetszik-kényelmes... De abban a pillanatban, amint egy botnet része lesz a vírusirtó nélküli kikapcsolt UAC-os géped, már engem is érint, hiszen azzal az egy géppel is több fogja támadni az én gépemet és spammelni az én e-mail fiókomat. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • SityiSXT

    őstag

    válasz copass #263 üzenetére

    Egy szóval sem mondtam, hogy az UAC mindenható és helyettesít egy vírusirtót. Ahogy - hogy az analógiámnál maradjak - a légzsák sem helyettesíti a biztonsági övet.

Új hozzászólás Aktív témák