Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Namelesske

    addikt

    Azért nem kell mindent megfogadni amit a cikkben olvas az ember. Elég gányoló dolgokat olvastam benne...

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz Hunork #267 üzenetére

    Nos, lássuk sorban:

    A SuperFetch kikapcsolására egy modern gépen nincsen szükség. A memóriát nem azért veszi az ember, hogy nézze mennyi áll belőle üresen. A programok és a rendszer indítása is sokkal lassabb lesz.

    Aero Kikapcsolása egy játék indításakor: A játékok kompatibilis módban való futtatása teljesen felesleges, ugyanis a Windows gyárilag kikapcsolja az Aero-t amikor egy teljes képernyős játék fut. Aki nem hiszi a guugle a barátja.

    MsConfig-Szolgáltatások módosításával nem lehet igazán erőforrásokat sprórolni. Amióta foglalkozom Windows-zal azóta végigpróbáltam mindent, de a Windows 7 alapból úgy van hangolva, hogy csak az fut ami tényleg kellhet.

    Avast: No comment

    Cleanerek:

    A CCLeaner és egyéb regisztrációs adatbázis kurkászós programok csak felesleges munkát adnak a Windows számára, ugyanis a legtöbb törölt bejegyzést vagy fájt a rendszer úgyis újra létre fogja hozni. Hosszútávon csak lassítja a gép működését. Viszont ha tudod, hogy épp milyen hibát szeretnél megjavítani akkor nagy szolgálatot tehetnek, mert kényelmesebb és gyorsabb a használatuk, azonban felesleges ütemezetten futtatni mert a Windowst tutujgatni kell. A Windows-t nem kell karban tartani, csak amikor már tényleg baj van.

    Boosterek:

    A Ramot takarítani nem érdemes, mert a Windows automatikusan elvégzi a takarítást amikor egy memória igényes programot használ az ember. Azért van az, hogy egy játék után sokat tölt a gép, mert ilyenkor tölti vissza azt amit kiszedett a memóriából. A ram töredezettség-mentesítése, meg egyenesen nevetséges, egy flash memórián mit akar az ember töredezettség-mentesíteni?

    A szolgáltatások átmeneti kikapcsolása szinte alig kimutatható teljesítmény növekedéssel jár, mert a legtöbb szolgáltatás a háttében alacsony prioritáson fut, amikor teljes képernyős programot futtat az ember. Persze előfordulhatnak olyan esetek, amikor valami rendellenesen fogyasztja a gép erőforrásait, de azokra sem ez a megoldás.

    Beépített Defrag kikapcsolása:

    A beépített defrag kikapcsolásával, sok egyéb rendszer optimalizáló funkciót is kikapcsol az ember. Ilyen esetben a gép nem fogja optimalizálni a rendszer fájlok elhelyezkedését a lemezen, és ha komolyabban töredezetté válik a gép, akkor nem lesz ami a megfelelő helyre tegye legalább a rendszerindításhoz szükséges fájlokat.

    Beépített Defrag lecserélése:

    Elterjedt tévhit, hogy a Windows töredezettség mentesítője nem végez megfelelő munkát. A Diskeeperrel közösen fejlesztett szoftver elsősorban nem a szépségre koncentrál. Lehet, hogy amit egy külsős program szépen sorba rendezett, az még lehet ugyan olyan rossz, mintha töredezett lenne, mert annak nem ott a helye. A Microsofnál sem aprómajmok dolgoznak, pontosan tudják hova valók a fájlok, és mikor kell azokat rendbe tenni. Viszont előfordulhat, hogy az ütemezés ritkasága miatt soha nem fut le a töredezettségmentesítő. Főleg a magyar bekapcsolom játszom kikapcsolom módszer miatt sem. Ilyenkor szükséges a felhasználó beavatkozása, és kézzel való futtatás. Ismert eset, hogy a piriform defraggler simán brickre vágja a Windowst. A regisztrációs adatbázis töredezettségmentesítése sem jár semmilyen gyakorlati haszonnal 99% os töredezettség esetén talán egy picit segítene. Sokan elfelejtik, hogy nem a fájlok sorrendje számít, hanem hogy mennyi I/O műveletet kell végezni a kezelésük során. Tehát egy jó töredezettségmentesítő arra koncentrál, hogy a lemez minél kevesebb munkával érje el a fájlokat. Ha külsős programot akar az ember akkor a Diskeeper a megfelelő választás, az tényleg hatásos a töredezettség problémájára. A legtöbb embernek viszont elég a beépített módszer, csak futtatni kell rendesen.

    Ami igazán teljesítmény növelő hatású lehet, az a kernel lapozásának a tíltása és Windows processzor ütemezőjének eggyel nagyobb értékre való kapcsolása lehet. Ezek használatát is csak fenntartásokkal javaslom, és a lapozó fájl legyen alapértelmezetten bekapcsolva.

    Szerkesztés:

    A lapozó fájl:

    A Windows 4GB RAM esetén is aktívan használja a lapozó fájlt. Hamar kerülhet az ember olyan helyzetbe, hogy szükséges lapozni a memória tartalmát a lemezre, főleg játékosoknál, vagy például egy húzósabb photoshopp és pár chrome fül használata közben. Kikapcsolását semmilyen körülmények között nem ajánlom. Egy teszt során kiderült, hogy egy átlagos gép pontosan a ram méretét képes kilapozni a merevlemezre, mielőtt elfogyna az ereje. (ha arányosan van megépítve a hardvere). Az is kiderült, hogy bármekkora terhelésnek teszem ki a gépet, az automatikus méret csak akkor fog növekedni, ha az betelt. Tehát nem fog töredezetté válni csak úgy, mint ahogy sokan állítják.

    A kikapcsolt lapozófájl eredménye az instabil rendszer, és az álatlános memóriahiányos rendszer tünetei, meg persze a hibaüzenetek, hogy nincs elég memória a feladat végrehajtásához. Bárki kipróbálhatja, csak kapcsoljátok ki a lapozófájlt, és nyissatok meg vagy 500 fület Chrome és IE alatt. Majd kezdjétek sorra nyitni a programokat, meg nyissatok meg vagy 100 nagyméretű dokumentumot.

    Windows Registry Editor Version 5.00

    ;DirtyWindows Tweaks 3.1
    ;Created by Nameless @ DirtyWindows www.dirtywindows.hu

    ;Kernelmodu driverek lapozasanak tiltasa

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]
    "DisablePagingExecutive"=dword:00000001

    ;Prioritas az eloterben levo programoknak

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\PriorityControl]
    "Win32PrioritySeparation"=dword:00000003

    [ Szerkesztve ]

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz zoltanz #278 üzenetére

    Én nem a hibás alkalmazásokról beszéltem, ott természetes, hogy megtalálod a módját a helyes működésnek. Csak arra akarok kilyukadni, hogy alapból is megy ez csak bizonyos esetekben nem, tehát nem kell végig zongorázni minden játékot. Nem lesz jobb tőle a teljesítmény, ha belebolondul az ember sem.

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz #00137984 #280 üzenetére

    Elolvastad a kommentet, és az előzményét? :D

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz #00137984 #282 üzenetére

    Ez is baromság, a magok számát csak korlátozni lehet, alapból mindig az összes magot használja a géped. Ugyan ez igaz a memóriára is.

    Az időkorlátot akkor érdemes vissza venni, ha lusta vagy rendszer választani. Alapból nincs hatása a boot folyamatra.

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz #00137984 #288 üzenetére

    De igen magától használódik. Ez egy nagyon régi mítosz, minden magára valamit adó windowsos oldal egyszer már elmondta, hogy ez egy hülyeség. Még maga a Microsoft is elmondta.

    Például egy cáfolat

    Ja és itt van még pár kacsa mítosz. Lehet olvasgatni.

    [ Szerkesztve ]

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz #00137984 #295 üzenetére

    Te komolyan csak write only vagy? Kicsit idegesít a kioktató hangnemed, hogy szeretnéd megmagyarázni nekem a placebódat.

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz atidzsiforc #313 üzenetére

    Erről beszéltem egy igen hosszú hozzászólásomban.

    [hr]

    (#305) AtHoS:

    "Én semmit, de örülnék neki, ha virnyák kergetés közben nem lőné alvóba a gépet avagy ha éppen egy tömörítés futkos (pl. minap egy laposon winrar-ra tömörítettem egy recovery partíció mentést, amit ügyesen tömörítés nélkül pakoltattam le előzőleg ) akkor se menne le alvásba."

    Give your Windows PC insomnia !

    Másik megoldás:

    A speciális energia gazdálkodási beállításoknál beállíthatod, hogy soha ne kezdeményezzen alvóállapotot, azonban ez nem elég mert 6 óra után hibernálást is kezdeményez, szóval azt is sohára kell állítani.

    [ Szerkesztve ]

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Namelesske

    addikt

    válasz #00137984 #319 üzenetére

    Agyam eldobom úristen. :( Legalább 3 különböző ember hsze szól arról, hogy nem olvasol semmit, csak írkálsz valami bullshitet, és most mi vagyunk akik nem olvasnak :W

    Bagoly mondja verébnek... mi.

    Elbeszélünk egymás mellett, de nagyon. Nem fogok reagálni többször, nincs kedvem a moderátoroknak munkát adni.

    [ Szerkesztve ]

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

Új hozzászólás Aktív témák