Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz SityiSXT #40 üzenetére

    Tegyük hozzá, hogy igazából az admin felhasználót nem név, hanem SID alapján szokás törni(S-1-5-21domain-500), szóval úgy nevezed át ahogy akarod, semmit nem segít.
    A gyári admin felhasználót semmilyen körülmények között nem ajánlott aktiválni, napi használatra pedig különösképpen nem. Az install-kor elsőnek létrehozott felhasználó amúgy is az admin csoportba kerül...

    A jelszó pedig kötelező, Ha nagyon muszáj, utána be lehet állítani az "autologon"-t, ami ugyan a fizikailag a gép elé ülőktől nem véd, de a netről érkezőktől igen.

    más: a registry, ugyan struktúrálisan nagyon hasonlít az Xp-ben levőre(kivétel 64 bit, a WoW64 miatt), de az op.rendszer saját karbantartó rutinjai annyit javultak a Win7-re, hogy már semmi értelme registry pucolókat futtatni, sőt, leginkább káros.

    Ennek ellenére a Ccleaner(és a többi hasonló pucoló) nagyon fontosak, de inkább csak a szeméttakarításban: cookie, temp, stb.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Воланд

    titán

    válasz SityiSXT #80 üzenetére

    "Alternatíva: Solutoval megpiszkálod, mi mikor töltődjön be, és mondjuk a Steamet és az Origint későbbre ütemezed"

    vagy feladatutemezovel.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    válasz SityiSXT #80 üzenetére

    Ki az az elmebeteg aki rendszer indításhoz berakja a steam-et?

    Az meg is érdemli a lassú boot időt.

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

  • DeSanto

    őstag

    válasz SityiSXT #80 üzenetére

    Már nem foglalkozom vele.
    Remèlhetöleg holnapra megkapom az SSD-m es akkor ugyis mindent kezdhetek elölröl. :)
    Ráadásul lehet hogy mindent máskèpp kell csinálnom mint eddig.

    Bocs már Dr. Tökèly "HartgeH3-2.8". Èn vagyok az az elmebeteg.
    Rendelèsère mikor lehet elöjegyezni?

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz SityiSXT #109 üzenetére

    Az MS beépített defragja nem töredezettségmentesíti a 64 MB-nál nagyobb fájlokat, mert az MS szerint azokat fölösleges.
    Igen, és?
    Az MS-nél olyan emberek fejlesztik a defrag-ot, akik velem ellentétben k*rvára értenek a filerendszerekhez és kívülről-belülről ismerik a sajátjukat (NFTS). 100%-osan biztos vagyok abban, hogy ennek a 64 megás limitnek komoly, matematikai számításokkal megalapozott oka van, nem pedig hasraütéssel döntötték el.
    Pl. az NTFS intelligensen helyezi el a klasztereket a diszken és kiszámolták, hogy ez esetben a defragmentálás több erőforrást igényel, mint amennyit azzal veszítünk, hogy a nagy file-ok töredezettek. Ezt ne vedd készpénznek, csak a tippem arra, hogy mi lehet az oka ennek a limitnek.

    Egyébként meg a legjobb, ha nem fordítva ülünk a lovon: nem a file-ok töredezettsége a megoldandó probléma, hanem az, hogy idővel belassul a filerendszer. Ha a beépített defrag megoldja ezt a problémát, akkor azt jelenti, hogy minden jól működik. Ami meg jól működik, azt ugye nem kell megjavítani.

    Egyébként kíváncsi lennék, hogy az igazán komoly diszk rendszerekkel felszerelt Window-os szervereken vajon a beépített defrag fut? :)

  • Hunork

    veterán

    válasz SityiSXT #109 üzenetére

    Üdv!
    Szerintem nem összevissza ötletbazár, de más a véleményünk... ;)
    Kérlek szépen, ne forgassátok ki a szavaimat, nem beszéltem le, se rá senkit semmire: Telepítés, Tippek, Segédprogramok. És mindig megjegyeztem, hogy "aki szeretné, akinek van kedve, ha valakit zavar, ha tetszik"...stb. Szerintem mindenki, aki tájékozott kellő mértékben, és nem felületesen olvassa el a cikket, annak lejön, hidd el! :U

    "A következő lépéseket innentől csak tanácsolom, nem muszáj mindent, mindenkinek követnie, a teljesen szubjektív véleményünk dönt erről."

    Hány olyan bemutatót olvashattunk már, ahol egy program, vagy környezet rengeteg szolgáltatása volt leírva, de mégsem használja őket mindig mindenki? Sokat. És a fenti megjegyzésem nem egyszer hangzik el a cikkben.
    A cikk a Számtech rovatban van, bár én ezen belül Bemutatónak nevezném...tehát nem Teszt...

    A Rendszergazdai fiók részhez egy bekezdést odabiggyesztettem, aláhúzva, felkiáltójellel! :K

    Senkit nem beszélek/beszéltem le semmiről, lásd idézett mondatom, de most bevághatnám a cikk végéről is...mindenki azt alkalmazza, amelyik jól esik... :K

    IObit: hát azért én vélelmezem mindenkiről, hogy egy telepítéskor mindent elolvas, még az apró betűs részt is :) és nem enged bepipálva hagyni olyan dolgokat, melyeket nem szándékozik telepíteni. De most komolyan! A Gamebuster-t meg az érdekesség kedvéért vettem be, valóban gyorsabb lett picivel a két említett játék, de egy ilyen program részletes tesztje egy komplett cikk lehetne, mint a Defrag-é is, melynek a linkjét meg is adtam a cikk végén! Nem szándékoztam több időt erre rászánni, és nem hanyagságból, csak éppen nem tartottam annyira fontosnak, de lehet, hogy majd írok egy külön tesztet magáról a programról...

    Köszönöm a segítséget, ha valóban szívből jön, de ma már nem is tudom, hány hsz-t kellett úgy elolvasnom, hogy "te szerinted kötelező, rábeszélted, lebeszélted, előírtad..." És ez nem igaz. :( Nagyon nem...

    Egy Quake szakember és forgalomirányító (nem rendőr...) :D

    Én személy szerint úgy gondolom, fölösleges automatikus töredezettségmentesítőt folyamatosan futtatni - egyszerűbb, ha havonta egyszer lefut ütemezve valamikor a hajnali órákban.
    Tökéletesen egyetértünk! :K

    [ Szerkesztve ]

    "Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

  • cucka

    addikt

    válasz SityiSXT #119 üzenetére

    Viszont én olyasmiről hallottam, hogy a defrag progik gyártói (Diskeeper, O&O, Raxco, stb.) fenyítettek be valamennyire az MS-nek
    Ha ez igaz (nem tudom, simán elképzelhető :) ), akkor sem valószínű, hogy a beépített defrag minősége volt a probléma, hanem mondjuk az, hogy nem kapták meg a megfelelő supportot arra, hogy ők is írhassanak háttérben futó defragot. De ez csak tipp.

    És a tűzfallal is hasonló a helyzet: hiába kétutas a Win7/Vista tűzfala, alapból nincs bekapcsolva
    Én úgy tudom, hogy amióta az XP SP2-be berakták a tűzfalat, az automatikusan be van kapcsolva.

    nem is nagyon kötik az ember orrára, hol lehet bekapcsolni: pont azért, hogy a Symantec, a McAfee, az Agnitum és társaik el tudják adni a saját tűzfalukat.
    Ugye egyrészt be van kapcsolva alapból, másrészt ez azért elég szar érv. (Majd pont érdekli a Microsoft-ot, hogy más cégek hány tűzfal licenszt adnak el..)

    Én személy szerint úgy gondolom, fölösleges automatikus töredezettségmentesítőt folyamatosan futtatni - egyszerűbb, ha havonta egyszer lefut ütemezve valamikor a hajnali órákban.
    Márhogy mi egyszerűbb benne? Az automatikus defrag automatikus, tehát semmit nem kell csinálni. Édesanyám gépén is fut, pedig ő azt sem tudja, hogy mit jelent az, hogy defrag. Ezzel szemben az ütemezettnél:
    - kézzel ütemezni kell
    - ha kikapcsolod éjjelre a gépedet (mint mondjuk én szoktam), akkor szopó
    - a terrás vinyók korában egy full defrag kb. örökké tart :D

    Szerverek: van arra is defrag progi, elég, ha megnézed, Diskeeperék mit kínálnak (állítólag ők a legjobbak).
    Oké, de mit használnak a valóságban? Kis összeggel mernék fogadni, hogy jellemzően a beépített gyárit.

  • cucka

    addikt

    válasz SityiSXT #134 üzenetére

    Igen, de csak befelé szűr alapesetben
    Az XP tűzfala csak befele tud szűrni, a Vista óta lehet kifele is. Egyébként a kártevőkre jellemző, hogy kintről jönnek be, tehát nem értem, ez miért probléma otthoni környezetben.

    És vannak páran akiknek ez így nem tetszik, ők totál kontrollt akarnak a gépük fölött
    Igen, ez a vérpistike hozzáállás.

    Egyébként csak szólok, hogy az NTFS-t alapból úgy tervezték, hogy ne töredezzen a filerendszer, ezért nem értem, hogy milyen gyakorlati előnyöket vártok attól, hogy lecserélitek/kikapcsoljátok a beépített defrag szolgáltatást.

  • copass

    veterán

    válasz SityiSXT #262 üzenetére

    ennyit az uac-ról
    akkor inkább avira.

    [ Szerkesztve ]

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Új hozzászólás Aktív témák