Új hozzászólás Aktív témák

  • Meridian

    senior tag

    válasz #17896960 #108 üzenetére

    Sztem futtasd csak egyszer le a ccleanert, és nézdd csak meg miket talál, főleg a registrykbe feleslegesen bejegyezve...

    ---
    más:
    Amúgy meg az is hasznos, mellette ha a windowsos disc cleaner indítva a "more options"-nél a "System Restore and Shadow Copies"-nél nyomunk egy "clean up"-ot, mivel ez szabadít fel igazán sok-sok helyet.

    Nyilván ezzel a visszaállítási pontokat törlöd, tehát ez egy esetleges problémaforrás lehet később, de ezt a dolgot leginkább akkor célszerű megtenni, amikor frissen installálod a windowst, majd rögtön dömpingszerűen feltelepítesz egy (vagy az összes használandó) rakás programot, majd tolsz windows update-et is, ami szintén sok-sok telepítgetéssel jár, jónéhány rendszer újraindítgatással fűszerezve. Ezeket befejezve nyugodtan törölheted még a visszaállítási pontokat meg a kapcsolódó file-okat, mert hiszen éppen frissen vasalt a windowsod, ekkor még nincs gond. És ezek után érdemes szépen lementeni azt a lemezpartíciót amin a rendszer van, és a továbbiakban a "legvadabb" helyeket is megnézheted vagy a leggyanúsabb programokat is futtathatod, ha éppen erre van perverziód.

    Ha baj van, rendszer visszaállítás kb. 5 percet vesz igénybe, a mentett partícióból.

    A cikk írójának gratulálok, sztem jól összeszedett az írása, nyilván ez nem az [moderálva]nek készült, hanem a tapasztalatlan kezdőknek. [moderálva].
    [moderálva].

    Egy kérdés azért ide kívánkozik. Valahogy így szólt a tartalmi rész amihez kapcsolódik: minek külön vírusírtó meg tűzfal? Elég arra a MSE meg a windows tűzfal, és nem kell megnézni mindenféle webhelyeket, meg nem kell kattingatni gyanús file-okra. A kérdés a következő: "És mi van akkor [moderálva], ha mégis -- véletlenül -- megnéztél egy ilyen helyet? Reinstall???".

    *+utolsó 2 mondat kisbetűsítve

    [ Módosította: 7 ]

Új hozzászólás Aktív témák