Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    válasz leximester #178 üzenetére

    Más. Összességében meg vagyok elégedve a Miix-el.
    A Win 8-nak vannak oltári baromságai, és a modern felületű appok nagyon csekély funkcionalitásúak (nem tudom, hogy feltünt-e neked, hogy se a klasszikus Internet Explorer, se a Modern felületű verziója nem képes TÖRDELNI egy weblapon megjelenő szöveget. Ha belenagyítasz, akkor lehet jobbra-balra scrollozni, attól függően, hogy a sor elejét, vagy a végét olvasod. Ilyen és ehhez hasonló indokolhatatlan ostobaságok százai.)

    Tény és való, hogy végre van háttér lehetőség a start képernyőn, ami szerintem RETTENETESEN sokat dob a kinézetén, és a csempék is jobban testre szabhatóak. A klasszikus értelemben vett start menü hiányát továbbra sem értem, kész rémálom, hogy immáron 5!!!!! képernyőnyi ikon van "kibaszva" az "All App" menüpont alá. Sokkal kényelmetlenebb, átláthatatlanabb, mint a klasszikus értelemben vett start menü, arról nem is beszélve, hogy parancsikont kitenni az asztalra rémálom komplikált lett.

    A modern felületről csomó csomó app hiányzik, pl egy normális ebook reader, amiben mindent be lehet állítani. Most a Book Bazaar-t használom, itt, fórumon ajánlotta valaki. Még az a legjobb, de a nyomába se ér mondjuk egy droidos Cool reader-nek.

    Nagyon hiányzik továbbá egy értesítési sáv, ahol állandóan látom az időt és az akkutölöttséget. Előbbit a charm bár behúhásával lehet megoldani, az utóbbit az asztali felületre átmenve a "klasszikus módon" (katt az akksi ikonra...)

    Hiányzik olyan app, ami a minimum alá csökkenti a fényerőt. Ezen a hülye Miix-en a legkisebb fényerő is elég magas ahhoz, hogy éjszakai olvasgatásnál kisüsse az ember szemét.
    Asztali felületen van "dimmer" nevű progi, de ha átváltok a metrós felületre, vagy metrós appra, már nem használható, azonnal visszaáll minmum fényerőre, és továbbra is kisüti a szemem.

    Szóval telis tele van ilyen apró hiányosságokkal, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy Droidon nem voltak ilyen problémák.

    Igazából nagyon jó lenne ez a modern felület, ha több app lenne hozzá, és ha nem keverne be a Klasszikus felületnek, mert ott csak rombol.

    Ugyanakkor, ha összességében nézzük a dolgot, ÉS ha eltekintünk a Win 8 baromságaitól, akkor azt kell mondjam, hogy nagyon meg vagyok elégedve a cuccal.

    Gyakorlatilag az új Atom kellően erős, hogy korrektül kihajtsa a Wint, minden gyors, minden fluid, üzemidő átlag 10 óra, ami azt jelenti, hogy ha nyúzom 7-8, ha kímélem 13-14.
    És gyakorlatilag egy laptop. Az andoid az "csak" andorid. Akár hogy nézzük, sosem lesz olyan jó, mint egy Windows. (Mint ahogy egy Chromebook, egy RT vagy egy iPad sem).

    Az igazat megvallva, az esetek 99%-ában én is pont ugyan arra használom csak, mint a Nexust. Netezésre, olvasásra, esetleg mail-ek olvasására (jah igen, ezen végre fut a kedvencl levelező kliensem, ami mind a 9 mail címemet kezeli, köztük freemailt, gmailt, yahoot, hotmailt, t-online-t, és még a cégest is... ezt se tudta a droid).

    A fennmaradó 1%-ban viszont hihetetlenül jól tud jönni a full Win funkcionalitás. Ez nekem minden pénzt (és a sok vesződséget is) megér.

    Mint mondtam, a Win 8 egy kalap szoaré (pedig az alap koncepciója nem rossz, csak a megvalósítás gáz), de legalább teljes értékű Windows.
    Úgyhogy a válaszom, egy határozott, kövér IGEN. Elégedett vagyok vele.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Új hozzászólás Aktív témák