Új hozzászólás Aktív témák

  • Suker10

    aktív tag

    válasz nuke7 #156 üzenetére

    Pont ezért írtam. Az egymásra gyakorolt hatásukat nem ismerjük. Konkrétan pl. az MTA állásfoglalása alapján minden elektromágnes hullám hatással van az élő szervezetekre. Inkább az a kérdés, hogy egy ilyen kocsi mennyire viselkedik Faraday-kalitkaként.
    Valamennyire biztosan, de pl. telefonálni tudsz. A mobilnetet zavarja, ezért is jobb, ha egy forgalomirányítón keresztül használják. Akkor látszik igazán, ha egy lakatlan területen van a vonat és nincs a közelben torony. Ilyenkor a telefon jobban elkezd dolgozni és próbál csatlakozni valamilyen bázisállomáshoz, amit a vonat váza tovább nehezít. Pár éve elromlott a vonat egy teljesen lakatlan területen a puszta közepén (nem alagútban). Próbáltam telefonálni, de nem volt térerő és így SMS-t sem lehetett küldeni. Annyira megterhelte, hogy kb. 30 perc után lemerült a telefon. Ilyen esetben az internet sem elérhető. Előfordult ennél sokkal rosszabb is a határ mentén. Ott a telefont a szomszédos cellák zavarták. Legalább 4 idegen szolgáltatóhoz akart csatlakozni. Az eredménye az lett, hogy 1 hétig nem lehetett elérni, mert folyamatosan szolgáltatót váltott. Az SMS-t egy hét után kaptam meg. :D
    Ezen okok miatt sem tudják garantálni a tökéletes megbízhatóságot.

    Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

Új hozzászólás Aktív témák