Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Armagedown

    őstag

    válasz Skynet258 #2 üzenetére

    Valaha a tulipánhagyma is sokat ér Hollandiában :))

    “If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

  • Televan74

    nagyúr

    válasz Skynet258 #2 üzenetére

    Azért mert az emberek nem normálisok. Tisztelet a kivételnek. Olyan dolgokért fizetnek vagyonokat ami legtöbb esetben egy delete -t sem ér. Digitális javak ami ma trendi, holnap meg mehet a kukába.
    Ez is jó áron fog elkelni, csak azért hogy valaki a világ legelső sms -ét a telefonján tudhassa.

    Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Skynet258 #2 üzenetére

    az NFT lényege nem az hogy az adatállományt teszi lemásolhatatlanná, csak ezt ugye a sok jobbantudó szereti félreérteni.

    kizárólag a technikai oldalát nézve (hogy ki mit gondol róla azt mindenkire rábízom) a NFT annyiról szól hogy a blokkláncba belefagyasztja azt az információt, hogy ez és ez az adatállomány ehhez és ehhez az azonosítóhoz tartozik (nagyon leegyszerűsítve). ettől még persze maga az adatállomány teljes mértékben elérhető és másolhat marad, viszont ezt a hozzárendelt azonosítót önkényesen nem lehet átvariálni a blokkláncban. magyarán lényegében arról van szó hogy a láncban lesz róla egy permanens bejegyzés hogy ez az adatállomány a tiéd, ami meghamisíthatatlanul ott marad amíg a blokklánc létezik.

    szóval jöhet egy random jobbantudó egy random fórumon és idemásolhatja akár a NFT bitpontos állományát, ettől még a blokkláncban a bejegyzés nem az ő nevére fog szólni. szóval a NFT nem magát az állományt kizárólagosítja hanem a tulajdonos nevét írja bele a matematika nyelvén egy hamisíthatatlan jegyzőkönyvbe.

    mondok egy gyakorlati példát az alkalmazásra ami eszembe jutott: tegyük fel írok egy regényt. nem szeretném kiadni, ugyanis nem vagyok híve annak hogy egy kiadó gazdagodjon az én szellemi termékemből, viszont szeretném publikussá tenni, ugyanis nem magamnak írtam. ennek egy lehetséges módja az hogy bemegyek a jogi útvesztőbe, ahol ki vagyok szolgáltatva a nálam gazdagabb elemeknek, ugyanis tudjuk hogy működik az igaszságszolgáltatás, a licenszek is csak addig érnek valamit amíg a holdernek van érdekérvényesítő képessége. viszont azt meg tudom tenni hogy a kész produktumot beépítem egy blokkláncba, ezáltal lényegében csináltam belőle egy NFT-t, ami innentől engem egyértelműen azonosít mint az adatállomány tulajdonosa. Ez természetesen csak a praktikum szintjén igaz, a jogi megközelítés más kérdés, de ha ebbe a cuccba én beletettem azt is hogy milyen licensszel bocsátom közre, a blokklánc meg adja a timestampet, akkor innentől kezdve van kézzelfogható igazolásom arről hogy ez az enyém és hogy milyen feltételeket szabtam a felhasználására.

    ez persze csak egy példa volt, hogy a jogászokkal ki mit szájkaratézik az más kérdés.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Skynet258 #2 üzenetére

    nem helyettesíthető digitális tokenek. Kb olyan mint egy egyedi pl focis kártya amiből 1-et gyártottak valaha. Ezt is úgy lehet gyűjteni mint a festményeket csak digitálisan, de a gyűjtés itt kb jellemzően sokadlagos szempont ugyanis legikább kereskedni is lehet ezekkel...

    Nyilván baromságnak tűnik így elsőre -meg másodikra is- de volt aki 150k usdt fizetett egy csgo skinért szóval...

Új hozzászólás Aktív témák