Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz moonman #109 üzenetére

    érdekes kérdés ez a szoftvergarancia, de sajna nem hiszem hogy van rá megoldás
    ha pl. bedöglik a kenyérpirító, akkor visszavihetem a boltba azzal hogy pl. "nem marad lent a kar ha lenyomom". ezt ott kipróbálják, tényleg nem marad lent, a szaki mondjuk szétkapja ha van egy kis ideje és megcsinálja a szakadt fűtőszálat, vagy ott kell hagyni és megjavítják ők vagy a szerviz

    de egy szoftvernél ez más. tegyük fel hogy van egy egyértelmáen sw hiba
    mondjuk lefagy a cucc, mit csináljak? nem mehetek oda a boltba azzal hogy tessék itt a gép, lefagyott. ők bekapcsolják, működik, széttárt karok: "nincs ennek baja"
    reprodukálható hibánál sem sokkal jobb a helyzet, a boltba eleve hiába megyek, nyilván nem tudnak mit kezdeni vele és elhajtanak, tehát már teljesen más a szitu mint pl. egy műszaki cikknél
    menjek a microsofthoz (vagy novellhez, sap-hoz, oracele-hoz, stb) ? kiröhögnek
    max. hogyha a hiba másnál is sokszor előfordul, és jól reprodukálható, bízhatok benne hogy majd egyszer kijavítják, és abban az esetben, ha van netem akkor a frissítés majd szépen lejön
    de mi van ha nincs internetem? vettem egy, a gyártó által is elismerten hibás terméket, amit nem tudok megjavíttatni

    mi lenne a megoldás? fogalmam sincs :DD de ez így tényleg elég szomorú :(
    autóknál, telefonoknál megoldják pl. egy visszahívással és ingyenes sw/fw frissítéssel, de mondjuk egy oprendszernél ez nehezen lenne megoldható

  • :AMF:

    senior tag

    válasz moonman #109 üzenetére

    természetesen garantálni nem tudja, de garanciát VÁLLALni igen. ez a windows-nál továbbra sincsen... semmiféle garancia nincsen. vagy visszavihetem a boltba és megjavítják nekem? esetleg visszakapom a pénzemet?

    a vinyómat sem hordom vissza a boltba havonta, hogy az apróbb hibáit javítsák. miért baj az, ha ezt elvárná az ember egy másik termékkel kapcsolatban is, amiért pénzt adott?

    varázslást nem várok tőlük. egy kis garanciát a pénzemért cserébe viszont várnék.

  • virkir

    veterán

    válasz moonman #109 üzenetére

    [OFF]Akkor én is kiragadok egy mondatot
    téves elképzeléseid vannak a garancia fogalmáról. azt soha senki nem tudja garantálni, hogy egy termék működni fog, vagy úgy fog működni, ahogy kell. ez nonszensz.

    Ez ugye igy abszolút hülyeség.
    Magyarul azt írtad ha például veszek egy autót az akár hátrafelé fog menni 5 sebeséggel előre meg 1-el és ez így természetes mert az éppen így sikerült.
    [/OFF]

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

Új hozzászólás Aktív témák