Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HummeRC

    senior tag

    válasz Morden24 #24 üzenetére

    Ki beszélt itt értékesítésről? Ahol szegényebb országokban most kezdenek neki majd az informatikai felzárkózásnak, ott nem fizetnek szoftverért. 100% biztos lehetsz abban, hogy könnyű törhetősége, kis erőforrásigénye és viszonylag jó kompatibilitása miatt XP-t fognak használni. Ma egy általános iskola számtech oktatásának második (!) óráján már tanulják az XP telepítést a lurkók. 6 évesen, a második számtech órán már tud warez xp-t telepíteni. A harmadikon már tudja, hogy melyik update frissítést ne tegye fel, hogy ne bukjon meg az eredetiségvizsgálaton! :Y Szerintem egyhamar nem fog kihalni az XP, pláne nem a szegényebb régiókban. (Ami nem egyenlő azzal, hogy nem tudnák megvenni, mert akkor miből van a gép...)

    Kíváncsi leszek az IE10-re. Az IE9 nálam 2 napot bírt, főleg, mert átalakították a kezelőfelületét és nem tudtam megszokni. Igazából nem is akartam. Ne egy böngésző szabja meg, hogy a kezelőfelületén a bejáratott gombok hol vannak, meg hogyan elhelyezve. Remélem IE10-ben lesz lehetőség visszaállítani az IE8 kezelőfelületi elrendezését.

    [ Szerkesztve ]

  • HummeRC

    senior tag

    válasz moonman #28 üzenetére

    "kemény két napot szántál a "megszokásra"?
    Igen. De ha tovább olvasol láthatod, hogy bevallottam nem is akartam megszokni. Ha valami pár perc után nem áll a kezemre, akkor hanyagolom. Egyelőre nincs szükségem a beépített újításokra, így nem erőltetem az átállást, pláne ha számomra kényelmetlen.

    "wtf :F mellesleg át lehet helyezni őket."
    Hogyan? Nekem nem sikerült pont olyanra átrendeznem, mint az IE8-at használom. Az nálam ilyen: menü nincs, címsor végig (plusz keresés, mert még nem jöttem rá, hogy lehet teljesen eltüntetni), alatta kedvencek hozzáadása balról és mellette kedvencek sáv teljes hosszában, alatta rögtön a lapfülek. Lapfülek mellett ugyanabban a sorban, jobb oldalon home és print gomb. Ennyi. Ezt nem bírtam beállítani IE9-ben, hogy pont ugyanilyen legyen. Persze lehetett egy keveset testre szabni, de csak előre definiált helyekre, ami nekem kevés volt. Mondjuk Neked elhiszem, ha azt mondod van szabad variálásra lehetőség, de akkor kérdem én, hol és hogyan?

    "miért akarná bárki is elrondítani? :F "
    Mert nekem a régi jobban tetszett az egyszerűsége miatt? ;)

    #29:
    "ezáltal jelentéktelen piaci részesedésű oprendszerré téve, hogy a végén ők is ejthessék a támogatást, mert csak a szívás van vele"
    Ez még évekig nem fog bekövetkezni szerintem. Kompatibilitás pedig elég, ami már megvan. Tanulni elkezdeni bőven sok is, amit egy XP tud. Netezni lehet vele? Lehet. Bármilyen word+excel+ppt fut rajta? Igen. Akkor ez már elég.

    "Akkor miért IE-t használsz? ;] "
    Mert nincs vele problémám? (win7+IE8)
    Másodlagos böngészőnek van még fent chrome is, kontroll célzattal. (Nem minden lap ugyanúgy néz ki a böngészőkben.)

    #35:
    "szerintem meg olcsó androidos kínai tableten fognak felnőni, nem 15 éves xp-s desktop atomerőműveken."
    Nem fogunk rajta összeveszni, majd kiderül mi lesz.
    Én csak a saját tapasztalatomat írtam le, az ált. iskolákkal kapcsolatban. Sajnos ez a mai valóság és nem egyedi eset.

    Szerintem szép álom az androidos tablet, mint tanuló eszköz, csak épp nem életszerű.
    Egy xp kompatibilis géppark akármelyik multi selejtezéséből megpályázható egy iskola számára. Ingyen, vagy jóval a "piaci ára" alatt. A tablet pénzbe kerül. Miből? Mikor sok iskolában ebédre nincs pénz, meg tankönyvekre, meg fűtésre és épület karbantartásra sem. Persze ők rögtön majd androidos tabletért rohannak. ;]

    Ezen kívül igazából semmi olyat nem tanulhatnak meg androidos tableten, ami később bármelyik cégnél kell. Hiába a szép tablet, ha a munkahelyek jelentős többsége MS programcsomagot használ (alap desktopon és középvezetőtől felfelé laptopon), így azt a tudsást várja el a dolgozóktól.

    Ne magunkból induljunk ki. Nem mindenki tud és nem is mindenki akar annyit tudni az informatikáról, hogy készségszinten kezeljen ismeretlen programokat. Amit valaha tanult, az lehet hogy megy, de még az sem biztos. Az android tömeges elterjedése munkahelyi környezetben még sok évig nem várható. Így nem lesz az oktatás alapja sem. :N

    #61: Hogy? Hiába oldottam fel a rögzítést, nem engedte áthúzkodni a "helyükre" a dolgokat. :F

    [ Szerkesztve ]

  • HummeRC

    senior tag

    válasz Penge_4 #75 üzenetére

    IE8 lejön automata win update-vel XP sp2-re gond nélkül. Még csak SP3 sem kell hozzá. :K

    Az MSO nem igényel erősebb gépet. (persze tanulási célra)

    Win7+IE8 kombóval nincs problémám. Ha visszaolvasol, az IE9-ről beszéltünk, hogy az nem tetszett és remélem a 10-es jobb lesz. Így 2 nap után IE9 uninstall és maradt az IE8. ;)

    #77: Nem kell tolerálnod. Viszont egy opcionálisan telepíthető programnál hagy döntsem el, hogy akarom-e megszokni az újat, vagy sem. :N

    Amúgy félre értettetek. Nem akarok senki megtéríteni. Sőtt, győzködni sem az XP mellett. Nekem is vett Win7 Prof van az asztali gépemen. De nem mehetek el szótlanul a mellett a tény mellett, hogy a szakmabeliek nem teljesen vannak tisztában az átlag ember gépezési szokásaival, vagy az iskolák tanítási szokásaival. Legalábbis a hsz-ek alapján, a nézőpontuk ellentétes azzal, amit tapasztalok.
    Ezzel nincs baj, hisz nem vagyunk egyformák. De hangot adhatok az eltérő véleményemnek. Elvégre ezért fórum és nem blog. Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • HummeRC

    senior tag

    válasz Penge_4 #80 üzenetére

    Természetesen kikövetkeztettem, hogy nem lesz így mindig. ;)

    De ha már példaként felhoztad a 2014-et, akkor gondolom Te is tudod, hogy addig még legalább 1 komplett új oprendszer (Win8) és legalább 1, de lehet hogy 2 új IE böngésző verzió is megjelenik, plusz néhány javítócsomag a már megjelentekhez. Az alternatívákról nem is beszélve. Addig azért csak találok olyat, ami a kedvemre való. :K

    [ Szerkesztve ]

  • HummeRC

    senior tag

    válasz julius666 #85 üzenetére

    Jól érzem, hogy átmentél személyeskedésbe? :F

    "Azért ahhoz hagy ne kelljen már tapsolni egy szoftverfejlesztőnek/webfejlesztőnek hogy neki azért kell rengeteg pluszmelót végeznie mert sokan atom hülyék a témakörhöz/egyszerűen csak valami futó szeszély miatt (mint te) egy elavult régi szoftveren maradnak."

    Azért ahhoz hagy ne kelljen már tapsolnom, ha egy webfejlesztő kellően alulképzett ahhoz, hogy a megszokott kezelőfelületet megváltoztatja és még csak nem is visszaállítható. A korábbi verziók tudták. Más programok is tudják. Az új verzió nem tudja, vagy nem evidens. Meg is dícsérjem érte? Nem, de használnom sem kötelező!

    "Mert ugye az informatikához mindenki nagyon ért ám."
    Azt értsd meg, hogy sokan nem értenek hozzá és nem is akarnak érteni. Egész egyszerűen nem érdekli őket a programozók/webfejlesztők nyomora. Fizettek a gépükért és úgy akarják használni, ahogy nekik tetszik. Nem érdeklik a megoldási módok, csak hogy azt lássák a gépen, amit megszoktak.

    "Az hogy neki "az is jó" lehet még most is azt annak köszönheti hogy a rengeteg programozó pluszmelóval a szoftvercégek pedig plusz anyagi ráfordításokkal megírták oda is jóra az alkalmazásokat."
    Ugye nem várod, hogy megsajnáljam a programozókat/webfejlesztőket, mert meg kell dolgozniuk a pénzükért? Ha mindenki egyforma programokat használna és mindenki elégedett lenne, akkor nem kellenének webfejlesztők sem. Miből élnének?

    A cégek pedig azért fejlesztenek/fejlesztetnek lehetőleg minél több platformra, hogy ne zárják el a lehetőségét is annak, hogy abból a szegmensből profitot termeljenek.

    Annyira jól kevés cégnek megy, hogy simán kizárja pl az internetezők közel felét, mert az IE-t használ.
    2 perce néztem a nemzetközi statot. 2011.01 hó-2011.03 hó = IE 45,51% és ebből 30,2%-ot IE8 tesz ki. Ugyanezen időszak alatt a netezők 48,02%-a Win XP-t használ és ezzel magasan vezeti a listát. A második a win7 29,16%. Forrás: Statcounter.com

  • HummeRC

    senior tag

    válasz Penge_4 #94 üzenetére

    Elbeszélünk egymás mellett, így érvelésed hiányában nem vitatkozom Veled.

    Azt nem érted meg, hogy senkit nem érdekel a fejlesztők nyomora. Ezért kapják a fizetésüket, a többit oldják meg.
    Egyáltalán nem érzed, hogy a webfejlesztők (saccra) pár ezres/tízezres tábora nem érdekli a közel kétmilliárd netfelhasználó 48%-át (ellenőrzött adat), amikor arról sírnak, hogy rossz szoftvert használnak? Jelentéktelen probléma. Az a webfejlesztő aki követi a nép igényeit, az jól keres és irigyek rá a többiek. Aki széllel szemben megy és munka helyett folyton lázad, az meg éhenhal előbb-utóbb.

    "Egyébként vicces, hogy a saját kicsinyes kis önös érdekedet átfordítod "a felhasználók érdekévé", amikor az up-to-date szoftvereket használóknak is az lenne az érdekük (attól függetlenül, hogy sokan nem értenek hozzá), ha gyorsabb, kisebb, stabilabb, kevésbé bugos szoftvereket kapnának a pénzükért, vagy ingyen. Esetleg gyakrabban."

    Legalább 100 olyan ügyfelem volt az elmúlt 1 évben, aki szóról szóra ezért panaszkodott. Nem érdekli őket a programfrissítés és ne is raboljam a drága idejüket a magyarázatokkal. Működjön minden úgy, ahogy megszokták. Az áttanulás komoly idő és pénzveszteség nekik. És nem alulképzett munkanélküliek, hanem komoly cégvezetők, akik megszokták hogy azt kapják amit kérnek. Ha nem teljesítem, majd megkapják mástól.

    A traktoros nem jó példa, mert ő törvényt sért az igényeivel. Míg az informatikában csak a tömegek igényei az irányadók. (Azon a pár passzuson kívül persze, ami a való élet büntetőtörvényeiből vonatkozik a netre is.)

    "De a cég nem egy homogén massza, hanem emberek dolgoznak benne hierarchikus rendben. A vezetőjüket nyilván a profit érdekli, a fejlesztőket pedig az, hogy kevésbé kelljen szopni egy elavult platformmal."
    Csak azt felejted el, hogy a cég azért létezik, hogy megfeleljen a cégvezetőnek/tulajdonosnak, aki pedig a tömegeknek akar megfelelni a cégével, hogy több pénzt keressen. A cégnél dolgozó emberek a senkik, akik csak azért léteznek, hogy a cégvezetőnek szót fogadjanak és senki nem kíváncsi a reklamációkra, meg a véleményekre. Ezeknek az embereknek akkor lehet véleményük, ha egyszer majd a saját cégüket vezetik és ezzel a saját életüket/pénzüket teszik kockára. A cégeknek nem elsődleges céljuk megkönnyíteni a dolgozóik munkáját. Isten hozott a 21. században és a multik világában.

    "De ez, hogy globálisan kárt okoznak ezek a userek (botnetek és társai az elavult, foltozatlan szoftverek miatt) és még nekik áll feljebb, ez azért így erős..."
    Az az erős, hogy egyesek még mindig azt hiszik dirigálhatnak a fizető ügyfélnek.

    Egyre inkább azt hiszem, hogy csak azért nyavalyognak egyesek az "elavult" (ezt ki és milyen alapon dönti el?) programok használata miatt, mert lusták megdolgozni a pénzükért.

    De ez itt már nagyon off szerintem és jelentősen eltértünk az alap témától.

    #98: Neked is kb ugyanezt tudom mondani. Értelmetlen vita, hisz Te a munkádat véded, én viszont nem kértelek arra, hogy dolgozz és változtass meg dolgokat. Az fizet érte, aki kérte. A fizetés az ő problémája, Te pedig dolgozz serényen. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák