Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz niof #112 üzenetére

    Ki kell küldeni egy update-et, ami kiírna egy üzenetet a jobb alsó sarokba, hogy ha nem frissítesz, akkor 2020.xx.xx. dátumtól nem fogod tudni használni a gépet, csak offline dolgokra, csak az update szolgáltatás lesz online elérhető.

    Ha kikapcsolja a tulaj a Windows Update-t, akkor pontosan semmi nem fog történni.

    Régi, elavult, nem biztonságos rendszer.

    Cserébe normálisan működik...
    BTW a "nem biztonságos" egy rendesen beállított céges környezetben pont nem igaz.

    Bár, ha jól belegondolok, a support végével ez amúgy is meg fog oldódni, onnan csak idő kérdése lesz.

    A cégeknél alaphangon ez úgy néz ki, hogy most van egy működő szoftverkörnyezet Win7 alapon, a Win10-re váltás önmagában is jelentős költségtényező, plusz a korábban jól működő szoftverkörnyezetet át kell ültetni Win10 alá, ami adott esetben azt jelenti, hogy a szoftvereket is vagy fejleszteni kell (költség) vagy lecserélni (költség).

    Nem véletlen, hogy annyian írtak példát a korábbi posztokban, hogy egy-egy migráció mennyi idő, pénz és hajveszteség.

    Egy céges környezetben ez nem úgy néz ki, mint az átlag otthoni felhasználó látja, hogy na, felrakjuk az új Win verziót, letöltjük hozzá az új drivereket (amik vagy jók vagy nem), ha esetleg a korábbi képeditor programom nem működik, letöltök (warezolok) egy újat, és kész.

    Nagyon is jó oka volt annak, hogy a Windows XP miért tartotta olyan sokáig magát, aztán miért Win7-re (és nem Win8-ra) migrált egy csomó cég. Ahogy a Win10 migrálásért sem ugrálnak...

    De én a magam részéről az elavult rendszereket megkerülhetetlenül leválasztanám a külvilágról.

    Definiáld az "elavult" fogalmát. Anno láttam egy Win7 klienses rendszert, az internetre korlátozottan mehetett fel, telepíteni semmit nem lehetett rá, USB-k letiltva, fájlszerver, beléptetőrendszer, belső e-mail host, stb.

    Szerintem biztosabb volt, mint bármelyik átlagos otthoni Win10 rendszer...
    Te mégis a Win7 céges rendszert választanád le, és nem a Win10-et... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák