Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laposonly11

    senior tag

    válasz Gabás #185 üzenetére

    De persze az hogy pl. a német börtönök 99% ban nem németekkel van tele, az ugye nem tény
    Valószínűleg nem, hanem egy hasonlóan légből kapott „statisztika”

    - No comment! :C

    Senki sem akar melléd, mellém költöztetni senki, ha még most sem érted, hogy ez nem egyéni vagy családi feladat, ennél egyszerűbben már nem tudom elmagyarázni.

    - Az miféle család ahol a 2-3 legerősebb családtag, rá akarja kényszeríteni a fennmaradókat arra, hogy a wc csészéből igyanak, csak mert szerintünk az nekik is jót tesz és a tiltakozókat, rasszistáknak, iszlamofóbnak, stb. nek nevezi? :D

    "Bizonyára ok nélkül állítja meg a rendőr az 5 elemit végzett, 3 millió forint értékű sportkocsit vezető emberkét
    Ez is hogy jön ide…"

    - Te mondtad hogy azért nem képes integrálódni a szegény színesbőrű, mert a rendőrök rendszerint zaklatják. "Nehéz ám olyan helyen integrálódni, ahol rendőrt hívnak rád, mert barnább vagy az ősmagyaroknál."
    Nem hiszem hogy törvényszerű lenne a rendőri zaklatás, főleg hogy inkább a bevándorlók azok akik pl. kövekkel dobálják a járőrt, mentőt, tűzoltóautókat stb.

    "A német, francia, svéd stb. kormányok 1000 eurós segélyeket osztogat, és munkahelyeket is biztosít a bevándorlóknak
    Ebből csak az 1000 eurós segélyek és a munkahelyek nem igazak:D"

    - Igen bocsánat, már 3000 eurót kapnak pl. németektől csak hogy menjenek már haza!
    "A most életbelépő új program a már idén februárban indított otthon-teremtési segély kiegészítése, amellyel a német kormány minél több menedékkérő végleges távozását szeretné ösztönözni. Ennek értelmében egy háromtagú család akár 6 ezer eurót is kaphat, ha önszántából visszatér szülőföldjére."

    "a rendőrfönök interjújából is kiderült hogy a bevándorlók egyáltalán nem tisztelik a hatóságokat
    Nem ez derül ki, csak ismételni tudom, hogy a hatóságok szerencsére ott nem általánosítanak ennyire"

    - Valóban nem a bevándorlók szót használta, hanem az "ezek az emberek"-et. Ezer bocsánat, de a lényegen nem változtat: "...The justice system is powerless, but also often not really willing to intervene. Those people keep challenging, the rule of law, they have absolutely no respect or regard for the police..." stb. stb. stb. :U
    A tévedésem miszerint azt állítottam hogy nem említi hogy Arab elkövetőkről van szó, közben kiderült hogy igen, mit igazol, a rózsaszín szemüvegedet, vagy azt hogy egyre nagyobb bajok vannak nyugat-európai nagyvárosokban?

    0 terrortámadásból
    Távolról sem nulla volt az európai terrortámadások száma a bevándorlási válság előtt

    - Valóban nem nulla, csak enyhe költői túlzással sacc per kábé 99,9%-al kevesebb!
    Valahogy senki sem emlékszik arra, hogy pl. 5 évvel ezelőtt, nyugati nagyvárosokban tucatjával álltak volna a rendőrök a köztereken, és százával védték volna az ünnepi eseményeket, rendezvényeket, kordonokkal és betontömbökkel, na vajon miért? Ja biztos ezek is csak rémhírek pl. Berlinből...

    "Sztem már bőven látszik, hogy ki ferdít és mit, hasonló színvonalon nem érdemes folytatni."

    - Igen, egyértelműen látszik!

    Ordo est anima rerum.

  • válasz Gabás #185 üzenetére

    ajánlom figyelmedbe az egészet, de leginkább a 30:30-tól részt :)
    Aztán ha tovább akarunk menni, 1970es évek végéig visszanyúló családi szintű jóbarátságot ápolunk német családokkal, főleg München/Haar környékéről.
    Ők mondják (akik ott laknak százon éve), hogy:
    -Nem lehet ezzel kapcsolatban megtörtént bizonyos dolgokat kimondani, mert az "gyűlöletbeszéd".
    -Nem tudnak hova menni a gyerekeik sportolni, mert minden sportlétesítmény menekültszállóvá lett alakítva
    -Sokéves barátságok (sőt, családok) mennek tönkre, olyan szinten megosztott lett a német társadalom ez miatt.

    Aláírom, hogy a bajorok eleve kicsit angol beütéssel rendelkeznek, és nem annyira komálják az idegeneket, de ettől még a kész tények tagadása szerintem nagyon nagy hiba.
    Ők a saját bőrükön érzik a közbiztonság romlását.
    Ahogy az olasz ismerőseim is, pedig csak a viszonylag nyugodt északi részről vannak haveri kapcsolataim.

    De mindegy is, felesleges erről vitatkozni, tenni ellene úgysem tudunk, a hírek pedig meglehetősen szűrve érnek el hozzánk.
    Ami átjön pedig torz képben kerül elénk.

    Viszont ha a józan paraszti eszünket elő tudjuk venni, és kicsit belegondolunk a dolgokba, akkor rájöhetünk, hogy rossz vágányra kerültünk.

    [ Szerkesztve ]

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák