Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stefi76

    tag

    A srác elcseszte.

    Szólt egyszer, hogy nem oké a dolog, elbeszélgettek normálisan a T-vel majd úgy döntött a T, hogy nem akar vele pénzügyi dolgok miatt partneri kapcsolatban lenni.

    Aztán a srác úgy volt vele, hogy ő csak azért is folytatja a "tesztelést" mert ő - sajt bevallása szerint - mindent csak pusztán kedvességből tesz.

    Csak itt a bökkenő az, hogy ilyen nincs sajnos.

    "Andrást azonban nem hagyta nyugodni a gondolat, hogy ennyire sérülékeny a rendszer. Folytatta a tesztelést, aminek eredményét szintén meg akarta osztani a Telekommal. Május elején olyan sebezhetőségre bukkant, amellyel a teljes állami és lakossági mobil- és adatforgalomhoz hozzá lehetett férni, és a T-Systems által kiszolgált cégek szervereinek adatforgalmát is meg lehetett volna figyelni. András a teszt során nem rejtette el kilétét (IP-címét). Megvizsgálta, hogy a Telekom belső rendszerében létre tud-e hozni egy rendszergazdai jogosultsággal rendelkező tesztfelhasználót. Ez sikerült, de hamar észrevette, hogy ezt kiszúrták a Telekom emberei is. András ebből látta, hogy ezt a sebezhetőséget ezek szerint már észlelték a cégnél. Ezek után felhagyott a rendszer tesztelésével."

    Na most itt a gond az, hogy nekem kinn áll az utcán a kocsim, beül valaki és utána becsönget, hogy nem jó a zárrendszer, mert ki tudja nyitni ás be tud ülni.
    Kérdem én, hogy hogy lehet meg segítene-e megnézni, hogy mi a gond. Azt mondja igen, de ennyi pénzt kérnék érte. Én mondom, hogy nem, köszönöm az eddigieket és megpróbálom a saját szerelőmmel kijavítani a dolgot.
    Erre önkényesen megint odamegy emberünk és kinyitja a kocsimat. Hogy ő bizonyítson, ez nem jó.

    Na, de erre nincs joga és erre senki nem adott felhatalmazást.
    Ilyen nincs.

    Amit tehetett volna a srác, hogy szól a megfelelő állami(!) szervezetnek.

    Itt a srác állítása van, hogy ő aztán jófiú, meg a cúna hatalom meg a T.

    Persze itt egy emberként hörög mindenki, mert a filmekben nem így van meg itt az "etikus hekker" is - amivel önmagát jellemzi emberünk illetve a sajtótól is milyen magasztos és egyben felmentő kifejezés - ás hogyan lehet ez, hogy ilyen eljárás van most ellene.

    Nos, van egy ilyen nézőpont is:
    Nem volt joga ehhez és ez - "Megvizsgálta, hogy a Telekom belső rendszerében létre tud-e hozni egy rendszergazdai jogosultsággal rendelkező tesztfelhasználót. Ez sikerült, de hamar észrevette, hogy ezt kiszúrták a Telekom emberei is. András ebből látta, hogy ezt a sebezhetőséget ezek szerint már észlelték a cégnél. Ezek után felhagyott a rendszer tesztelésével." - olyan is lehet, hogy akkor betörök és rendetlenkedek, mert nem akarnak alkalmazni illetve fizetni nekem a "tesztelésért". Aztán jaj, hát észrevettek, lebuktam, gyerünk innen kifele.

    Szóval érdemes lenne józanul mérlegelni a dolgokat, mielőtt mindenki köpködi a T-t meg a hatóságokat illetve ugrik a jól hangzó piár szövegekre meg a srác szövegére.

  • stefi76

    tag

    válasz Ixion77 #12 üzenetére

    "És ha a Kínaiak lépnek be"

    Ez kit érdekel?
    Erről van itt szó?

    Az óvodai értelmi szinttel nem tudok mit kezdeni.
    Itt egy tényről van szó, kéretik arról beszélni, nem fantáziálgatásról, az nem ez a topik.

    "Tudtuk, hogy a kocsi nyitva és hogy bent van a slusszkulcs, de téged felakasztunk mert ahelyett hogy lenyúltad volna, elindítottad majd megint becsengettél hogy ez így tényleg nem biztonságos...

    Nem érzed úgy hogy a farok rázza a kutyát?"

    Nem ezt írtam, fejezd be a hörgést meg az ábrándozást.
    Olvasd el józanul, ha megy a dolog.

    (Nekem ilyen primitív módszerekkel törnék fel bármely szoftveremet mint a BKV jegyes esetében történt, lesülne a bőr a képemről és nem győzném éjt nappallá téve javítani a hibámat... Nem pedig meghurcolnám azt a szerencsétlent aki be mert szólni hogy meztelen a király! Ráadásul itt M.o. legnagyobb állami informatikai beszállítójáról beszélünk, nem egy garázscégről!)

    Teljesen irreleváns, hogy neked mi sülne le mitől, a szubjektív érzelmi dolog nem BTK illetve jogszabályi és bírósági dolog ezer meg ezer ember részéről.
    Tényeket nézünk és kezelünk, hidegen.

    Egy kis alap segítség a bulvár és bullshittek ellenében, amit itt sem tisztáztak ezen az oldalon, mert akkor nem mehetünk neki a csúnya vállalatnak és a hatóságnak.

    "Kik az etikus hackerek?

    Az etikus vagy úgynevezett fehérkalapos hacker mára már külön foglalkozásként elismert, speciálisan képzett informatikai biztonsági szakértő, aki tisztában van a vállalati informatikai rendszerek sebezhetőségével, fel tudja deríteni ezen rendszerek sérülékeny pontjait, fenyegetettségeit, kitettségeit, az ilyen rendszerekben elkövetett csalásokat, és megoldási javaslatokat tesz ezen problémák kezelésére.

    Az etikus hackerek állhatnak munkaviszonyban valamely vállalkozás alkalmazásában, de külsős partnerként, megbízási szerződéssel is elláthatják feladataikat. Bármilyen foglalkoztatási formában is dolgoznak, a vállalkozás és az etikus hacker között bizalmi kapcsolat jön létre, amelynek fenntartása mindkét fél érdeke, és amelyhez az etikus hacker részéről egy rendkívül erős titoktartási kötelem társul."

    Tehát még egyszer:

    "Bármilyen foglalkoztatási formában is dolgoznak, a vállalkozás és az etikus hacker között bizalmi kapcsolat jön létre, amelynek fenntartása mindkét fél érdeke, és amelyhez az etikus hacker részéről egy rendkívül erős titoktartási kötelem társul."

    [ Szerkesztve ]

  • stefi76

    tag

    válasz Ixion77 #15 üzenetére

    "Ez sima jogászkodás."

    Nonszensz, tényleg.
    Egy bírósági dolognál jogászkodunk.

    Hát tényleg abszurd, szavak nincsenek.
    Ellenben erre kéretik valakitől reagálni, ez teljesült-e esetükben, igen vagy nem.
    Maszatolás nélkül.
    Tehát:
    "Az etikus vagy úgynevezett fehérkalapos hacker mára már külön foglalkozásként elismert, speciálisan képzett informatikai biztonsági szakértő, aki tisztában van a vállalati informatikai rendszerek sebezhetőségével, fel tudja deríteni ezen rendszerek sérülékeny pontjait, fenyegetettségeit, kitettségeit, az ilyen rendszerekben elkövetett csalásokat, és megoldási javaslatokat tesz ezen problémák kezelésére.

    Az etikus hackerek állhatnak munkaviszonyban valamely vállalkozás alkalmazásában, de külsős partnerként, megbízási szerződéssel is elláthatják feladataikat. Bármilyen foglalkoztatási formában is dolgoznak, a vállalkozás és az etikus hacker között bizalmi kapcsolat jön létre, amelynek fenntartása mindkét fél érdeke, és amelyhez az etikus hacker részéről egy rendkívül erős titoktartási kötelem társul."

  • stefi76

    tag

    válasz Ixion77 #17 üzenetére

    Teljesen megértem.
    Mivel érdemi nem megy egyenesen, vegyük személyesre a dolgot.
    Persze, sokkal egyszerűbb, mint konkrétumokról beszélni, azokra reagálni.

    (#18) Chaser

    'így van, vagyis a fehérházunk tagjainak legalább 50%-a éppen börtönbüntetését tölti hazaárulásért és/vagy sikkasztásért és/vagy korrupcióért és/vagy hatalommal való visszaélésért
    jah nem, ez az irreleváns'

    Látom itt nem megy le, hogy be kellene fejezni az érzelmi és szubjektív alapon való ideológiakeresést.
    Innentől fogva valóban érdemtelen és parttalan a vita, mert zéró tárgyilagosság van a témában.

    Ez bulvár szint.
    Így nem fog menni.

    [ Szerkesztve ]

  • stefi76

    tag

    válasz Seirei #25 üzenetére

    Nem tudom, mi abban az értelmezhetetlen, hogy a bírósági ügyek egy konkrét dologról szólnak.

    Mit akarsz ezzel mondani, ami releváns és konkrét ebben a témában?

    (#27) Braavos válasza s

    "Ritka bicskanyitogató stílusod van.
    Az ilyen ember miért használ bármilyen közösségi fórumot?
    Szerintem totál felesleges. 🙄"

    Köszönöm az észrevételed és azt, hogy irányt mutatsz számomra, mit lenne helyes tennem.
    És az "életvezetési tanácsodat."

    [ Szerkesztve ]

  • stefi76

    tag

    válasz MaUser #29 üzenetére

    Nem így látom, csak nem erről beszélgetünk.

    Van annyi, hogy felfogható legyen, hogy most a téma az és amiről szó van az az, hogy emberünk korrekten cselkedett-e avagy nem?

    Nálam szóba nem kerül a lehetséges büntetés mértéke és annak helyessége, hanem az kizárólag, hogy amit tett, az hiba volt szerintem.
    Erről beszéltem egyes egyedül, más jellegéről a dolognak pedig nem.

    Értő olvasást, ha lehet és ne magyarázzuk olyat már megint érzelmi alapon a dologba személyeskedve, ami nincs.

  • stefi76

    tag

    válasz cuebler #33 üzenetére

    Nem hiszem, hogy egy értelmi szinten lennénk.

    Akkor újra hangsúlyozom: nem beszéltem a büntetésről illetve nem minősítettem a büntetés mértékét, nálam ez nem volt téma, csak az, hogy követett-e le a srác valamit szerintem, avagy nem.

    A többit a haverjaiddal találjátok ki szalmabábnak.

    Illetve sajnálom, hogy ezt nem tudom megfelelő hangulatjellel jellemezni, mert az nyilván kifejezi a szellemi magaslatot illetve mondanivalóm megcáfolhatatlan igazságtartalmát.

    [ Szerkesztve ]

  • stefi76

    tag

    válasz Seirei #36 üzenetére

    Még mindig értelmezhetetlen és összefüggéstelen a mondanivalód az enyémmel.

    De vezesd már le kérlek, mit az, amire te reflektáltál én meg viszont arra és hogy hogyan következik számodra az, hogy én T-s vagy ügyészi érdekeltséggel rendelkezem.

    Roppant érdekfeszítő ez számomra, milyen egyenlettel sikerült eme csodás eredményt produkálnod.
    Hajrá, türelmesen várom.

  • stefi76

    tag

    válasz forumpista #52 üzenetére

    "és stefi76 szerint ez igy normális.."

    Mutass rá, idézd szó szerint, ahol ezeket állítottam.
    Nagyon egyszerű, csak kimásolod a hsz-edben.

    Várom türelmesen.

  • stefi76

    tag

    válasz Dare2Live #58 üzenetére

    "Erre a srác másodszor is betört"

    Miután a telekom nem csinált semmit. És ezt a másodikat is jelentette."

    Ez nem igaz:

    "Andrást azonban nem hagyta nyugodni a gondolat, hogy ennyire sérülékeny a rendszer. Folytatta a tesztelést, aminek eredményét szintén meg akarta osztani a Telekommal. Május elején olyan sebezhetőségre bukkant, amellyel a teljes állami és lakossági mobil- és adatforgalomhoz hozzá lehetett férni, és a T-Systems által kiszolgált cégek szervereinek adatforgalmát is meg lehetett volna figyelni. András a teszt során nem rejtette el kilétét (IP-címét). Megvizsgálta, hogy a Telekom belső rendszerében létre tud-e hozni egy rendszergazdai jogosultsággal rendelkező tesztfelhasználót. Ez sikerült, de hamar észrevette, hogy ezt kiszúrták a Telekom emberei is. András ebből látta, hogy ezt a sebezhetőséget ezek szerint már észlelték a cégnél. Ezek után felhagyott a rendszer tesztelésével.

    András ebből látta, hogy ezt a sebezhetőséget ezek szerint már észlelték a cégnél. Ezek után felhagyott a rendszer tesztelésével."

    Nem jelentett semmit, csak "azt látta". [link]

    Mindez lényegtelen, mert nem jogosította fel semmi arra, hogy ő betörjön másodszorra is, sőt, törvénytelen volt a dolog vélhetőleg.

    [ Szerkesztve ]

  • stefi76

    tag

    válasz Dare2Live #69 üzenetére

    "Ha valaki becsönget hozzád, hogy nem jó az autód zára és te megköszönöd az információt. Am nem nézed jó szemmel, ha másodszor is nyitogatja az autódat."

    Már az első után feljelentette.

    Megint szólt, hogy nem fog megállni az autód mert rossz a fék."

    Akkor még egyszer:
    Alapból nem engedik a törvények az első betörést sem.
    Aztán az, hogy te mit vélelmezel - szubjektíven - és mit tehetsz meg, az megint egy más dolog.

    Tételezzük fel a hasonlattal élve és azt általad kiegészítve, hogy valaki minden nap betör a BKV buszok garázsába minden buszon fékpróbát tartani, mert ő úgy gondolja, hogy nem fog a fék a buszokon rendesen.

    Betört egyszer, szólt, hogy nem fog a fék.
    Miért is jogosítana fel bárkit is, hogy a saját vélelmezése alapján betörjön újra féket ellenőrizni?
    Illetve meddig teheti ezt meg?
    Milyen alapon?

    Vannak erre törvények.
    A szubjektív ideológiagyártások ilyen eszelten felvetésekhez és semmilyen válaszokhoz vezetnek - mert nem fogsz tudni erre korrekt választ adni - ami káosz lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • stefi76

    tag

    válasz Narxis #89 üzenetére

    Miért rosszindulatóság az, ha valaki kijelenti azt, hogy milyen jogrendszeri működés van?

    De szerintem kicsit moderálhatnád magad a "ritka nagy szemét", a "rosszindulatú" minősítésekkel.
    Nem gondolod?

  • stefi76

    tag

    válasz TM. #96 üzenetére

    "Oké, de akár pl. egy Google által indexelt weblap linkjére való kattintással meg tudod valósítani az illetéktelen belépést. És semmilyen eszközöd nincs arra, hogy ezt előzőleg megállapítsd."

    Ezen szerintem nem kell sokat variálni.
    "rendeltetésű használattól eltérő"

    Magyarán, ha belépek a T weboldalára és ott egy, a látogatok részére létrehozott "ajánlataink"-képre kattintva a rendszergazda felületre lépek, az nem szándékos eset, hanem hiba a szolgáltatónál.

  • stefi76

    tag

    válasz TM. #109 üzenetére

    "Szerintem meg éppen hogy nem tájékoztatták a lehetséges következményekről. "

    Nos, a helyzet az, hogy amit írsz egyrészt egy fantazmagóriának tűnik arról, hogy pontosan leírod, szerinted mi is történt, másrészt meg senkinek senkit nem kell tájékoztatnia semmiről sem.

    "de mérhetetlenül hülyének kellett a srácnak lennie ahhoz, hogy újra bepróbálkozzon egy kifejezett tiltás ellenére."

    A másik része a dolognak, hogy itt arról megy a konkrét vélekedés, hogy a srác csakis jót akart.
    Mert ő ezt mondta.
    Még véletlen sem lehetett dafke cselekedet az, hogy nem egyeztek meg a T-vel a fizetésben és ezért mondjuk okoskodni akart, hogy majd ő csak azért is megmutatja.

    Itt van egy ember, akit nem ismerünk, mond valamit és akkor az miért ne lenne úgy, hiszen mindenki ártatlan angyal lehet csak, főleg, hogy vannak itt a képben olyan dolgok, amik lehetnek esetleg érdekesek is ilyen szempontból.
    Biztos, ezt is vizsgálni fogja a bíróság, gondolom ez is benne lesz a dologban.

    Mert nekem érdekes ez a keresztes lovag hadjárat, hogy szólok, hogy baj van, megköszönik, majd nem kell - annyi pénzért amit én akarok kérni - a segítségem majd megint jótevőt játszom ezek után, mert csak ez a nemes cél vezérelt.

    Szóval pénzért nem akartam vizsgálódni, legálisan, de ingyen meg betörök.

    Érdekes ez egy kicsit.
    Nem?
    Vagy valaki levezetné a matekot meg a jószándékot?

    [ Szerkesztve ]

  • stefi76

    tag

    válasz TM. #114 üzenetére

    "azt meg nekem esik nehezemre elhinni, hogy tudta, hogy tilosban jár, és saját gépről, IP-ről jelentkezett be"

    "Andrást azonban nem hagyta nyugodni a gondolat, hogy ennyire sérülékeny a rendszer. Folytatta a tesztelést, aminek eredményét szintén meg akarta osztani a Telekommal. Május elején olyan sebezhetőségre bukkant, amellyel a teljes állami és lakossági mobil- és adatforgalomhoz hozzá lehetett férni, és a T-Systems által kiszolgált cégek szervereinek adatforgalmát is meg lehetett volna figyelni. András a teszt során nem rejtette el kilétét (IP-címét). Megvizsgálta, hogy a Telekom belső rendszerében létre tud-e hozni egy rendszergazdai jogosultsággal rendelkező tesztfelhasználót. Ez sikerült, de hamar észrevette, hogy ezt kiszúrták a Telekom emberei is. András ebből látta, hogy ezt a sebezhetőséget ezek szerint már észlelték a cégnél. Ezek után felhagyott a rendszer tesztelésével."

    " András a teszt során nem rejtette el kilétét (IP-címét). Megvizsgálta, hogy a Telekom belső rendszerében létre tud-e hozni egy rendszergazdai jogosultsággal rendelkező tesztfelhasználót. Ez sikerült, de hamar észrevette, hogy ezt kiszúrták a Telekom emberei is. András ebből látta, hogy ezt a sebezhetőséget ezek szerint már észlelték a cégnél."

    Szerintem meg nem gondolt rá, hogy észre fogják venni, hogy valaki betört.
    Ezért nem rejtette el.

    " Ezek után felhagyott a rendszer tesztelésével."
    Mert betojt szerintem.

    De akkor még mindig itt a kérdés:

    "A Telekomnál újra és újra azt kérdezték tőle, mi volt a motivációja, miért törte fel a rendszert, és ezt most miért jelzi feléjük. András azt felelte: semmi különösebb motivációja nem volt, szívesen segít a cégnek a továbbiakban is hasonló hibák feltárásában. Ugyan nem konkretizálták, de szóba került, hogy András dolgozzon a cégnek: alkalmazottként több százezer forintos bruttó havi fizetés is szóba került, a másik opció az lett volna, hogy számlásként napidíjat fizetnek neki a rendszer további teszteléséért.

    András hazament, majd emailen folytatták a tárgyalást. András egy emailben megírta, mennyi pénzre gondolt ő azért, hogy biztonsági rések feltárásában segít a szolgáltatónak a rendszer tökéletesítéséhez. Erre már csak egy egysoros választ kapott, amiben azt írták neki: sokallják az általa kért napidíjat. Több emailt ezután már nem kapott"

    Szóval még egyszer:
    - jószándék, aztán beszélgetünk
    - mondanak pénzt, több százezres bruttó havi.
    - nem jó semmilyen összeg amit a T mond, ami akkor is több, mint a semmi és ezzel együtt tovább jótékonykodhat szabadon és legálisan, nyomatékosítom: pénzt kapna már érte és legalitást, elismerve a munkáját és annak hasznát.
    - ezek után meg jön az ingyen jó cselekedet, mert ő aztán szíván viseli az adatok sorsát.

    Valaki segítene?
    Nem áll össze a kép....

    [ Szerkesztve ]

  • stefi76

    tag

    válasz TM. #119 üzenetére

    Senki nem koptatott le senkit, ne magyarázd meg.

    Konkrétumokat írnak:
    "de szóba került, hogy András dolgozzon a cégnek: alkalmazottként több százezer forintos bruttó havi fizetés is szóba került, a másik opció az lett volna, hogy számlásként napidíjat fizetnek neki a rendszer további teszteléséért.

    András hazament, majd emailen folytatták a tárgyalást. András egy emailben megírta, mennyi pénzre gondolt ő azért, hogy biztonsági rések feltárásában segít a szolgáltatónak a rendszer tökéletesítéséhez. Erre már csak egy egysoros választ kapott, amiben azt írták neki: sokallják az általa kért napidíjat."

    Nem lekoptatta, csak sokallták az összeget.
    Ez meg senkit nem jogosít fel megint semmire, illetve visszakanyarodok oda, hogy a kevesebb is több, mint a semmi, de azért nem akart ő jó gyereke lenni legálisan, hanem inkább ingyen illegálisan.

    A többi megint csak a fantáziád, már megint, elképzelt mesevilágot festesz a helyzetről.

  • stefi76

    tag

    válasz TM. #122 üzenetére

    "Az, hogy valami "szóba kerül", nem egyenlő azzal, hogy kapott egy állásajánlatot, ez csak a te interpretációd egy népszerű szófordulatra."

    Na jó.
    Tehát mert nem aláírt lepecsételt papír volt előtte, hanem még csak beszéltek róla, akkor az sem azt jelentette, hogy a T fizetni akar a munkájáért.

    Elmondom mi a helyzet és ami ki fog derülni:
    Emberünk egyszerűen több pénzt akart és nem kapta meg, majd dafke rendetlenkedni kezdett.
    Aztán jöttek a mesék is, de mint mondtam, ingyen illegálisan jobb volt, mint pénzért legálisan.
    És nyilván ezt is vizsgálni illetve kérdezni fogja majd a bíróság.

    Meg nem csak nekem fog ez feltűnni, hanem másoknak is.
    És el is bukik barátunk jogosan, mert ezzel kibukik majd, hogy nem volt elég a pénz, ezért ő akart a f@sza srác lenni, nem jótét lélekként tevékenykedni.
    Ezen fog elbukni vélhetőleg, mert nem jön ki a logikus és észerű lépés, amit minden értelmes ember tenne ilyen esetben akit valóban érdekelné a továbbiakban a hibák feltárása.

  • stefi76

    tag

    válasz Egon #156 üzenetére

    Akkor újra, hogy világos legyen, mi a bukta:

    - pénzért, legálisan nem akart a T-nek melózni, mert kevés a pénz. Ennyiért nem akart "jót cselekedni a köz érdekében" (bullshit)
    - aztán ingyen meg illegálisan már mindjárt akart.

    Tehát mondjuk havi nettó 100K-ért legálisan nem törögeti a rendszert, mert az neki nem fekszik, hanem inkább otthonról ingyen és illegálisan, mert őt hajtja a jó lelke. Még egyszer ezt is, mindegy, mekkora az összeg, amit felajánlott a T, mert több, mint a semmi, amiért aztán ő otthonról tovább ügyködött. Szóval ez nem áll meg matematikában illetve logikában.
    Képlet és a valóság: 0 vagyis ingyen < 100K. Vagy akár 1 ezer is. Mindig. Minden helyzetben.

    Egyikőtök sem gondolkodik el azon, hogy miért is van ez a helyzet így, hanem köpködtök meg agyament teóriákat kell itt az embernek hallgatnia, hogy ügyész vagyok, T-s vagyok, meg etikus hacker csoport tagja vagyok.
    Agyrém, amit itt nyomnak egyesek, blikk-szint b@szki, amikor a fenti logikus felvetésen el sem gondolkodik senki, hogy miért is tesz az abszolút normál folyamat ellen valaki.
    Betegek vagytok b@szki.

    És Narxis barátom - meg a több személyemet köpködő - kicsit vegyen már azért vissza és ne engem minősítsen, hanem logikusan, érvek mentén cáfoljon felvetéseket.
    (A lapcsalád meg gyönyörű, hogy semmi következménye nincs, hogy ha valaki folyamatosan csak személyeskedik egy topikon belül minden hozzászólásában. Lásd az említett kolléga. )

    [ Szerkesztve ]

  • stefi76

    tag

    válasz -Skylake- #165 üzenetére

    Szóval kértem tőled értelmesen valamit, erre ennyi telik.
    Mert gondolom, amire megkértelek korrekten, az úgy néz ki, nem megy.

    Tehát marad a személyeskedés.
    Gratulálok neked is.

  • stefi76

    tag

    válasz -Skylake- #182 üzenetére

    Jogos, benéztem.

    Attól még személyeskedésre futotta csak - nálad is - a tényeken ez nem változtat.

    De nagyon szívesen küldök egy havi prémium tagságot, ha nem telik rá, küld el priviben a számlaszámod.

  • stefi76

    tag

    válasz KEndre #365 üzenetére

    "Nem kéne az oroszlánok közé dobni" - Kürti Sándor kiáll a Telekom rendszerét feltörő hacker mellett
    A Széchenyi-díjas informatikai szakember szerint nem lehet őt etikus hackernek nevezni, de nem is kellene megrögzött bűnözőnek tekinteni.

    - Kit nevezünk etikus hackernek?

    - Nagyon közelről ismerem az adott problémát, hiszen korábban a KÜRT is képzett etikus hackereket. Maga a képzés is hosszú folyamat. A képzés befejezése után az etikus hackernek szerződéses viszonyban kell lennie a „védendő” céggel.

    Tehát ez nem úgy megy, hogy csókolom, én etikus hacker vagyok, és akkor ott és akkor hackelek ahol éppen kedvem tartja. "

  • stefi76

    tag

    válasz hcl #368 üzenetére

    "De az megvan, hogy a durva büntetést ő is helytelennek tartja? :D"

    Maradjunk annyiban, hogy a büntetőjog és a számítástechnikai kérdések közül, a másodikban kompetens.

    Remélem ez is "megvan".

    Az egyiket mint szakember a másikat mint magánember véleményezte.

    Illetve a magánemberi véleménye nem semmisíti meg illetve nem csorbítja a szakemberét, amit mondott: a srác nem etikus hacker, mint ahogy itt már megjegyeztük tárgyilagosan érvelve.

    [ Szerkesztve ]

  • stefi76

    tag

    válasz hcl #405 üzenetére

    "De. A törvény jelen esetben nem tartalmaz olyan lehetőséget, ami ráhúzható lenne egy etikus hackerre."

    Nem értem.
    Az etikus hacker megbízási szerződéssel dolgozik az adott cégnek.
    Mindez a hatályos jogi keretek és szabályok közt működő dolog.
    Mi nem húzható rá az etikus hackerre a törvény szerint?

  • stefi76

    tag

    válasz hcl #411 üzenetére

    Igen, mindjárt gondoltam, hogy a buksidban még mindig ez az ideológiagyártás folyik.

    A Kürt-ös emberkét most megint idézzük - mint "jelentéktelen" szakembert - illetve a törvényt?

    De jellemező a lenyűgöző gondolkodásodra - smilehasználattól az leszel ám - hogy nem vagy képes értelmezni, az etikus hackerkedés, mint művelet, akkor valósul meg - mint cselekvés, amiről a topik is szól közvetlenül - mind jogilag, mind elismerten szakmailag, amikor azt a cselekményt szerződéses keretek között valósítják meg.
    Nem attól lesz valaki etikus hacker, mert ő ma kitalálja magáról, vagy bárki más azt állítja egy fórumon.
    Hanem a leszabályzott és/illetve a szakmában is annak vélt dolgok miatt.

    Ez a srác nem volt az, nem az.

    Ez a bíróság által is vélhetőleg ki lesz mondva.
    Lesz tehát:
    1. Már ismert jog szerinti definíció
    2. A szakma által is ugyan ezen elfogadott definíció
    3. Lesz egy bíróság általi. Ezt borítékolom.

    Meg lesz ellen vélemény, a hcl fórumtársara alapozott.
    Na ezzel itt lehet majd egy ideig szembe pipilni a széllel, de sokra majd nem mész vele.

    [ Szerkesztve ]

  • stefi76

    tag

    válasz hcl #552 üzenetére

    "Lehet, hogy azt akarta, hogy javítsák már ki hibát? Eszébe jutott már valakinek az, hogy vannak, akik pénzen túl is gondolkodnak? :D"

    "A Telekomnál újra és újra azt kérdezték tőle, mi volt a motivációja, miért törte fel a rendszert, és ezt most miért jelzi feléjük. András azt felelte: semmi különösebb motivációja nem volt, szívesen segít a cégnek a továbbiakban is hasonló hibák feltárásában. Ugyan nem konkretizálták, de szóba került, hogy András dolgozzon a cégnek: alkalmazottként több százezer forintos bruttó havi fizetés is szóba került, a másik opció az lett volna, hogy számlásként napidíjat fizetnek neki a rendszer további teszteléséért.

    András hazament, majd emailen folytatták a tárgyalást. András egy emailben megírta, mennyi pénzre gondolt ő azért, hogy biztonsági rések feltárásában segít a szolgáltatónak a rendszer tökéletesítéséhez. "

    "András egy emailben megírta, mennyi pénzre gondolt ő "

    Még jó, hogy "túlgondolt" a pénzen...

    És akkor nyomok én is ilyet, mert akkor annyival okosabbat mondok, ha smile van a mondandóm végén:
    :D :D :D :D :D

    "Semmi nem utal rá. Igen, azért hagyta abba, mert észrevették, de megint csak nem rejtette el magát, ami azért nem jellemző, ha rosszat akarsz."

    Meg, ha azt hiszed, hogy nem jönnek rá, hogy itt-ott beléptél a rendszerbe.

    Egyébként milyen anyagot nyomsz, ezzel a folyamatos fantasyval, amit a buksidból idelöksz folyamatosan?

    [ Szerkesztve ]

  • stefi76

    tag

    válasz cog777 #547 üzenetére

    "Ugy gondolom van mit tanulni mindket reszrol, de legfokeppen az m.o-i cegek reszerol. :U"

    Én meg úgy gondolom, hogy megmagyarázhatnád, hogy ugyan mára saját tulajdonomban lévő telefonomon és rátelepített program hibájának megtalásáa és a más szerverén való illetéktelen behatolása közt mi a hasonlóság?

  • stefi76

    tag

    válasz cog777 #559 üzenetére

    Természetesen teljesen észerű és korrekt a képletből kivenni a "saját tulajdon" megnevezést.
    Ugyi.

    Mert hát megnézném, ha ugyan így az Apple saját szerverén kopogtatott volna be valaki, aki a megbeszélések után még kb 60-szor belép a szerverükre.

    Majd, ha ugyan ez a történet lejátszódik valamilyen szinten, akkor lehet majd ugyan arról beszélni.
    Mert ez ezzel a momentummal együtt - saját tulajdon feszegetése vs magántulajdon - lehet magyarázni okosakat.

    Szintén "nagyon szívesen".

Új hozzászólás Aktív témák