Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz oO7 #11 üzenetére

    A kérdés, hogy kinek mi a kényelem. Ezért írtam, hogy ízlésről nehéz vitatkozni. :)

    Teljes értékű OS nálam, ha nagyon leegyszerűsítjük, az ami fut az asztali gépen is. Egy linux disztró vagy windows. Pl a suse új kde felülete netbook-hoz nagyon pofás, érintőkijelzővel is nagyon tuti lenne. De úgy tudom már a win7 is fel van erre készítve.

    És hát mire használnom jelenleg a netbook-m?

    - böngészgetés...sokan tudnak flash nélkül élni, de én szeretek néha honfoglalózni... :B a tablet-k meg oprendszer függően vagy tudja vagy nem, különböző tartalmak (akár egy dokumentum) letöltése...ez is némelyik tablet-n kifog... :U
    - levelezés, zenehallgatás, IM - ezeket mindegyik tudja egész pofás módon
    - nyelvtanulás...na itt megbukott a dolog, mert sajnos a nagy szótáraim és nyelvtanuláshoz használt szoftverek még elfutnak wine-ban is, de sajnos egy winmobile/ios4 csak nézne, hogy mi ez...

    Kb ennyi. Erre felesleges lenne nekem tablet-t venni...Igaz kicsit platfom függő vagyok, de ez van.

    Plusz van még egy dolog, bár ez már nem tartozik az OS témához. iphone-n hamar rájöttem, hogy sokáig IM-zni vagy jó hosszú leveleket írni touchscreen-n nem is olyan jó móka... :DDD

    Olvasgatni a könyv még mindig jobb, így erről a vonatról lemaradok... :O na jó, annyira azért nem fogok összetörni. :)


    pekfiu

    Azok az OS-k is haladnak a korral és már képesek érintésvezérléssel is elboldogulni...Nem xp-re kell mindig gondolni, meg mandravira 2.0-ra :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák