Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    válasz sad_Vamp #81 üzenetére

    Igen, ez érdekelne engem is.

    Ja, és becsszóra el fogom olvasni tüzetesen a cikket, de most csak felületes átfutásra futotta, szóval ha igaztalanul vádolnék valakit, akkor... majd elnézést kérek érte...! :P

    Szóval nekem úgy tűnik, hogy Dajkó Pali nehogy összeszedte volna magát az előző után, de sikerült még mélyebbre mennie. Az egész címadás, meg a cikk legalább másfél oldala másról se szól, csak a sértettsége kiéléséről.

    Sajnos Mezei jól asszisztál hozzá. Őt nagyra tartottam, főleg A fájlcsere dilemma című (egyébként kitűnő) könyvében írottakért. Nos, a riportbéli kiszólásaiból ítélve neki már ez nemigen dilemma. (És hogy jót derül azon, hogy megvádolják azzal, hogy ő a ,,fájlcsere maffia" része lenne: magam elé képzeltem egy youtube-os válogatást ,,A világtörténelem legkínosabb filmes röhögései" címmel, na ilyesmi lehetett ez a ,,derülés".)

    Visszakanyarodva: Az első interjúban sikerült kifogni egy szerzőijog-bérencet (szándékosan túlzó, pejoratív kifejezés, valójában nincs ezzel semmi gond: végül is az összes ügyvéd ,,bérenc", dehát ez a dolguk - ennyit talán a ,,szerzői jogi maffiáról" is...).

    Ez a jóember nyilatkozott néhány (jogszabályi) tényszerű igazságot és jópár agyament baromságot. Ez utóbbiak közül az a volt a leghajmeresztőbb, hogy - szerinte - valójában, gyakorlatilag nincs jogszerű szabad felhasználás (mármint saját másolat céljára szolgáló letöltés), de a jogdíjat azért csak fizessétek, mert... csak (=az Sztv. ezt mondja).

    Reméltem, hogy Mezei majd helyreteszi ezt a kérdést, ezért kérdem egyelőre tőletek: volt erről szó valahol a riportban? (Általánosságban úgy látom Mezei hozzáállását, hogy elbújhat mögötte az orvosi műhibaperben szakvéleményt készítő orvos kolléga...)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák