Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Kotomicuki #39 üzenetére

    Köszönhetően a Medicik részére végzett birkatenyésztésnek, mert emiatt üldözték el a parasztokat, irtották ki az erdőket, szántották be a falvakat. Akik meg nem akartak megrohadni egy tőkésnél napi 20 órát dolgozva a töredékért annak, amit előtte szabadabb emberként kerestek, azok inkább csavargók, meg vándorok lettek. Aztán nem tudom már, hogy hanyadik (VIII.?) Henrik ezért - csavargásért - felköttetett kb. 1 millió embert. Na ez a kontraszelekció, így kell lenullázni egy országot.

    Aztakurva :D
    Gondolom fel se merült, hogy legalább minimálisan fact check kellene erre ez idézetre.

    DRM is theft

  • tegbashar

    tag

    válasz Kotomicuki #39 üzenetére

    Nem érzem relevánsnak/korrektnek a felidézett eseményeket. Ha ez így megtörtént, az egy teljesen másik világ volt, mint a mostani.

    Az alapellátás logikáját nem tartom elfogadhatatlannak.
    Jelenleg az emberek munkabért kapnak, ezt önnfentartásra költik. Tehát kapnak valahonnan egy összeget, amit több másik kasszába visszatöltenek.
    És mi változik, ha nem kapnak semmit és nem kell költeniük olyan szolgáltatásokra, amiket bevontak az alapellátás körébe?

    És szerintem amíg a szavazatszám számít a hatalom megszerzéséhez, addig felesleges azon aggódni, hogy drasztikusan - vagy egyátalán - csökkenteni akarnák a népességet.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Kotomicuki #39 üzenetére

    ""-a születéskor várható élettartam nem 30év hanem 70+"
    - azaz legalább 2x annyit kell dolgoznod, legalább olyan intenzitással és ezzel már nem tudod a szüleidtől kapott életvitelszintet sem fenntartani: szerintem a gengszterváltás óta egyre jogfosztottabban és egyre alacsonyabb szinten élünk, hiába is fejlődik körülöttünk a technológia"

    Jól értem szerinted rossz, hogy nem 30 hanem 70éves koráig élsz meg általában él az ember mert több időt is kell dolgoznia? :C Ez tényleg rossz? Erre bocs nem tudok mást mondani mint hogy a lehetőség adott, viszlát.
    és baromira keversz. A 30év átlagos életkor a feudalizmusban volt MOon. Ahoz az életszinvonalhoz hasonlítsd a 2021es átlag magyarét. Ott kezdünk nem az alultáplátság jelenleg a fő halálozási ok moon hanem az elhízás.

    ""-közoktatás, kultúrához, könyvhöz, zenéhez, filmhez... szórakozáshoz való hozzáférés"
    - amennyiben "tényleg" meg kell dolgoznod a nyomorszintben való megmaradásért, akkor a szervezeted nagyon nem fogja kívánni a pihenésen, normális ételen és gyógykezelésen kívül eső dolgokat; a pénztárcád meg már ezeket sem tudja "kiszolgálni""

    Megint viszonyítás kérdése. Az átlagmagyar istenkirályul él a feudalizmushoz képest. Kezdjük, ott, hogy a feudalizmusban pont azért volt 30év az átlagéletkor mert nem volt elég/normális étel, nem volt normális/elég gyógykezelés. Most meg ez az átlagmagyarnak baromira adott.

    "Ezért fizetnek neked, vagy csak magadtól lököd az álságos propagandát?"

    Én komolyan úgy gondolom, hogy: az a helyzet, hogy talán soha nem volt olyan jó MOon éllni mint most. Életminőség szempontjából soha nem volt ilyen habzsi dőzsi.
    Persze ha a te szüleid nemesek voltak vagy komcsis főkáderek te meg gyári munkás vagy akkor neked lehet rosszabb. De a 99%nak nem az.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Noukoum

    veterán

    válasz Kotomicuki #39 üzenetére

    Csak azt nem értem ha szerinted most annyira rossz akkor miért nem teszel ellene? Hiszen ha tényleg annyira rossz akkor az ország többsége mögéd áll, adott a lehetőség a változásra. Ja hogy a többség nem úgy gondolja ahogy te? :O Biztos a többség érzi rosszul, ma Magyarországon szörnyű körülmények vannak.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Új hozzászólás Aktív témák