Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #30 üzenetére

    "Ugyanolyan feudalis berendezkedesben elunk, mint a kozepkorban, csak mar nem tudjuk, sot nem is eszleljuk, hogy kinek es hogyan fizetjuk a tizedeket."

    Azért élünk feudalizmusban mert adózunk?

    más:
    A nagy sírás közben MOnál maradva pár difit kiemelnék a feudális MO és 2020 között:
    -a születéskor várható élettartam nem 30év hanem 70+.
    -szabad szombat, "8óra munka, 8óra pihenés, 8óra szorakozás", szabadság, szociális védőháló
    -közoktatás, kultúrához, könyvhöz, zenéhez, filmhez... szórakozáshoz való hozzáférés
    -az éhezés lényegében megszűnt és eü vonalon mo egyik hanem legnagyobb problémája az elhízás.
    ....
    az a helyzet, hogy talán soha nem volt olyan jó MOon éllni mint most. Életminőség szempontjából soha nem volt ilyen habzsi dőzsi.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #37 üzenetére

    Ezt így értelmezni sem tudom. Nem adózásra gondolsz hanem, hogy vmi gazdag csoportnak sokat fizetsz és nem "adóban"?

    És mi az, hogy keveset keresel? Értem te kevesled ld lejjebb a feudalizmushoz képest k* jól keresel, élsz.

    Bár nem tudom mire gondolsz de egy cikk hátha. [link]

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Kotomicuki #39 üzenetére

    ""-a születéskor várható élettartam nem 30év hanem 70+"
    - azaz legalább 2x annyit kell dolgoznod, legalább olyan intenzitással és ezzel már nem tudod a szüleidtől kapott életvitelszintet sem fenntartani: szerintem a gengszterváltás óta egyre jogfosztottabban és egyre alacsonyabb szinten élünk, hiába is fejlődik körülöttünk a technológia"

    Jól értem szerinted rossz, hogy nem 30 hanem 70éves koráig élsz meg általában él az ember mert több időt is kell dolgoznia? :C Ez tényleg rossz? Erre bocs nem tudok mást mondani mint hogy a lehetőség adott, viszlát.
    és baromira keversz. A 30év átlagos életkor a feudalizmusban volt MOon. Ahoz az életszinvonalhoz hasonlítsd a 2021es átlag magyarét. Ott kezdünk nem az alultáplátság jelenleg a fő halálozási ok moon hanem az elhízás.

    ""-közoktatás, kultúrához, könyvhöz, zenéhez, filmhez... szórakozáshoz való hozzáférés"
    - amennyiben "tényleg" meg kell dolgoznod a nyomorszintben való megmaradásért, akkor a szervezeted nagyon nem fogja kívánni a pihenésen, normális ételen és gyógykezelésen kívül eső dolgokat; a pénztárcád meg már ezeket sem tudja "kiszolgálni""

    Megint viszonyítás kérdése. Az átlagmagyar istenkirályul él a feudalizmushoz képest. Kezdjük, ott, hogy a feudalizmusban pont azért volt 30év az átlagéletkor mert nem volt elég/normális étel, nem volt normális/elég gyógykezelés. Most meg ez az átlagmagyarnak baromira adott.

    "Ezért fizetnek neked, vagy csak magadtól lököd az álságos propagandát?"

    Én komolyan úgy gondolom, hogy: az a helyzet, hogy talán soha nem volt olyan jó MOon éllni mint most. Életminőség szempontjából soha nem volt ilyen habzsi dőzsi.
    Persze ha a te szüleid nemesek voltak vagy komcsis főkáderek te meg gyári munkás vagy akkor neked lehet rosszabb. De a 99%nak nem az.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz dabadab #40 üzenetére

    és tényleg.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz tDr1v3r #43 üzenetére

    anno amikor gyárban dolgoztam és gépkezelő oktatás volt kaptunk egy kis áttekintést a manufakturális okítást a gyár fejlődéséről. Lényegében harmad annyian termeltünk 200*! annyit mint anno.

    Bár ahoz nem értek de ha belegondosz a mezőgazdaság is ilyen. Régen a 90% ebből élt/éhezett. Jelenleg MOon a lakosságnak a 5%a sem dolgozik a mezőgazdaságban.

    Vagy régen ott volt a "puskás" féle telefonközpont. MOon is baromi sok dolgozóval működött.

    és akkor jött a lyukártáys számítógép. Na amiatt megint elképesztően sok ember lett fölösleges. Szakmák haltak ki.

    aztán a 70-80as években az ic, számítógép, robotizáció. Egy hauni protos sor 4emberrel percenként 200doboz cigit készít.

    és hát a nyakunkon az ipar 4.

    Mégsincsenek tömve az utcák munkanélküliekkel. Sött míg az 50es években egy autó elképesztő luxus volt, a rendszerváltásnál 100lakosra 19 autó jutott addig 2020ban 39. Mindenki kezében ott a mobil és hamár nagy a felháborodás nem az alultápláltság jelenleg a fő eü gond moon hanem az elhízás. :DDD

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz tegbashar #64 üzenetére

    Tényleg egy nagyon leegyszerüsített példa:
    -Mindenki aki dolgozik vagy nem töltötte be a 18 vagy nyugdíjas ezzel kb a lakosság 90%+át lefedtük jogosult EÜ ellátásra. (a maradék 10% meg ha befizeti a havi 8.000Ftt)
    Nem ilyen nem volt a feudalizmusban.

    plda kedvéért a magyar lakosság 16%ának ki kell vennie a vakbelét. A feudalizmusban ezen páciensek jelentős része meghalt.

    "A feudalista Magyarországhoz hasonlítani a mai viszonyokat, az mi már?"

    Ezt kérdezem én is és innen indultunk. Te meg beleáltál. Nevetséges dolog ezért is élvezkedek :) de kötöd az ebet... hát had szórakozzak. :DDD

    "Tudod, nagyon messze vagy a valóságtól az írásod alapján."

    Aha szóval nem tudod belátni hülyeségbe álltál bele. Hát csak folytasd ld feljebb én élvezem és mégfeljebb simán cáfolom a hülyeségedet. :DD

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz megasys #65 üzenetére

    Az is állt.
    Meg sokminden. Leginkább, hogy a lakosság 90%+a nem volt biztosított. Érdekes lenne tudni, hogy egy perforált appendictus appendixben %osan hányan haltak meg. Tippre 90%+a biztos.
    De sorolhatok neked végtelen dolgot amit képtelenek voltak a feudalizmusban gyógyítani és nem kevés embert éríntett. Nem mindha a 90%+ megengedhette volna magának, hogy kifizessen érdemi "orvost".

    btw Feudalizmus nálam != Római korral és így első keresés alapján másnál sem.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    Egészségre is arányaiba a legnagyobb biztos, hogy a genetika. Ehetsz te akármilyen jól, sporolhatsz akármennyire, ha az adott gén homozigóta akkor leidenes vagy. Ha a BCR3 (és még pár) akkor többféle rákra van komoly esélyed.

    Ettől még nagyon nem mindegy mennyire eszel helyesen vagy kövér ez az amit te tudsz hozzárakni. És uaz a génkészletü ember élhet 40 és egészségesen 90éves koráig is csak azért mert mást evett, eü tudatosan élt. A fenti pldaból pl akinek a fenti aktív annak el kell járnia 45+nál évente szűrésre és ne legyen kövér. És evvel évtizedeket adhat magának.

    " a genetika meghatározza, hogy mit kívánunk, milyen kaját szeretünk"

    Szerintem ez inkább a mit ettünk otthon szombat/vasárnap, mi volt az ovodában határozza meg. Nálunk magyaroknál a rántott hús, zsíros kaják, jó sósan, mindehez rántás, liszt tarol. A zsíros cukros kenyér se ritka. Hiába engedhetné meg már magának a "reform" evést nem csúszik.
    Dél olaszban meg a zöldség, gyümölcs, hal, tészta tarol. Mert ott az az olcsó. Eljönnek hozzánk és a nagymama isteni kajáján húzzák a szájukat, hogy sós, zsíros, saláta max mutatóban.
    De amúgy a sportos lét is vmennyire ilyen. Dániában... mindenki k*ra sporty és kövér vagyok. MOon... meg délceg vékonynak számítok. És ott alap, hogy apukák, anyukák is vmit sportolnak gyerek ott van mellette csak gyerekekkel sportol és mindez mert élvezet. Nálunk az az alap, hogy nem. Ha el kell menni szenvedés.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    Anno 10+éve ementem magyarországról 1hónapra ilyen kiküldteés félére.

    A napi 3tea mindig lement mint vmi angolnál. Mindegyik jó nagykanál cukorral. De o jajj kimaradt a cukor ráadásul teljes ellátás volt a bolt meg jóval odébb, ráadásul amikor bementem elfelejtettem. Szó mi szó nagy szívás volt 4-5napig cukor nélkül ittam. Aztán beszereztem a kiló cukrom ahogy szoktam beleraktam és egészen sokkolt micsoda szirup lett belölle. Gondoltam próbáljuk ki nélküle és jobban izlettek az ízek. Márhogy nem csak lényegében a cukrot éreztem a teában. Azóta is cukor nélkül iszom.

    A következtetés logikus: Az a 4-5 nap átírta a DNSem és most már azért izlik nélküle jobban. :DDD

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák