Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Kotomicuki #39 üzenetére

    ""-a születéskor várható élettartam nem 30év hanem 70+"
    - azaz legalább 2x annyit kell dolgoznod, legalább olyan intenzitással és ezzel már nem tudod a szüleidtől kapott életvitelszintet sem fenntartani: szerintem a gengszterváltás óta egyre jogfosztottabban és egyre alacsonyabb szinten élünk, hiába is fejlődik körülöttünk a technológia"

    Jól értem szerinted rossz, hogy nem 30 hanem 70éves koráig élsz meg általában él az ember mert több időt is kell dolgoznia? :C Ez tényleg rossz? Erre bocs nem tudok mást mondani mint hogy a lehetőség adott, viszlát.
    és baromira keversz. A 30év átlagos életkor a feudalizmusban volt MOon. Ahoz az életszinvonalhoz hasonlítsd a 2021es átlag magyarét. Ott kezdünk nem az alultáplátság jelenleg a fő halálozási ok moon hanem az elhízás.

    ""-közoktatás, kultúrához, könyvhöz, zenéhez, filmhez... szórakozáshoz való hozzáférés"
    - amennyiben "tényleg" meg kell dolgoznod a nyomorszintben való megmaradásért, akkor a szervezeted nagyon nem fogja kívánni a pihenésen, normális ételen és gyógykezelésen kívül eső dolgokat; a pénztárcád meg már ezeket sem tudja "kiszolgálni""

    Megint viszonyítás kérdése. Az átlagmagyar istenkirályul él a feudalizmushoz képest. Kezdjük, ott, hogy a feudalizmusban pont azért volt 30év az átlagéletkor mert nem volt elég/normális étel, nem volt normális/elég gyógykezelés. Most meg ez az átlagmagyarnak baromira adott.

    "Ezért fizetnek neked, vagy csak magadtól lököd az álságos propagandát?"

    Én komolyan úgy gondolom, hogy: az a helyzet, hogy talán soha nem volt olyan jó MOon éllni mint most. Életminőség szempontjából soha nem volt ilyen habzsi dőzsi.
    Persze ha a te szüleid nemesek voltak vagy komcsis főkáderek te meg gyári munkás vagy akkor neked lehet rosszabb. De a 99%nak nem az.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák