Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    addikt

    Csak a root-ot ellenőrzi.... Semmi más... Pedig a biztonság nem root függő....

    Töröltem az app-ot, nyomtam egy unroot-ot a superSU alkalmazásból, majd installáltam az alkalmazást és utána ment a regisztráció...
    Pedig amíg rootolva volt bármi olyat tehettem volna, ami miatt az unroot után is ugrott a biztonság....
    Ez csak arra jó, hogy csesztessék a mezei felhasználókat..... és ne kelljen felelőseget vállalniuk... csökkentsék a kockázatot, anélkül, hogy energiát fordítanának rá.....

    Ez számomra nem gond, mert én olyan mezei felhasználó vagyok, aki csak arra használta az root-ot, hogy letakarítsa a sok szemetet a telefonjáról, majd egy tiszta rendszert használjon..... Így sokkal biztonságosabb, mint ha rajta lenne a gyári szemét....

    És igen a nagy neves akarom mondani divatos gyártók, hűde biztonságos rendszerén is találni szemetet, olyan szoftvert amire semmi szükség....

    Szerintem is gáz,hogy nem lehetek a saját tulajdonomban levő eszközöm teljes jogú felhasználója, csak trükközéssel. De ezt még benyelem, megoldom.
    De az már felháborít, hogy egy bank, akinek én fizetek a szolgáltatásért, a hozzám hasonló ügyfelek pénzéből tartják fent magukat és az egész rendszerüket, és még megmondja, hogy ez van, én nem használhatom a szolgáltatást amiért én fizetek... Ahelyett, hogy a pénzemet arra költenék, hogy egy tényleg biztonságos app-ot fejlesszenek, olyan titkosítással, amihez csak az app fér hozzá.... és ne a készüléket kelljen korlátozni..... Jah hogy ez drága.... Hát költsék erre a pénzt és ne pedig arra, hogy pl az én településemen levő fiókra, ami 9-15 között van nyitva és 12-13 között ebédidő. Ez az igazi pénzkidobás......

    Engem legyőzött a BANK és a rendszer......

    Aki teheti váltson tényleg.... hátha az segít és észbe kapnak.... De nem hiszem....
    Vagy legyen népszavazás: Akarja-e Ön használni rootolt telefonon az OTP SmartBank alkalmazását......
    :W

    [ Szerkesztve ]

  • mikrofon

    addikt

    válasz Sanya #214 üzenetére

    És ha ugyan azon a telefonon nyom egy "full unroot”-ot és így felrakja a mobilapp-ot, majd megkopasztják, akkor vajon kártéríti az OTP??? Pedig a szabályzatnak megfelelően járt el...
    Tehát én a szoftverfejlesztők helyében nagyon szégyelném, hogy ilyen biztonsági megoldáshoz folyamodtam... Mert ez sz@rt sem ér... OTP helyében, meg szégyelném magam hogy bedőltem a hozzánemértésem miatt az ócska félrevezetésnek azaz átb. és inkább valódi biztonságot követelnék meg a programozóimtól....
    Ha máshonnan nem, legalább egy ilyen szakértői oldalról gyűjthetnének infót és tudást... A reakciókat elemezni kéne és nem hülyének nézni az embereket....

    Sosem mondtam, hogy a biztonsággal van bajom... Hanem ez biztonságosnak álcázott, totális hülyeség .....

  • mikrofon

    addikt

    válasz pomm #218 üzenetére

    Szerintem még csak nem is a szívatás a cél, hanem a maradék 90%-nak lehet mutogatni mi ennyire jó bank vagyunk, ennyire biztonságosak, ennyire tartjuk a nemzetközi szintet... Tovabbá lehet hergelni a tömeget a hozzáértők ellen, akik annyira aljasok, hogy még egy banki szuper szoftvert is hekkelnek.
    És be is veszi a többség. Ez a szomorú. Már ilyen szinten megy a népbutitás... Igazán eredményesen. Még itt is voltak "érdekes" HSZ-ek... Mikor visszaolvastam, teljesen hihetetlen volt, hogy emberek ennyire benyalják, mert a nagy nemzeti banki azt mondja....

    [ Szerkesztve ]

  • mikrofon

    addikt

    válasz Sanya #224 üzenetére

    Gratulálok! Mert nehezebb jót csinálni ezért csináljunk sz@rt, az legalább olcsó és egyszerű...
    Ismerem az auditálást, validálást és még a vertifikálást is. Sőt pontosan tudom miről beszélek és hogy mit írok. Aki érti az is pontosan tudja. Aki nem, annak meg én nem bizonygatom. Ez különbözteti meg az igazi tudást.....

    Én nem vagyok kemény csak értem, amit csinálok.... Vagyis azt csinálok, amit értek. Sosem keménykedek, ésszel dolgizom és nem erővel...

    Pinkodot felirni... Minek is? Szerintem alap, hogy mindenkinek van egy jól bevált algoritmus a fejébe. Az alapján mindegyik pinkodot és jelszót egyedien legenerálja fejben és mégis sosem téveszti vagy felejti el....

    De védjed csak ezt, ez legalább minősít is...

    [ Szerkesztve ]

  • mikrofon

    addikt

    válasz Sanya #226 üzenetére

    Nem engedem... Mert nem csak gondoltad, hanem le is írtad, és nekem címezted... Ráadásul személyeskedve, és nem éppen "normális" stílusban.... Tartalmilag sem éppen helyesen... Ez pedig egy szakmai fórum, ahol fontosak a tények és a tartalmak... A stílus az más kérdés az a hozzászólót minősíti....

    [ Szerkesztve ]

  • mikrofon

    addikt

    válasz LouiS22 #231 üzenetére

    Biztos nem a Bank nevébe írt, mert akkor nem írna ilyeneket, főleg nem ilyen "stílusban" ....
    Egyszerűen egy jó magyar polgár, aki a nemzettudat híveként benyal mindent, csak mert odafent mondják, az okosak, a hozzáértők, a tapasztaltak, a mindentudók és mindenhatók.... Teszi ezt azért mert fél a szerinte nemlétező katonaságtól vagy mit is írt... Nála tökéletesen megült a tudatában a megfélemlítés..... De ez már nem ennek a fórumnak a témája.....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák