Új hozzászólás Aktív témák

  • keopsz

    HÁZIGAZDA

    válasz anulu #11 üzenetére

    "Hozzám bárki hozhatná a pendrive-ját, azonnal törném el a kezét, ahogy arról akarna bootolni."

    jó, szóval, ezért írunk mi erről cikkeket, mert a témában picit több van, minthogy ennyivel elintézzük, vagy ilyen mintákat adjunk.. :O

    én, asszem, 4 éve indultam el az első ilyen tripen, és egész hamar meglett az ubuntu, amit kezdetben cdről élesztettem, aztán pendriveról is, aztán meglett a knoppix, és most is itt figyel kb. 3 (2 gb-s) pendriveon, asszem 1gb perzisztens spéjsszel.. (ezt használtam a cebiten is, amikor kaptunk egy vmilyen gépet, amin fent volt egy vmilyen rencer.. és tökjóvolt, h a saját cuccomon matathattam.)

    a helyzet egyébként az, h abban nyilván van igazság, h bizalmi kérdés bárkit odaengedni a saját gépedhez, de kicsit kevésbé érzem riszkesnek, mint amikor egy trójai kéreckedik be, anélkül, h tudnál róla.

    a haverod sztem kevésbé kockázatos, a live rencer is kevésbé kajál be trójait/vírust, már ha egyált., ergo ő is védve van "tőled" (ami soxor nagyobb rizikó), és vica versa. ..meg ha vki a live rencerével odafér, és ez eleve aggasztó, akkor azzal az erővel elvihetné a hardvert, betehetné a hdd-t egy hozott másik gépbe, és elvehetné, amit szeretne..

    bizalmi alapon én ezt nem érzem kockázatosnak. ..annyira nem, h adott cégnél évek óta úgy ülök le más gépéhez, h cdről bútolom a live knoppixet, ma is ezt fogom, és még soha nem néztem rá az anyagép mappáira, eszembe se jut. ..húzok rá pár perc alatt flashplayert synapticon, izzítok egy magyar bill-t, kap a ffox 2-3 extensiont, és nekem ez már full fledge környezet, ami anyag születik, megy ki dboxra, vagy eleve egy cms-be készül.

    szal, ennek az egésznek az alapfelvetését nem érteni, az, hátúgy nekem furi. :U

    [ Szerkesztve ]

    cantante di sampietrini

Új hozzászólás Aktív témák